"Pingwiny w Amazonii" - zwierzęta skorzystały na koronawirusie i wybrały się na spacer [WIDEO]

Z powodu pandemii koronawirusa zamknięte dla zwiedzających zostało akwarium Shedd w Chicago. Pracownicy ośrodka postanowili więc zorganizować pingwinom wycieczkę po terenie, do którego do tej pory nie miały dostępu.

Jak podaje CBS News w wycieczce udział wzięły cztery pingwiny - Annie, Edward, Monte i Wellington. Nagrania dokumentujące spacer zwierząt po akwarium udostępnione zostały na portalach społecznościowych akwarium Shedd.

Pingwiny spacerują po akwarium w Chicago. Zwierzęta skorzystały na zakazie w związku z koronawirusem

Z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych zostało zamkniętych wiele instytucji naukowych, kulturalnych i miejsc rozrywkowych. Od kilku dni zwiedzający nie są wpuszczani do akwarium w Chicago. Dzięki temu jednak przebywające w nim pingwiny mogły przejść się po niedostępnych do tej pory obiektach oraz zapoznać się z innymi zwierzętami.

Pingwin Wellington szczególnie zainteresował się widokiem piranii na wystawie dotyczącej gatunków zwierząt morskich Amazonii. "Ryby wydawały się również zainteresowane swoim niezwykłym gościem" - napisano na portalu społecznościowym akwarium. Pracownicy akwarium dodają, że opiekunowie starają się zapewnić zwierzętom nowe doświadczenia, dzięki którym nie nudzą się oraz mogą "wyrażać swoje naturalne zachowania".

Inne ptaki odwiedziły m.in. strefę polarną oraz główną rotundę akwarium. Pingwiny przespacerowały się również do punktu informacyjnego. Pracownicy akwarium przypomnieli, że na wiosnę pingwiny rozpoczynają budowanie gwiazd. Zapowiedziano już, że proces ten będzie transmitowany na stronie akwarium.

Filmy upublicznione przez akwarium zostały udostępnione już tysiące razy, a samo nagranie z Wellingtonem zostało odtworzone ponad 2 mln razy. Internauci komentują nagrania dziękując pracownikom, za poprawę humoru. "Proszę, róbcie tak dalej! To są informacje, których tak bardzo teraz potrzebujemy!", "Dziękujemy, że daliście nam uśmiech" oraz "Dajcie Wellingtonowi dodatkową rybkę! Przyniósł dziś radość tak wielu ludziom!" - pisali w wiadomościach na Twitterze użytkownicy tego portalu.

Więcej o: