Holandia. Minister zdrowia zemdlał w czasie debaty o koronawirusie [WIDEO]

Minister zdrowia Holandii Bruno Bruins zasłabł podczas parlamentarnej debaty dotyczącej pandemii koronawirusa. Kiedy poczuł się lepiej, polityk wyjaśnił na Twitterze, że powodem omdlenia było przemęczenie.

W środę 18 marca holenderski parlament odbył debatę na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jednym z przemawiających był minister zdrowia Bruno Bruins. W chwili, gdy stał przy mównicy, polityk zasłabł i osunął się na podłogę. Koledzy parlamentarzyści ruszyli mu z pomocą. Chwilę później minister doszedł do siebie i stanął na własnych nogach. Mimo to podjęto decyzję o przerwaniu debaty.

Tego samego dnia Bruno Bruins podziękował na Twitterze za okazane mu wsparcie. Minister zdrowia Holandii poinformował, że zasłabł ze względu na przemęczenie intensywną pracą. Napisał także, że czuje się lepiej.

"Wracam do domu odpocząć, abym mógł jutro wrócić do pracy i walczyć z kryzysem spowodowanym koronawirusem, jak najlepiej potrafię" - zapowiedział Bruno Bruins.

Koronawirus w Holandii. 58 zakażonych zmarło

Holandia jest jednym z krajów europejskich, w których odnotowano największą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Do tej pory potwierdzono laboratoryjnie, że koronawirusa ma ponad 2 tys. osób. 58 spośród nich zmarło.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Premier straszy kryzysem? Emilewicz: Po opanowaniu pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia
Więcej o: