Zakażony koronawirusem minister Michał Woś czuje się gorzej. "Jak przy porządnej grypie"

Minister środowiska Michał Woś zakaził się wirusem SARS-CoV-2. Na Twitterze poinformował, że jego samopoczucie uległo pogorszeniu. Mimo to polityk pozostaje w domu.

O tym, że zakaził się nowym koronawirusem, minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek wieczór. Polityk napisał na Twitterze, że po tym, jak u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, stwierdzono koronawirusa, poddał się kwarantannie i wykonał badanie. Test dał wynik pozytywny. 

Minister Michał Woś czuje się gorzej. "Ale wciąż zostaję w domu"

Jeszcze w poniedziałek minister środowiska pisał, że czuje się dobrze. We wtorek poinformował jednak, że jego samopoczucie się pogorszyło.

"Dziękuję za życzenia zdrowia ze wszystkich stron! Pytacie, jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu. Gdyby porównywać, to wczoraj - jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś - jak przy porządnej grypie" - napisał Michał Woś, dodając, że prosi o wyrozumiałość. "Nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady" - stwierdził minister. 

Członkowie rządu poddani testom, Rada Gabinetowa odwołana

Przypomnijmy, że po tym, jak okazało się, że Michał Woś zakaził się koronawirusem, prezydent Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową, która miała odbyć się we wtorek 17 marca. Wobec wszystkich przedstawicieli rządu, którzy mieli kontakt z zakażonym ministrem środowiska, uruchomiono procedury i wykonano badania na obecność koronawirusa. We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów, które spłynęły, są negatywne.

Przeczytaj także:

Więcej o: