Emilewicz w Gazeta.pl: Wraz z opanowaniem pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia [WYDANIE SPECJALNE]

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl - zdalnie - zagościła ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu przeprowadzonego przez Łukasza Kijka.

W środę rząd zaprezentował założenia "tarczy antykryzysowej", przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa. Na walkę z wirusem rząd ma przeznaczyć około 212 miliardów złotych, te pieniądze mają pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w walce ze skutkami pandemii. Blisko 105 miliardów złotych ma być skierowanych właśnie do nich.

Na temat tej rządowej reakcji na koronawirusa w Porannej Rozmowie Gazeta.pl opowiadała ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jej resort koordynuje sporą część działań, mających na celu ochronę polskiej gospodarki przed wpływem pandemii. Skąd rząd weźmie na to pieniądze, jaka będzie sytuacja pracowników i pracodawców i na co należy szykować się w najbliższych tygodniach? M.in. na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w rozmowie z szefową resortu rozwoju.

Więcej o:
Komentarze (175)
Emilewicz w Gazeta.pl: Wraz z opanowaniem pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia [WYDANIE SPECJALNE]
Zaloguj się
 • szumarek

  Oceniono 37 razy 35

  Prezes NBP, pani Emilewicz, pan premier Morawiecki tak się znają na gospodarce i ekonomii, że plomby wypadają.
  Tacy fachowcy na czasy, kiedy wszystko się kręci samo. Zachód daje żywą gotówkę na podtrzymanie, u nas daje się gwarancje kredytowe, czyli kolejne obciążenia.

 • plastus82

  Oceniono 30 razy 30

  Zabroniliście ludziom pracować , ale każecie PISuary płacić im składki ZUS!!!!

 • nador

  Oceniono 34 razy 30

  Jadziu, odbije to się twojemu Kulawemu Krasnalowi jak zje na śniadanie owsiankę. Jest 8.40, więc to będzie za jakieś 2 godz. , jak wstanie z barłogu.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 25 razy 25

  O tak, a po tygodniu od opanowania wszyscy będą jeździli elektrycznymi samochodami.

 • gorwell

  Oceniono 27 razy 25

  Ta nie mieli na służbę zdrowia czy na nauczycieli a teraz nagle 200 mld zł. Rozumiem, że dzień po ustaniu pandemii kurs franka wróci do poziomu z grudnia 2019?

 • cameel.m

  Oceniono 24 razy 24

  A co pani mądra ma dla tysięcy drobnych przedsiębiorców z handlu, usług czy gastronomii, którzy się zwiną, bo nie będą mieli czym opłacić czynszu za wynajmowane lokale?

 • emitter

  Oceniono 25 razy 23

  Idiotka totalna! NIE MA POJĘCIA O EKONOMII ! Przekaz dnia działa. Nic nie dają tylko przesuwają, odraczają płatności. Przy stopach procentowych bliskich zera to żaden koszt dla rządu. Paranoja. A po tych 3 miesiącach będzie katastrofa bo przecież nic się nie będzie działo lepiej to skąd ktoś ma wziąć na normlany zus w 4 miesiącu plus na spłatę nawet na raty tych zawieszonych.... A 5000 zł pożyczki pod warunkiem że nie zwolnisz ludzi to już kpina, głupota do entej potęgi. Właśnie przez takie propozycje ludzie będą zwalniać bo na co wystarczy 5 tys??? Chyba na 3 zaległe ZUSY.... Czas pogonić te bandę nierobów, nieuków i debili.

 • 1moja

  Oceniono 22 razy 22

  "...Gospodarka odbije niemal następnego dnia ..." od PiSbolszewickiego gówna nie da się odbić.

  WyPAD w PiSdu 2020.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX