Chiny: tylko jeden przypadek transmisji wirusa na terenie kraju. MSZ zwiększa kontrole lotów międzynarodowych

W Chinach we wtorek stwierdzonych zostało tylko 13 nowych przypadków osób zakażonych SARS-CoV-2. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin postanowiło wprowadzić nowe kontrole na lotniskach po tym, jak z 21 zakażonych tylko jeden przypadek dotyczył transmisji wirusa na terenie Chin.

Jak podaje CNBC we wtorek 17 marca w Chinach stwierdzonych zostało tylko 13 nowych przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem. Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała także, że z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 11 pacjentów. Wszystkie zgony miały miejsce w prowincji Hubei, gdzie po raz pierwszy wykryto epidemię.

Tylko 13 nowych przypadków koronawirusa w Chinach. Spada też liczba aktywnych przypadków

W sumie w Chinach odnotowano 81 086 potwierdzonych przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem. Wśród nich aż 69 717 osób, które uznaje się za wyleczone. Bilans ofiar COVID-19 wzrósł do 3 241 osób. Jeśli brać pod uwagę tylko aktualnie aktywne przypadki, to zakażeni z Chin stanowią mniej niż 50 proc. ogólnej liczby chorych potwierdzonych na całym świecie.

Zobacz wideo Koronawirus i gospodarka.

Lepsza statystyka wynika z tego, że w pozostałych krajach takich jak Włochy, Iran, Hiszpania, Niemcy, Francja, Korea Południowa i Stany Zjednoczone, odnotowany został gwałtowny wzrost liczby infekcji w ostatnich tygodniach.

Wczoraj w Chinach stwierdzono 21 nowych przypadków zakażonych pacjentów. Z tej liczby tylko jedna osoba zachorowała na COVID-19 na terenie kraju. Pozostałe 20 osób zaraziło się poza granicami Chin, ale zachorowało już po powrocie do kraju. Większość z zakażonych to podróżujący, którzy wracali do kraju z Hiszpanii. Był to czwarty dzień z rzędu, kiedy liczba "podróżnych zakażonych" była wyższa od liczby nowych przypadków osób stale przebywających w Chinach.

Jak podaje Reuters z powodu rosnącej liczby pacjentów, którzy koronawirusem zarazili się przebywając za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin wprowadziło w niektórych częściach kraju zaostrzone przepisy dot. monitorowania zagranicznych turystów. Także obywatelom kraju władze zalecają unikanie podróży do krajów wysokiego ryzyka. Port lotniczy w Pekinie wyznaczył specjalną strefę, do której kierowani są pasażerowie wszystkich lotów międzynarodowych. Na miejscu poddawani są oni obowiązkowej kontroli lekarskiej.

Więcej o:
Komentarze (23)
Chiny: tylko jeden przypadek transmisji wirusa na terenie kraju. MSZ zwiększa kontrole lotów międzynarodowych
Zaloguj się
 • andrzej.duxa

  Oceniono 3 razy 3

  po tylu latach nazizmu, komuny, przykladach panstw autorytarnych, ludzie wciaz tacy naiwni...

 • expert325

  Oceniono 13 razy 3

  zdumiewające sukcesy, firmy już na 95% w ruchu i nawet nietoperze się umówiły, coby ludzi nie zarażać; brawo People's Republic of China

 • djenn

  Oceniono 5 razy 1

  W Chinach byli i są ludzie z WHO, którzy raportują niezaleznie od Chin, więc komentarze, że tam dalej zaraza kwitnie i mrą jak muchy, są naiwne.

 • pini111

  Oceniono 7 razy 1

  Nie wierzę w żadną chińską, pozytywną informację.

 • dna_low

  Oceniono 4 razy 0

  Chińska telewizja państwowa warta pisowskiej szczujni - manipulacja na porządku dziennym, a Ciemny Lud łyka wszystko jak młody pelikan.

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 0

  .Epidemia to proces gwałtownego narastania liczby chorych.

  Przeczytaj najpierw: >>> Jak powstał nowy gatunek wirusa?

  Tego rodzaju procesy podlegają tłumieniu. Każda epidemia kiedyś się skończy. Nie wiemy, kiedy skończy się epidemia wywołana przez koronawirusa. Wiemy, że po zakończeniu epidemii świat nie powróci do punktu wyjścia. Nastąpią zmiany. Niektóre z tych zmian będą nieodwracalne. Wszystkiego przewidzieć nie sposób.

  Dziś należy się zastanowić jakie zmiany są możliwe i jak zareagować kiedy wystąpią.
  Firmy nie posiadające zasobów umożliwiających przetrwanie do momentu ustąpienia epidemii zagrożone są upadłością. Dotyczy to głownie małych i średnich firm. Molochy najczęściej są monopolistami i mogą liczyć na to, że władza będzie je ratowała za wszelką cenę. Taka jest konieczność i władza nie ma innego wyjścia. Upadek małych firm spowoduje pogłębienie monopolizacji gospodarki i osłabienie klasy średniej.

  Koronawirus przyspieszy proces rozwarstwienia społeczeństw.

  Ten sam proces pogłębi różnice między państwami bogatymi i biednymi. Narastanie różnic wytwarza sytuację rewolucyjną. Po przekroczeniu granicy (nie wiemy, gdzie ta granica się znajduje) biedni zaatakują bogatych. Także biedne państwa mogą rozpocząć wojnę z państwami bogatymi. Biedni nie są bez szans na zwycięstwo, a nawet jeśli przegrają, to bardzo bogatym zaszkodzą.

  Uznając możliwość wystąpienia takiego scenariusza, decydenci, czyli najbogatsi ludzie, najbogatsze firmy i najbogatsze państwa powinni przygotować program socjalny zwalczający nędzę. Nędzę mogącą być źródłem agresji.

  Powinni to zrobić w swoim własnym, dobrze pojętym interesie.

  To już dziś trzeba zacząć. Niedługo może być zbyt późno.

  Adam Jezierski

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz -1

  Czyli po miesiącu rygorystycznie przestrzeganej izolacji epidemia opada.

  W Polsce teoretycznie kwarantanna powinna się zakończyć ok 15 kwietnia, utrudnienia w funkcjonowaniu firm ok 15 maja, blokada granic i ruchu lotniczego ok 15 czerwca.

 • Misue Tanaka

  Oceniono 9 razy -1

  Jeśli to prawda to pełen podziw,a jak propaganda to ch....j z tym miskiem na czele tego kraju.prawdy pewnie nie poznamy nigdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX