Biedronka i Carrefour wycofują ze sprzedaży pismo "Zdrowie bez leków". Wśród autorów m.in. Jerzy Zięba

Z sieci Biedronka i Carrefour znika pismo "Zdrowie bez leków" - informuje "Press" na swojej stronie internetowej. Publikował w nim m.in. Jerzy Zięba, znachor, który znany jest z promowania pseudoterapii i podważania ustaleń medycyny. To efekty interwencji portalu cowzdrowiu.pl, który jako pierwszy nagłośnił, jacy "eksperci" publikują w piśmie.

Pierwsze doniesienia o efekcie interwencji cowzdrowiu.pl sięgają 8 marca. Portal przekazał wówczas, że Biedronka wycofuje się ze sprzedaży pisma "Zdrowia bez leków", który można było nabyć przy kasach sklepów sieci. Jak wyliczano, wśród autorów pisma był Jerzy Zięba, którego portal opisał jako "nie-lekarza, propagatora pseudonauki, naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej", którym zainteresowała się prokuratura, stawiając zarzuty nielegalnej sprzedaży produktów spożywczych.

Sieci wycofują ze sprzedaży "Zdrowia bez leków"

Wśród "ekspertów" pisma są też antyszczepionkowcy: dr Hubert Czerniak (zawieszony na rok za propagowanie postaw antyzdrowotnych), a także dr Jerzy Jaśkowski "guru antyszczepionkowców".

Biedronka wskazała, że od 18 marca na pewno nie będzie "Zdrowia bez leków". Branżowe "Press" na swojej stronie internetowej przekazało, że podobną decyzję podjął Carrefour, który wycofał miesięcznik ze sprzedaży. Jak opisuje "Press", nie udało mu się uzyskać komentarza od redakcji "Zdrowia bez leków".

Zobacz wideo

Co można znaleźć w piśmie?

Z kolei na stronie miesięcznika jest następująca zapowiedź: "Najlepszy polski magazyn o medycynie klasycznej i naturalnej". Na marcowej okładce umieszczono m.in. zapowiedzi tekstów Zięby ("Grozi nam epidemia?"), Jaśkowskiego "Czy bać się chińskiego koronawirusa"), a także "Przygotuj uzupełniającą ZUPĘ MOCY".

Kwietniowy numer pisma już zapowiedziano na Facebooku, wśród materiałów są: "Czego nie wiecie o koronawirusie z Wuhan", "Witamina C a ciąża" czy rozważania Zięby "Koronawirus - mamy się już bać".

Więcej o:
Komentarze (186)
Biedronka i Carrefour wycofują ze sprzedaży pismo "Zdrowie bez leków". Wśród autorów m.in. Jerzy Zięba
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 49 razy 31

  Zawsze byłem naprawdę ciekaw, czy taki Zięba naprawdę wierzy w to, co głosi - czy też jest cynicznym oszustem robiącym to dla kasy…

 • zdziwiony6

  Oceniono 27 razy 17

  Mamy w rodzinie ciocię-emerytkę, która nie wierzyła w normalną medycynę, "bo lekarze kłamią i się nie znają na rzeczy, i są opłacani przez koncerny farmaceutyczne". Kilka miesięcy temy miała wylew i nagle zmieniła zdanie. Teraz bierze wszystkie lekarstwa przepisane przez lekarza.

 • pan.szklanka

  Oceniono 20 razy 14

  Jeżeli utrudniamy uprawianie szarlatanerii, to może czas najwyższy sprawdzić co sprzedaje, było nie było państwowa, Poczta Polska?

 • jackanapes

  Oceniono 21 razy 13

  Odważna decyzja.
  Zjednoczone siły antypigułkowców i płaskoziemców zapowiedziały bojkot tych sieci.
  Może dojść do zwolnień grupowych : )

 • brutalnaprawda

  Oceniono 23 razy 9

  Rozpowszechnianie takich bredni powinno być ścigane z urzędu i surowo karane ....a nie, liczenie na "mądrość obywateli", bo tą widzimy na kazdym kroku, szczególnie przy konfesjonale/ołtarzu czy urnie wyborczej. Nabijaja kasę na frajerach, często ze szkodą dla ich zdrowia i z zagrożeniem życia !!!!!

 • kaktus47

  Oceniono 20 razy 8

  Dla obrońców tego hochsztaplera. Za chwilę pojawi się kolejny który powie, że jazda w terenie zabudowanym z ograniczeniem to śmiech na sali, albo każe wdychać klej. Są zawody wymagające specjalizacji, aby w ślad za konkretną nauką poszły badania, standardy i procedury. Mówienie o leczeniu wszystkiego witaminą C z argumentacją, po której mdleje każdy lekarz brzmi jakby mechanik powiedział, że powinieneś wraz z olejem dosypywać piasek do silnika. Akurat w tym przypadku możesz się szybciej połapać o co chodzi i kazać się puknąć w czoło, co do witaminy C trudniej. Byle kowal czy kwiaciarka posłucha tej kwiecistej mowy i powie mądry facet.

 • darpodinio

  Oceniono 18 razy 8

  Mam pytanie. Czy jeżeli powstanie szczepionka na koronawirusa to antyszczepionkowcy sie zaszczepią?

 • caius1

  Oceniono 16 razy 8

  Takie bałamutne książki powinno się obciążać 10 razy większą akcyzą niż tzw. trunki gorące bo tyle razy bardziej niszczą mózg i szkodzą zarówno uzależnionemu jak i jego bliskim.
  NiePiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX