USA. Donald Trump chce wypłacać Amerykanom czeki, by ograniczyć skutki epidemii koronawirusa

Donald Trump poparł propozycję wysyłania Amerykanom czeków o wartości 1000 dolarów w celu złagodzenia skutków epidemii koronawirusa. Wypłaty te mają być częścią gospodarczego pakietu stymulacyjnego amerykańską gospodarkę, którego wartość oszacowano na bilion dolarów.

Pomysł, by w ramach pomocy Amerykanom dotkniętym kryzysem wywołanym przez koronawirusa wysłać czeki o wartości 1000 dolarów, zgłosiło kilku kongresmenów, w tym senator Mitt Romney. We wtorek 17 marca propozycję poparł prezydent Donald Trump i sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

- Wiele firm zostało zamkniętych, w tym barów i restauracji. Amerykanie potrzebują gotówki w tym momencie i prezydent chce aby ją dostali. Teraz czyli w ciągu dwóch tygodni - tłumaczył podczas konferencji prasowej w Białym Domu Steven Mnuchin.

Zobacz wideo „Mam wrażenie, że prezydent wykorzystuje trudną sytuację do swojej kampanii”

USA. Rząd udzieli pomocy finansowej małym firmom i liniom lotniczym

Na bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów administracja Donalda Trumpa ma przeznaczyć 250 miliardów dolarów. Mają zostać wypłacone w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ale sekretarz skarbu nie wykluczył możliwości wypłacenia drugiej transzy.

W ramach pakietu stymulacyjnego administracja Donalda Trumpa chce wypłacić także 500 miliardów dolarów na pomoc małym firmom oraz 50 miliardów dla linii lotniczych, które zostały najbardziej dotknięte przez kryzys. Steven Mnuchin poinformował również, że decyzją prezydenta Trumpa osoby prywatne i firmy będą mogły odroczyć płatność podatków na okres 90 dni.

Koronawirus w USA. Zmarło 114 osób

Stany Zjednoczone są wśród dziesięciu krajów świata, w których odnotowano największą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Laboratoryjnie potwierdzono, że zakażonych jest ponad 6 tysięcy osób, spośród których 114 zmarło. Najwięcej zgonów spowodowanych nowym koronawirusem w USA odnotowano w stanach Waszyngton, Nowy Jork i Kalifornia.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (40)
USA. Donald Trump chce wypłacać Amerykanom czeki, by ograniczyć skutki epidemii koronawirusa
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 9 razy 7

  a u nas : "NBP zaproponował, aby przedsiębiorstwa mogły na pewien czas obniżać wynagrodzenia pracowników do poziomu pensji minimalnej. Ma to pomóc w wyjściu z problemów finansowych spowodowanych przez epidemię koronawirusa"
  ciekawe czy glapiński obniży pensje swoim blonlachonom ???

 • moorgh

  Oceniono 11 razy 5

  A tymczasem polski rząd:
  "Jakoś sobie poradzicie!"

 • mln79

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli 1000+. Będzie pasek w TVP "Amerykanie kopiują rozwiązania rządu PiS"?

 • kiesier

  Oceniono 4 razy 2

  A potem wyślą paszporty Polsatu.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt nie wspomina ze Amerykanie stracili ponad 12 bilionow dolarow w inwestycjach po spadkach na gieldzie NY. Jestem ciekawy jak dlugo potrwa odzysk.?

 • koenzymq10

  Oceniono 4 razy 0

  Klasyka:
  1. Obiecać nieswoje\
  2. Pozyczyć od banksterów
  3. Rozdać
  4. Wywołać recesję
  5. WOJNA

  PS.
  "Amerykanie potrzebują gotówki w tym momencie i prezydent chce aby ją dostali."
  - to niech se kuwra wypłacą z bankomatu. 1000 USD wystarczy na pare hamburgerów i po ptokach.

 • lisamonika

  Oceniono 4 razy 0

  czeki beda do wysokosci 1000 dol, nie jednakowe dla kazdego. Ludzie potracili zarobki i prace i ci chyba dostana te 1000$.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX