Koronawirus w Polsce. Kwarantanna i dezynfekcja w ministerstwach po pozytywnym wyniku Michała Wosia

Na stronie Ministerstwa Klimatu pojawił się komunikat dotyczący dezynfekcji budynku, w którym znajduje się także siedziba Ministerstwa Środowiska. Dodatkowo każda osoba, która miała w ostatnim czasie kontakt z Michałem Wosiem, zostanie skierowana na kwarantannę.
Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz o Szumowskim: profesjonalista, ma w sobie dużo spokoju

"Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem, przejdą kwarantannę i zostaną skierowane na badania. Dziś budynek Ministerstwa Klimatu jest nieczynny i zostanie poddany dezynfekcji" - napisano na portalu społecznościowym resortu. W tym samym budynku znajduje się także siedziba Ministerstwa Środowiska.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poddane dezynfekcji. Część pracowników skierowana została na kwarantannę

Na kwarantannę skierowani zostaną wszyscy pracownicy ministerstwa, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z szefem MŚ Michałem Wosiem, u którego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Badani są także ministrowie rządu premiera Mateusza Morawieckiego, którzy mogli mieć z nim kontakt podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów.

Z powodu informacji o ministrze zakażonym SARS-CoV-2 odwołana została dzisiejsza Rada Gabinetowa zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nowy termin spotkania ma zostać podany po zakończeniu testów u innych ministrów. Ich wyniki mają być znane jeszcze we wtorek.

W Polsce koronawirusem zakażonych jest już ponad 200 osób. Przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że pozytywny wynik testu stwierdzony został u 205 osób. Dodatkowo we wtorek zmarł kolejny pacjent chory na COVID-19, przez co bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do pięciu osób. Najwięcej zakażonych diagnozowanych jest w województwach mazowieckim i łódzkim, gdzie aktualnie leczonych jest kolejno 38 i 31 pacjentów. Ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem nie stwierdzono do tej pory na Podlasiu.

Zobacz również:

Więcej o: