Koronawirus w Polsce. Polska Fundacja Narodowa przeznaczy pieniądze na walkę z epidemią

Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej podjął decyzję o przekazaniu pieniędzy na walkę z epidemią koronawirusa. Środki będą pochodziły z rezerwy finansowej na 2020 r.

Polska Fundacja Narodowa poinformowała o decyzji zarządu na Twitterze. "Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej w dniu 13 marca 2020 r. jednogłośnie podjął decyzję o przeznaczeniu środków z rezerwy finansowej 2020 na walkę z chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2" - czytamy.

W krótkim komunikacie nie poinformowano, jakiej wielkości będzie to kwota. Biuro prasowe nie potrafiło udzielić tej informacji telefonicznie. Wysłaliśmy maila, czekamy na odpowiedź. Polska Fundacja Narodowa dysponuje dużym budżetem, na który składa się 17 spółek Skarbu Państwa. Z opublikowanego pod koniec 2019 r. sprawozdania fundacji wynika, że wydatki PFN w 2018 r. wyniosły 111 mln zł. Celem statutowym podmiotu jest promowanie Polski za granicą. 

Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

Koronawirus w Polsce. 221 przypadków

W poniedziałek ok. godz. 14 Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Polsce stwierdzono 16 nowych przypadków koronawirusa, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Jak poinformował resort, potwierdzone przypadki dotyczą sześciu osób z województwa dolnośląskiego, trzech osób z łódzkiego, dwóch osób ze śląskiego, dwóch z wielkopolskiego oraz po jednej osobie z województwa małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 221. Pięć zmarło.

Więcej o: