Jarosław Kaczyński na Wawelu. Mimo pandemii nie opuścił miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pojechał do Krakowa, by w kolejną miesięcznicę pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich uczestniczyć w uroczystościach w Katedrze Wawelskiej. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się 18 kwietnia 2010 roku.

Mimo dyspensy wydanej przez duchownych i apeli m.in. Stanisława Gądeckiego, by w czasie zagrożenia epidemicznego pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb medycznych, nie wszyscy rezygnują z uczestnictwa w mszach świętych. Zgodnie z rozporządzeniem rządu w takich zgromadzeniach udział może brać tylko 50 osób.

Jarosław Kaczyński wziął udział w miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu

Jak podaje "Fakt", Jarosław Kaczyński wziął udział w miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszyła tym razem tylko była premier, europosłanka Beata Szydło oraz ochroniarze. Na Wawelu nie pojawili się, jak zazwyczaj, inni ważni politycy z ugrupowania.

Zobacz wideo Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas pandemii?

Jarosław Kaczyński, mimo dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej, widziany był także 15 marca w jednym z kościołów na warszawskim Starym Mieście. W nabożeństwie poza prezesem PiS i dwoma jego ochroniarzami, udział wzięło ok. siedmiu wiernych. Zgodnie z rekomendacją Konferencji Episkopatu Polski dyspensa obejmuje osoby starsze, chorych, a także dzieci, młodzież i dorosłych, którzy obawiają się zakażenia koronawirusem. Wykaz nabożeństw, w których można uczestniczyć za pośrednictwem internetu, dostępny jest na stronie msza-online.net. Wiele parafii na swoich stronach internetowych udostępnia także transmisje z modlitw.

Więcej o:
Komentarze (660)
Jarosław Kaczyński na Wawelu. Mimo pandemii koronawirusa nie odpuścił miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej
Zaloguj się
 • kormo

  Oceniono 260 razy 254

  Skoro po prawie 10 latach obchodzi się takie rzeczy jak miesięcznica pogrzebu, to znaczy, że sumienie płonie!

 • sceptyk2009

  Oceniono 106 razy 104

  ... doglądał swojego miejsca na przyszłość?
  A tak naprawdę okazało się, że ma w d..ie
  wszelkie zalecenia służb sanitarnych mając
  za nic zdrowie swoich ochroniarzy.

 • kkrispl

  Oceniono 97 razy 91

  Zburzyli pomnik Jankowskiego, to i Kaczora się eksmituje gdzieś pod płot na Podkarpaciu...
  Na wszystko przyjdzie czas....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX