Agata Kornhauser-Duda nagrała film. Pierwsza dama zachęca do zdalnej nauki w "niełatwym czasie"

Agata Kornhauser-Duda zachęca rodziców, by zadbali o edukację dzieci poprzez zdalne zajęcia. - Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki - mówi w specjalnym nagraniu opublikowanym na stronach Kancelarii Prezydenta.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zwróciła się do rodziców, by w trakcie pandemii koronawirusa nie zapomnieli o edukacji dzieci i młodzieży. W filmie opublikowanym na stronie  Prezydent.pl Kornhauser-Duda opowiada o #AkcjaEdukacja, czyli szkole online. Jak mówi:

Mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas. Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych.

Pierwsza dama, zresztą nauczycielka j. niemieckiego, zachęca, by korzystać ze strony www.gov.pl/zdalnelekcje, gdzie można znaleźć materiały do nauki z domu. - My rodzice i nauczyciele zróbmy wszystko, by nasze dzieci i uczniowie jak najlepiej wykorzystali ten czas - pada w nagraniu.

 

Koronawirus w Polsce. Decyzje MEN w sprawie zamknięcia szkół

W związku z pandemią koronawirusa zdecydowano o tymczasowym zawieszeniu zajęć wychowawczo-dydaktycznych w szkołach, żłobkach i przedszkolach od 12 do 25 marca. Obecnie trwają analizy, czy tego zamknięcia placówek oświaty i opiekuńczych nie przedłużyć.

Nie wiadomo za to, jak potoczą się dalej losy terminów egzaminów do liceów i matur. Niedawno minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił, że jego resort bierze pod uwagę różne scenariusze, ale np. nie ma w planach zmian w organizacji roku szkolnego.

Zobacz wideo Szef MEN podkreśla, że to nie jest czas na wypoczynek, a na nadrabianie zaległości
Więcej o: