Koronawirus w Polsce. Europoseł PiS apeluje o datki na tacę. "Nie zapominajmy o kościołach!"

Kosma Złotowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości zaapelował na swoim fecebookowym profilu by przekazywać datki na kościoły wspierając je także wirtualnie. "Do komunii przystąpimy w lepszych czasach" - dodał polityk na koniec postu, odnosząc się do zakazów wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Zobacz wideo Czy zamknięcie kościołów pomoże w walce z koronawirusem?

Rząd zakazał organizowania zgromadzeń publicznych, w których udział bierze więcej niż 50 osób. W związku z tym wiele parafii zostało zamkniętych lub ogranicza liczbę parafian biorących udział w mszach świętych. Dodatkowo wiele kościołów transmituje nabożeństwa za pośrednictwem swoich stron internetowych. Także Konferencja Episkopatu Polski wydała dyspensę od osobistego uczestnictwa w mszy świętej.

Koronawirus w Polsce: europoseł PiS apeluje o datki na tacę dla kościołów

No, tak! Koronawirus! Mamy dyspensę od osobistego uczestnictwa we mszy św. W telewizji mamy możliwość uczestniczenia we mszy, możemy także uczestniczyć w mszach on line. Zdalna msza pozbawia nas jednak dwóch rzeczy: uczestnictwa w komunii świętej oraz wsparcia naszej wspólnoty parafialnej. A nasze parafie żyją materialnie dzięki nam. Nie zapominajmy o tym!

- tak zaczyna się wpis na portalu społecznościowym Kosmy Złotowskiego. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości przypomina, że każda parafia posiada swoje konto bankowe, na które wierni mogą wpłacać datki. "Apeluję: jeśli byliśmy dziś na mszy tylko wirtualnie - tak jak ja - prześlijmy swojej parafii, lub tej, w której byliśmy tylko wirtualnie naszą dzisiejszą składkę. BÓG ZAPŁAĆ! A do komunii przystąpimy w lepszych czasach" - zakończył swój wpis polityk.

Propozycja europosła nie zawsze została dobrze przyjęta przez komentujących. Niektórzy zauważają, że wielu pracowników może odczuć problemy finansowe wynikające z pandemii koronawirusa. "Też utraciłem dochody... Mogę podać numer konta?" - napisał jeden z uczestników dyskusji pod postem.

Lista transmisji mszy świętych transmitowanych przez internet dostępna jest na stronie msza-online.net.

Więcej o:
Komentarze (360)
Koronawirus w Polsce. Europoseł PiS apeluje o datki na tacę. "Nie zapominajmy o kościołach!"
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 115 razy 101

  niech kosciol sprzeda swoja ziemie i nieruchomosci ktore gromadzil przez wieki to wtedy beda mieli na utrzymanie

 • ri-pi

  Oceniono 87 razy 79

  Jak księża nie mają z czego żyć , utrzymać kochanki to u nas piekarz szuka ludzi do pracy

 • magda_breslau

  Oceniono 81 razy 75

  Medyczny ekspert przyznal, ze mamy do czynienia z epidemia a szpitale sa calkowicie nieprzygotowane i wladza lekcewazy zagrozenie. Partia uznala te "krytyke" za plotki i rozniecanie paniki, i ukarala lekarza.

  Nie, to nie doktor Lee Wenliang i chinscy komunisci. To Bernadeta Krynicka i polskie sieroty po Gomulce.

  Troche niespodziewana wersja chinskiego doktora Li Wenlianga, uciszonego przez Partie za “plotki”... Kto by pomyslal Bernadeta, prawda?

 • yo1pek

  Oceniono 60 razy 56

  Co za sqoo#@$%%$%$wiel...Bydlak nie powie o zbiórce na środki ochrony, na pomoc służbom medycznym tylko o rekompensacie dla najbogatszej mafii świata. Co za szuja....Brak słów.

 • stef0909

  Oceniono 55 razy 51

  Stać cie to becaluj ....żałosny jelop!

 • gama01

  Oceniono 58 razy 50

  Ma pensje europosla, niech da przyklad. Jak to zawsze latwo byc milosiernym za cudze.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 51 razy 43

  czyżby e PiS kopat jeszcze działeczki nie zaproponował onemu ? ciekawe

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 47 razy 41

  A, i jeszcze - ja myślę, że należy się z tym apelem zwrócić do bezdomnych. Oni mają te maybachy w garażach, w LOTTO wygrywają....

 • iza232

  Oceniono 42 razy 40

  Nie wierzę! Nie wierzę, że w dzisiejszych czasach zarazy znalazła się taka durna menda, żebrząca dla czarnych pasożytów. Lekarze, pielęgniarka, ratownicy żyły sobie wypruwają, w szpitalach brakuje środków na leczenie a ten bezmózg żebrze o kasę na kościół. Nóż się w kieszeni otwiera! MUŁ, dno i wodorosty! Ten s... n jest z włocławka. Włocławek bardzo, bardzo mocno przeprasza za tego idiotę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX