Koronawirus w Polsce. Nocne spotkanie prezydenta i premiera. "Mamy do podjęcia wiele trudnych decyzji"

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki obradowali w nocy w sprawach związanych z koronawirusem. Szef rządu napisał na Facebooku, że w czasach zagrożenia epidemicznego on i prezydent mają do podjęcia "wiele trudnych decyzji".

Na stronach Kancelarii Prezydenta i premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych pojawiły się fotografie dokumentujące nocne spotkanie prezydenta i premiera. Widać na nich polityków siedzących przy stole i analizujących dokumenty. Spotkanie to miało związek z zagrożeniem epidemicznym w Polsce.

"Praca w czasach koronawirusa trwa do późnych godzin nocnych. Zarówno dla mnie jak i dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Mamy do podjęcia wiele trudnych decyzji w związku z epidemią" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda wspominał o nocnych konsultacjach, ogłaszając, że odwołuje Radę Gabinetową.

- Ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie, pan minister Michał Woś, miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem. To wywołało oczywiście konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z panem ministrem i te procedury trwają. Po konsultacjach z ministrem zdrowia, z głównym inspektorem sanitarnym i panem premierem - z resztą które trwały też wczoraj w nocy - podjąłem decyzję o tym, że dzisiejsza Rada Gabinetowa nie odbędzie się - mówił prezydent Andrzej Duda. 

Koronawirus w Polsce. Zakażonych 205 osób, pięciu pacjentów nie żyje

O tym, że Michał Woś zakaził się koronawirusem poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Minister środowiska jest jedną z 205 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Do tej pory w Polsce z powodu koronawirusa zmarło pięć osób. 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?
Więcej o:
Komentarze (146)
Koronawirus w Polsce. Nocne spotkanie prezydenta i premiera. "Mamy do podjęcia wiele trudnych decyzji"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 27 razy 23

  Dudę już przejrzeli , wszystko robi pod publiczkę i czeka na aplauz . Spadaj bucu .

 • antypiss

  Oceniono 16 razy 14

  Dwaj zbawcy narodu się spotkali. Jeden robi tournee po kraju narażając siebie i innych na zarażenie, drugi hmm, ładnie się uśmiecha.

 • 1moja

  Oceniono 13 razy 11

  "..."Mamy do podjęcia wiele trudnych decyzji" ..." Czyzby chcieli sie wymienic dlugopisami?!

  WyPAD w PiSdu 2020.

 • szary-petent

  Oceniono 12 razy 10

  Obrzydliwe żerowanie na kryzysie.

 • def11

  Oceniono 12 razy 10

  Duda nie rób szopki i poproś prezesa o przesunięcie wyborów.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 9 razy 9

  Nie dziwię się. Knucie po nocach to charakterystyczne działanie obecnej ekipy przy władzy.
  Ja uważam, że środki podjęte przez rząd ,są przesadzone i świadczą o tragicznej sytuacji służby zdrowia i finansach Państwa.
  Pan Pinokio Morawiecki poucza nas malutkich o myciu rąk i higienie, a sam ze swojakami wita się przez podawanie ręki. Może uważa, że jest tak ważny, że koronawirus się go przestraszy. Może koronawirus już wie, że Pinokio Morawiecki był w przeszłości znanym epidemiologiem i może wymyślić szczepionkę.

 • szabepio

  Oceniono 9 razy 9

  Oddajcie 2 mld zł zabrane na partyjną telewizję. Polacy chcą żyć. Mamy w doopue waszą propagandę partyjną. Od niej nie będziemy zdrowsi. Panie Duda pidpisaleś te 2mld zł w momencie kiedy epidemia mocno ruszyła. Pamietamy o tym!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX