Biedronka i Carrefour wycofują ze sprzedaży pismo "Zdrowie bez leków". Wśród autorów m.in. Jerzy Zięba

Z sieci Biedronka i Carrefour znika pismo "Zdrowie bez leków" - informuje "Press" na swojej stronie internetowej. Publikował w nim m.in. Jerzy Zięba, znachor, który znany jest z promowania pseudoterapii i podważania ustaleń medycyny. To efekty interwencji portalu cowzdrowiu.pl, który jako pierwszy nagłośnił, jacy "eksperci" publikują w piśmie.

Pierwsze doniesienia o efekcie interwencji cowzdrowiu.pl sięgają 8 marca. Portal przekazał wówczas, że Biedronka wycofuje się ze sprzedaży pisma "Zdrowia bez leków", który można było nabyć przy kasach sklepów sieci. Jak wyliczano, wśród autorów pisma był Jerzy Zięba, którego portal opisał jako "nie-lekarza, propagatora pseudonauki, naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej", którym zainteresowała się prokuratura, stawiając zarzuty nielegalnej sprzedaży produktów spożywczych.

Sieci wycofują ze sprzedaży "Zdrowia bez leków"

Wśród "ekspertów" pisma są też antyszczepionkowcy: dr Hubert Czerniak (zawieszony na rok za propagowanie postaw antyzdrowotnych), a także dr Jerzy Jaśkowski "guru antyszczepionkowców".

Biedronka wskazała, że od 18 marca na pewno nie będzie "Zdrowia bez leków". Branżowe "Press" na swojej stronie internetowej przekazało, że podobną decyzję podjął Carrefour, który wycofał miesięcznik ze sprzedaży. Jak opisuje "Press", nie udało mu się uzyskać komentarza od redakcji "Zdrowia bez leków".

Zobacz wideo

Co można znaleźć w piśmie?

Z kolei na stronie miesięcznika jest następująca zapowiedź: "Najlepszy polski magazyn o medycynie klasycznej i naturalnej". Na marcowej okładce umieszczono m.in. zapowiedzi tekstów Zięby ("Grozi nam epidemia?"), Jaśkowskiego "Czy bać się chińskiego koronawirusa"), a także "Przygotuj uzupełniającą ZUPĘ MOCY".

Kwietniowy numer pisma już zapowiedziano na Facebooku, wśród materiałów są: "Czego nie wiecie o koronawirusie z Wuhan", "Witamina C a ciąża" czy rozważania Zięby "Koronawirus - mamy się już bać".

Więcej o: