Koronawirus. 74-letnia pacjentka z Wrocławia wraca do zdrowia. Nie była podłączana do respiratora

Stan 74-letniej pacjentki zakażonej koronawirusem poprawia się. Kobieta przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Trafiła tam 9 marca z kwarantanny domowej.

- Pacjentka w starszym wieku jest w lepszym stanie, zaczęła zdrowieć - mówi portalowi Gazeta.pl Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

- Przez cały okres pobytu w szpitalu nie było konieczności podłączania pacjentki do respiratora. Jest za wcześnie, by prognozować, kiedy wyjdzie ze szpitala - dodaje Urszula Małecka.

74-latka trafiła do placówki 9 marca, wcześniej przebywała na kwarantannie. Z medialnych doniesień wynika, że otrzymuje leki na HIV i malarię. Do tych informacji rzeczniczka szpitala nie chce się jednak odnosić.

Zobacz wideo WHO: Mamy prostą wiadomość do wszystkich krajów - testy, testy, testy [Źródło: RUPTLY/x-news]

Koronawirus w Polsce i na świecie

W szpitalu w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim zmarł pacjent zakażony koronawirusem. 57-latek miał choroby współistniejące. To piąta ofiara koronawirusa w Polsce.

Ministerstwo zdrowia poinformowało także we wtorek o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą siedmiu osób z województwa kujawsko-pomorskiego, sześciu osób z województwa pomorskiego, trzech osób z województwa mazowieckiego oraz trzech osób z województwa lubelskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 205.

Ministerstwo zdrowia poinformowało ponadto, że zbadano 7899 próbek, z czego 7694 dało wynik negatywny, a 205 pozytywnych. W ciągu doby wykonano ponad 1,2 tysięcy testów. Na całym świecie stwierdzono dotychczas ponad 180 tys. zakażeń.

Więcej o:
Komentarze (24)
Koronawirus. 74-letnia pacjentka z Wrocławia wraca do zdrowia. Nie była podłączana do respiratora
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 13 razy 13

  Pocieszające .

 • szwampuch58

  Oceniono 15 razy 13

  Pozytywny news

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 16 razy 10

  Zdrowia dużo!!!

 • next-mcgyver2

  Oceniono 9 razy 9

  To jak te leki na HIV i malarię rzeczywiście pomogły, to mam nadzieję, że już Ministerstwo Zdrowia ściąga z zagranicy duże ich ilości.

 • trendy_1

  Oceniono 12 razy 6

  JAKO 70-LATKA MA DOŚĆ CIĄGŁEGO STRASZENIE, ŻE JESTEM W GRUPIE RYZYKA!
  MOI RÓWIEŚNICY SĄ JUŻ I TAK DODATKOWO ZESTRESOWANI, A CZASAMI BEZRADNI I ZDEZORIENTOWANI.

 • alex123

  Oceniono 4 razy 4

  podawano jej lek na malarie

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 3 razy 3

  To ta pani z rodziny 73-latka, który niestety zmarł. Oby wyzdrowiała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX