Chciał oddać krew i skorzystał z instrukcji szpitala. Wszedł na SOR z zakażonymi koronawirusem

Chciał oddać krew, ale przez brak informacji na stronach szpitala MSWiA, ale też w samej placówce - wszedł na SOR, gdzie przebywają zakażeni koronawirusem pacjenci - tak można w skrócie opisać historię, którą podzielił się jeden z internautów. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewnia, że informacje zostały zaktualizowane.

Mariusz Mierzejewczyk zamieścił na Facebooku wpis o swoich przejściach z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Jak opisał, w związku z medialnymi doniesieniami o tym, że jest zapotrzebowanie na krew przez koronawirusa, jako regularny krwiodawca, skierował się do placówki.

Zobacz wideo Prezydent: Apeluję! Proszę nie przychodzić do szpitali, proszę dzwonić

Pokierował się tak, jak wskazano na stronie CKiK MSWiA (do wpisu dołączył też zrzut strony z godz. 12.40, co jest kluczowe dla historii), czyli przez SOR, gdzie zgłosił, że chce oddać krew.

Na SOR miła, kaszląca pani w masce (pacjentka!!!) poinformowała mnie, że teren oddziału jest zakażony i przebywają tam pacjenci skierowani na diagnozę z podejrzeniem COVID-19 i że przed wejściem powinienem zgłosić się do namiotu służb epidemiologicznych

- opisał Mierzejewczyk.

CKiK MSWiA zmienia informacje

Po skierowaniu się do namiotu - relacjonował - jeszcze przed wejściem, lekarka stwierdziła, że "nie wolno na SOR wchodzić, tylko nikt na drzwiach nie powiesił kartki". Na koniec strażak miał dopytywać go, czy udało mu się oddać krew - nie wiedząc, że SOR jest zamknięty. Mierzejewczyk podsumował to gorzko:

I w ten sposób, chcąc dołożyć swoją cegiełkę do ratowania ludzi, trafiłem na oddział kaszlących ludzi z podejrzeniem groźnej, zakaźnej choroby, w dobie wszechobecnej informacji o konieczności ostrożnego postępowania.

Gazeta.pl zwróciła się do CKiK MSWiA w Warszawie o wyjaśnienie tej sytuacji. W odpowiedzi otrzymaliśmy zapewnienie:

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA zaktualizowało informację na swojej stronie internetowej. Wejście do CKiK MSWiA nie odbywa się przez SOR, tylko przez budynek pawilonu głównego szpitala od ul. Wołoskiej.

Na stronie rzeczywiście zaktualizowano mapę i informacje dla krwiodawców. Dodano informację o tym, że rejestracja będzie czynna między 7.30 a 11 do odwołania.

Gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl będzie w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Masz pytanie o pakiet antykryzysowy, które chcesz, byśmy zadali? Napisz na adres: news_gazetapl@agora.pl. Czekamy do godz. 20.

Więcej o: