Michał Woś był na otwarciu biura poselskiego w Otwocku. Razem z nim samorządowcy i posłowie

Minister środowiska Michał Woś w czwartek przyszedł na otwarcie biura poselskiego Dariusza Olszewskiego w Otwocku. W spotkaniu udział wzięli także włodarze okolicznych gmin oraz inni posłowie, a także komendant miejscowej PSP i ksiądz. Samorządowcy są już objęci kwarantanną. Pozostałe osoby obecne na spotkaniu są proszone o kontakt z sanepidem.

Otwarcie biura poselskiego posła PiS Dariusza Olszewskiego w Otwocku odbyło się w czwartek 12 marca. We wtorek okazało się, że Michał Woś zakaził się koronawirusem. Na spotkaniu obecni byli wójtowie i burmistrzowie z powiatu otwockiego.  "Tak jak inni samorządowcy z ościennych samorządów, w zeszłym tygodniu wziąłem udział w spotkaniu, na którym obecny był Minister Środowiska Michał Woś. Stwierdzono u niego zarażenie koronawirusem SARS-Cov-2, a obecnym na spotkaniu wskazano konieczność kwarantanny. Od dzisiaj przebywam na niej wraz z rodziną. Wszyscy czujemy się dobrze, nie mamy objawów zarażenia" - napisał na Facebooku wójt gminy Wiązowna Jan Budny.

Michał Woś zakażony koronawirusem. Był na otwarciu biura poselskiego

"Z uwagi na fakt, iż przebywałem na spotkaniu, w którym brał udział minister Woś, skontaktowałem się z Sanepidem i zgodnie z wytycznymi, w oczekiwaniu na wykonanie testu pracuję zdalnie z domu. Pracą Urzędu kieruje mój zastępca Piotr Gąszcz" - poinformował Marek Banaszek, burmistrz Józefowa. 

Banaszek opisuje w poście, jak wyglądało spotkanie. "Spotkanie trwało ok. 15 minut - na stojąco. W tym czasie byłem z ministrem w jednym pomieszczeniu, ale nie miałem z nim bezpośredniego kontaktu. Nie rozmawiałem z nim, nie witałem ani nie żegnałem, nie stałem koło niego. Z ostrożności pracuję w tym tygodniu zdalnie, w domu i - po kontakcie z sanepidem - czekam na zrobienie testu. Czuję się świetnie, chociaż ci co znają mnie lepiej wiedzą, że po kilku godzinach brakuje mi już pracy" - napisał.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz o Szumowskim: profesjonalista, ma w sobie dużo spokoju

Również burmistrz Karczewa Michał Rudzki poddał się kwarantannie i czeka na wyniki. "Zgodnie z procedurami, jako osoba, która miała styczność z zakażonym, dziś rano zgłosiłem się do Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Otwocku. Zostałem objęty obowiązkową 14 dniową kwarantanną. Pozostaję zatem w domu i w sposób zdalny będę zarządzał naszą gminą. Na ten moment czuję się dobrze. Nie mam żadnych niepokojących, charakterystycznych dla tego wirusa objawów. Zostanę również poddany testowi na obecność koronawirusa" - napisał.

Na lokalnym portalu iotwock.pl pojawił się apel władz, by wszyscy, którzy 12 marca byli na otwarciu biura poselskiego przy ul. Świderskiej 9 skontaktowały się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Otwocku (nr tel.: 515-256-220).

Ozdoba, Chorosińska, komendant PSP i proboszcz

Jak podaje portal halotwock.pl, na spotkaniu byli też m.in wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, posłanki Aleksandra Szczudło i Dominika Chorosińska oraz posłowie Zdzisława Sipiera i Piotr Uściński. To nie wszystko, stawili się też starosta Cezary Łukaszewski, wicestarosta Krzysztof Kłósek, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, st.bryg. Mariusz Zabrocki oraz proboszcz parafii pw. Św. Wita w Karczewie, ks. Andrzej Sobczak.

Więcej o: