Chiny. W Wuhan po raz pierwszy od początku epidemii nie stwierdzono nowego zachorowania

W chińskim mieście Wuhan, uważanym za centrum epidemii koronawirusa, nie stwierdzono w środę żadnego nowego przypadku zakażenia. Zdarzyło się to po raz pierwszy od początku epidemii w styczniu.

W całych Chinach stwierdzono 34 nowe przypadki, z czego 21 w Pekinie. Wszystkie te przypadki dotyczą osób, które przybyły do Chin z zagranicy. Od 6 dni w Chinach liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem przywleczonych przez podróżnych przewyższa liczbę osób, które zakaziły się wskutek kontaktu z chorym na terytorium Chin.

Ogółem do tej pory stwierdzono w Chinach najwięcej na świecie, bo 80 tysięcy 928 przypadków koronawirusa. Zmarło 3 tysiące 245 osób, z czego osiem w środę.

Zobacz wideo W trakcie kwarantanny nie wychodź z domu nawet w stroju dinozaura. Nietypowa interwencja hiszpańskiej policji
Więcej o:
Komentarze (82)
Chiny. W Wuhan po raz pierwszy od początku epidemii nie stwierdzono nowego zachorowania
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 14 razy 12

  A teraz powiedz naszym, że nie wolno im wychodzić. Nawet teraz pod blokiem bawi się na placu zabaw szóstka dzieci.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 26 razy 12

  U nas to niemożliwe. Chińczycy podeszli do sprawy niezwykle sprawnie i profesjonalnie. Każdy ma maski, wszystko jest dezynfekowane.
  Codziennie tysiące ludzi wszystko odkaża. Każdą poręcz, każdy chodnik, ławkę itd.
  Nasze kraje wyglądają przy Chinach jak bantustany zamieszkane przez dzikich.
  My tutaj pozdychamy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 10

  Dobra wiadomość tylko oni cztery miesiące walczyli...

 • radon13

  Oceniono 10 razy 6

  U nas za to zamknęli z powodu koronawirusa największe laboratorium PZH w Warszawie diagnozujące koronawirusa ! To Wolska PIS wlaśnie. Na pewno liczba wykrytych zakażeń zaraz zacznie spadać !

 • tambourine_woman

  Oceniono 8 razy 6

  Ej, a co z tymi "mokrymi targami", na których handlowano żywymi dzikimi zwierzętami? Czy coś z nimi zrobiono? Zakazano, wprowadzono ograniczenia? Czy dalej można sobie takiego nietoperza nie wiadomo czym zarażonego kupić na ulicy? Nie mogę się doszukać informacji na ten temat...

 • tomsad

  Oceniono 6 razy 4

  w Chinach, każdy musiał obowiązkowo nosić maseczkę na twarzy, nawet zwykłą chirurgiczną, w Polsce retoryka jest, że tylko chorzy ją noszą. Pytam tych pajaców, czy to oznacza, że cały personel medyczny noszący maseczki jest też chory, czy są dwa przekazy w zależności do przynależności do odpowiedniej grupy zawodowej czy społecznej?

 • R 80

  Oceniono 2 razy 2

  A u nas w kraju nawet sprzątaczkę wywiało z osiedla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX