Członek KRS zakażony koronawirusem. Rada obradowała jeszcze w ubiegłym tygodniu. "Zalecono kwarantannę"

Członkom Krajowej Radzie Sądownictwa zalecono kwarantannę - przekazał Gazeta.pl rzecznik KRS Maciej Mitera. Okazało się, że jeden z członków Rady, Zbigniew Łupina, jest zakażony koronawirusem.

Ostatni raz Krajowa Rada Sądownictwa zbierała się w ubiegłym tygodniu, miała w planach czterodniowe obrady od 10 do 13 marca. Jednak w związku z sytuacją w kraju zdecydowano o skróceniu obrad o jeden dzień.

Na posiedzeniach był także prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członek KRS, sędzia Zbigniew Łupina, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Rzecznik KRS Maciej Mitera w odpowiedzi na pytania Gazeta.pl stwierdził jedynie, że do wykrycia koronawirusa u sędziego doszło "chyba w niedzielę". Dlatego też członkowie KRS nie mieli wiedzy o zagrożeniu w trakcie obrad. W związku z tym trzeba było podjąć nowe środki ostrożności.

Zobacz wideo WHO: Mamy prostą wiadomość do wszystkich krajów - testy, testy, testy

Członek KRS z koronawirusem. Rzecznik Rady: Zalecono kwarantannę

Mitera przekazał, że w tej chwili członkom KRS "zalecono kwarantannę". Tu warto zaznaczyć, że członkami KRS są nie tylko sędziowie, zasiadają w niej także posłowie. To parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości: Marek Ast, Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk i Kazimierz Smoliński.

W rozmowie z PAP przewodniczący KRS Leszek Mazur doprecyzował, że sporządzono listę osób, które miały bezpośredni kontakt z sędzim Łupiną i teraz to sanepid wydaje wiążące decyzje dotyczące kwarantanny.

Koronawirus. Więcej wiadomości: 

Więcej o: