Zakład tapicerski przestawia się na produkcję maseczek, za darmo. To odpowiedź na rządowy apel

Ministerstwo Rozwoju apeluje o pomoc w produkcji produktów potrzebnych do walki z koronawirusem, m.in. maseczek z filtrem. Na wezwanie odpowiadają pierwsze firmy, m.in. zakład tapicerski. Jego właściciel zapewnia materiały i szablony tym, którzy mają maszyny do szycia i chcą pomóc.

W szpitalach brakuje już podstawowych produktów, które pomagają w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Problem jest na tyle duży, że rząd zwrócił się z pomocą do obywateli. Ministerstwo Rozwoju apeluje:

Jeżeli możesz pomóc w produkcji fartuchów ochronnych, kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem, gogli, wzmocnionych rękawic, rękawiczek ochronnych oraz płynu do dezynfekcji - napisz do nas pomagamy@mr.gov.pl.

Na wezwanie odpowiadają już pierwsze firmy, które pragną pomóc. W kilka godzin po apelu swoją pomoc zaoferowało przedsiębiorstwo z Ostródy. 

Zobacz wideo Prezydent: poprosiłem premiera o przygotowanie pakietu antykryzysowego i taki pakiet już powstał

Zakład tapicerski będzie produkował maseczki i deklaruje pomoc wszystkim, którzy chcą się włączyć do akcji

Zakład Tapicerski Damian Peślak Ostróda opublikował na Facebooku post, w którym informuje, że firma przerywa prace związane z renowacją i produkcją mebli tapicerowanych. Powodem jest chęć pomocy ostródzkiemu szpitalowi w walce z koronawirusem, czytamy w komunikacie. W szpitalu zaczyna brakować maseczek jednorazowych, zakład więc postanowił szyć i dostarczyć je do placówki charytatywnie. 

Ponadto zakład tapicerski chce zaangażować w pomoc jak największą liczbę osób, dlatego poprosił o udostępnianie posta, co zrobiło już 1,8 tys. osób. Na tym się nie kończy, ponieważ właściciel deklaruje, że osobiście dostarczy wszystkie materiały i szablony osobom, które mają maszyny do szycia i chcą pomóc. W swojej wiadomości podkreśla, że proces szycia maseczek nie jest trudny, a on wszystko pokaże i wytłumaczy. Podaje też numer telefonu, pod którym można się z nim skontaktować.

Gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl będzie w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Masz pytanie o pakiet antykryzysowy, które chcesz, byśmy zadali? Napisz na adres: news_gazetapl@agora.pl. Czekamy do godz. 20.

Więcej o:
Komentarze (62)
Zakład tapicerski przestawia się na produkcję maseczek, za darmo. To odpowiedź na rządowy apel
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 33 razy 23

  2 miesiące temu trzeba to było zrobić. Ale 2 mld na szczujnię TVPiS ważniejsze. Nie każą ludziom nosić masek, bo ich po prostu nie ma.

 • ar.co

  Oceniono 23 razy 17

  Pisowski rząd oddał 2 miliardy pisowskiej szczujni, teraz polskie firmy pracują za darmo, żeby zabezpieczyć lekarzy i pielęgniarki.

 • kixx

  Oceniono 18 razy 16

  szacunek za dobre checi i wielkie serce
  ale co z atestami ktore sa w takich inicjatywach przeszkoda nie do pokonania...

 • g.matylda

  Oceniono 16 razy 12

  Nie mamy "wszystkiego" pod dostatkiem? Mylił się rząd i ten z sanepidu od lodu w majtkach i maseczek z biustonoszy? Teraz oddolnie Polacy będą się wspierać, a rząd w TVP będzie się chwalił jak SAM świetnie walczy z wirusem:(

 • herbalworld

  Oceniono 14 razy 10

  Maseczkę papierową robię w pół minuty, a z agrowłókniny, szytą w dwie minuty.
  W Chinach maseczki robią zakłady produkujące myśliwce dla wojska i zakłady Foxconn, największa na świecie fabryka elektroniki.Wiele zakładów produkuje maseczki na zamówienia rządowe, ale nie wpadli na pomysł, żeby robić je za darmo.Ten tapicer skończy z tymi darmowymi maseczkami, jak piekarz z darmowym chlebem.Gościa zbankrutują

 • krystos

  Oceniono 10 razy 8

  Walenie kotka za pomocą młotka.
  Kłamstwo za kłamstwem. Tak się składa, że znajomy też chciał pomóc i szyć maski ale odmówiono mu i kazano złożyć wniosek o certyfikat, który trybie pilnym za podwójną stawkę opłat uzyska może za dwa, może za trzy tygodnie, jeśli w ogóle!

 • ps11111ps

  Oceniono 9 razy 7

  Maseczki to nie bardzo, ale IKEA, BRW oraz Meble Kler mogą się przestawić na produkcję trumien jakby co. To co? Zamawiać?

 • o_kulson_nac

  Oceniono 3 razy 3

  Będą te maseczki miały atest? Bo tu jest spory problem! Szpital nie może użyć maseczek, które nie są przetestowane...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX