Polska dostanie od Chin 10 tysięcy testów na koronawirusa oraz maseczki i kombinezony

Chiny przekażą Polsce 10 tysięcy testów na koronawirusa, a także kilkadziesiąt tysięcy materiałów ochronnych w postaci maseczek, rękawiczek i kombinezonów - poinformowało MSZ, powołując się na ustalenia z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, Liu Guangyuanem.

Informację o pomocy zaoferowanej polskim placówkom przez władze Chin przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak wskazano, do ustaleń doszło podczas rozmowy telefonicznej szefa resortu Jacka Czaputowicza z ambasadorem Chin w Polsce, Liu Guangyuanem. "Ambasador Guangyuan wyraził wdzięczność Polsce za wsparcie udzielone w najtrudniejszym okresie początku epidemii zakażeń COVID-19, podkreślając, że miało ono zarówno wymiar polityczny (list Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Przewodniczącego Xi Jinpinga), jak również praktyczny" - przekazało MSZ.

Chiny przekażą Polsce 10 tysięcy testów na koronawirusa oraz materiały ochronne

Chiny obiecały Polsce nieodpłatne przekazanie 10 tysięcy testów na koronawirusa, a także kilkudziesięciu tysięcy sztuk środków ochronnych. Będzie to: 20 tysięcy maseczek ochronnych, 5 tysięcy kombinezonów ochronnych, 5 tysięcy gogli medycznych, 10 tysięcy jednorazowych rękawiczek medycznych i 10 tysięcy okryć na buty.

Składając podziękowania za zaoferowaną pomoc, minister Jacek Czaputowicz wskazał na potrzebę kontynuowania dalszej współpracy ze stroną chińską, w tym do dalszej wymiany doświadczeń dot. walki z pandemią

- podaje MSZ.

Zobacz wideo Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas pandemii?
Więcej o: