Prymas Polski abp Wojciech Polak o koronawirusie: Pandemia nie jest karą zesłaną przez Pana Boga

Prymas Polski abp Wojciech Polak skierował do wiernych komunikat, w którym odnosi się do obecnej sytuacji w kraju w związku z koronawirusem. Duchowny podziękował Polakom za odpowiedzialność, solidarność i stosowanie się do zaleceń. Szczególnie wyróżnił pracowników służby zdrowia, których ceni za serce i odwagę.

Informacja Prymasa Polski została udostępniona na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. - Gdyby miesiąc temu ktoś mi powiedział, że będziemy sprawować msze św. wielkopostne i nabożeństwa wielkopostne bez udziału wiernych, nie uwierzyłbym, nie potrafiłbym sobie nawet tego wyobrazić, a jednak tak się stało i jest to bolesnym faktem - mówi w nagraniu abp Wojciech Polak.

 

Prymas Polski abp Wojciech Polak apeluje do wiernych o spokój i solidarność: Pandemia nie jest karą zesłaną na nas przez Pana Boga

Prymas Polski podziękował Polakom za solidarność, ale poprosił o zachowanie ostrożności i spokoju, zwłaszcza w najbliższych dniach. - Bardzo dziękuję wiernym za zrozumienie i dostosowanie się do ograniczeń. Są one dla nas wszystkich trudne i bolesne, ale konieczne - dodał. Wojciech Polak szczególnie wyróżnił pracowników służby zdrowia, którzy mimo obaw i niepokoju służą teraz innym wykonując swoją pracę:

Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim - lekarzom i pielęgniarkom, ratownikom medycznym, farmaceutom, ale też strażakom, policjantom, sprzedawcom, pracownikom Domów Pomocy Społecznej, kierowcom i tylu innym. Bardzo dziękuję za wasze serce, za wasz trud, za waszą odwagę, za wszystko, co czynicie, abyśmy mogli ten trudny czas przetrwać razem. Bardzo serdecznie dziękuję księżom, nie tylko za zrozumienie tej trudnej sytuacji, za wasze serce, ale nade wszystko za wasze starania, aby pomóc wszystkim, którzy są w domach.

Arcybiskup Wojciech Polak zaapelował też, by nie przekazywać sobie fałszywych informacji lub przerażających proroctw na temat koronawirusa. - Nie bójmy się. Jesteśmy w rękach Boga. On nie zostawia nas samych w momentach doświadczenia, choroby czy cierpienia. Pan nie przychodzi do nas jako epidemia. Pandemia nie jest karą zesłaną na nas przez Pana Boga - dodał duchowny. Prymas Polski zaapelował do wiernych, by razem z nim łączyli się w modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 20:30.

Zobacz wideo Czy komunie i wesela są zagrożone? Komentuje dr Paweł Grzesiowski
Więcej o: