Jarosław Kaczyński na Wawelu. Mimo pandemii nie opuścił miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pojechał do Krakowa, by w kolejną miesięcznicę pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich uczestniczyć w uroczystościach w Katedrze Wawelskiej. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się 18 kwietnia 2010 roku.

Mimo dyspensy wydanej przez duchownych i apeli m.in. Stanisława Gądeckiego, by w czasie zagrożenia epidemicznego pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb medycznych, nie wszyscy rezygnują z uczestnictwa w mszach świętych. Zgodnie z rozporządzeniem rządu w takich zgromadzeniach udział może brać tylko 50 osób.

Jarosław Kaczyński wziął udział w miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu

Jak podaje "Fakt", Jarosław Kaczyński wziął udział w miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszyła tym razem tylko była premier, europosłanka Beata Szydło oraz ochroniarze. Na Wawelu nie pojawili się, jak zazwyczaj, inni ważni politycy z ugrupowania.

Zobacz wideo Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas pandemii?

Jarosław Kaczyński, mimo dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej, widziany był także 15 marca w jednym z kościołów na warszawskim Starym Mieście. W nabożeństwie poza prezesem PiS i dwoma jego ochroniarzami, udział wzięło ok. siedmiu wiernych. Zgodnie z rekomendacją Konferencji Episkopatu Polski dyspensa obejmuje osoby starsze, chorych, a także dzieci, młodzież i dorosłych, którzy obawiają się zakażenia koronawirusem. Wykaz nabożeństw, w których można uczestniczyć za pośrednictwem internetu, dostępny jest na stronie msza-online.net. Wiele parafii na swoich stronach internetowych udostępnia także transmisje z modlitw.

Więcej o: