Szef niemieckiej agencji zdrowia publicznego: Pandemia koronawirusa może potrwać dwa lata

Pandemia koronawirusa może potrwać dwa lata - powiedział szef niemieckiej agencji zdrowia publicznego prof. Lothar Wieler. Lekarz dodał, że to, jak długo będziemy walczyć z wirusem SARS-CoV-2, zależy przede wszystkim od tego, jak szybko powstanie szczepionka.

Prof. Lothar Wieler, prezes Instytutu Roberta Kocha, instytucji podlegającej Ministerstwu Zdrowia, podczas wtorkowej konferencji prasowej powiedział, że około 60-70 proc. światowej populacji zakazi się koronawirusem, wyzdrowieje i nabierze odporności, ale nie można przewidzieć, jak szybko to nastąpi.

- Nasze robocze założenie jest takie, że zajmie to około dwóch lat - powiedział prof. Wieler, cytowany przez agencję Reuters. Prezes Instytutu Roberta Kocha dodał, że czas trwania pandemii zależy od tego, ile czasu zajmie opracowanie i wdrożenie szczepionki. Na chwilę obecną szacuje się, że takowa pojawi się w połowie 2021 roku. Prof. Wieler powiedział również, że trudno jest oszacować, jak wysoka będzie śmiertelność związana z nowym koronawirusem

Zobacz wideo Prezydent: Apeluję! Proszę nie przychodzić do szpitali, proszę dzwonić

Koronawirus w Niemczech. Szpitale będą musiały podwoić swoje możliwości

Prof. Lothar Wieler stwierdził, że bez wprowadzenia ścisłych środków zaradczych w Niemczech może pojawić się milion potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

- Chcemy tego uniknąć - powiedział Wieler, dodając, że szpitale będą musiały co najmniej podwoić swoje możliwości w zakresie intensywnej terapii, ponieważ jeden na pięć przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech to przypadek poważny.

We wtorek potwierdzono, że w Niemczech liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 7156, a liczba ofiar śmiertelnych do 13. W czwartek 19 marca jest już  ponad 12 tys. zakażonych. Do tej pory w Niemczech z powodu koronawirusa zmarło 28 osób.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (140)
Szef niemieckiej agencji zdrowia publicznego: Pandemia koronawirusa może potrwać dwa lata
Zaloguj się
 • van_klomp

  Oceniono 41 razy 29

  Za to wyPAD zamiast siedzieć na dooopie łazi od SOR-u do SOR-u i się lansuje, narażając życie i zdrowie innych.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 26 razy 20

  I w taką epokę pandemii wchodzimy z pisim rządem. Ten na dziś składa nam obietnice jakichś tarcz, ale tam nie ma słowa o pomocy szpitalom!

 • shieldsx

  Oceniono 15 razy 9

  Za rok takiego stanu i zalamania gospodarki to bedziemy sie juz ganiac z siekierami po ulicach.

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 17 razy 9

  To przez dwa wszystko będzie zamknięte? To w czasie wojny takich restrykcji nie było.

 • janwilk2015

  Oceniono 22 razy 8

  dywagacje głupka-roztropka: może potrwać dwa lata, albo 2 miesiące, albo do końca roku, albo do wiosny 2021, albo do wysokich temperatur albo pozostanie na zawsze, wyznania kretynków bez żadnych dowodów i uzasadnień

 • next-mcgyver2

  Oceniono 13 razy 7

  Różnica jest taka, że Niemcy to ogarną, a Polacy nie. Dzisiaj Gowin mówił, że w najgorszym wypadku pandemia potrwa do wiosny 2021. Nie da się pozostawić wszystko zamknięte do tego czasu, bo będzie katastrofa gospodarcza i ludzie zaczną umierać na całkiem inne choroby niż koronowirus.

 • pioneer

  Oceniono 2 razy 2

  Przestańmy panikować i pandemia sama zniknie. Sami doprowadzimy się do dna. Komu na tym zależy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX