Radę Gabinetową zwołano po to, by ją odwołać? Decyzję ogłoszono już po wynikach testu ministra

Ponad pół godziny dzieliło informacje o chorobie Michała Wosia od decyzji o zwołaniu Rady Gabinetowej. Tej samej, która została następnego dnia odwołana ze względu na... chorobę Michała Wosia.

Z powodu koronawirusa nie odbędą się planowana na dziś Rada Gabinetowa i posiedzenie rządu. Oba spotkania miały dotyczyć projektu rządowego pakietu ratunkowego dla przedsiębiorców w związku z COVID-19. Posiedzenia zostały odwołane po tym jak koronawirusa potwierdzono wczoraj u ministra środowiska Michała Wosia.

Prezydent mówił, że decyzję podjął z uwagi na bezpieczeństwo uczestników, po konsultacjach z ministrem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Duda mówił, że niewykluczone, iż Rada Gabinetowa zostanie przełożona na środę - we wtorek mają się bowiem pojawić wyniki testów ministrów, którzy mieli kontakt z Wosiem. 

Radę zwołano już po informacji o chorobie ministra

Jak jednak zwrócił uwagę dziennikarz Tomasz Skory, minister Woś poinformował o pozytywnym wyniku testu w poniedziałek chwilę przed 19:20, natomiast decyzja o zwołaniu Rady Gabinetowej została ogłoszona około 19:50, a więc ponad pół godziny po informacji o chorobie ministra. 

"Powiedzmy to wprost; wiadomość o pozytywnym wyniku badania u min. Wosia pojawiła się wczoraj PRZED zapowiedzią zwołania przez Prezydenta Rady Gabinetowej. Tej, która została właśnie odwołana z powodu pozytywnego wyniku badania u min. Wosia" - podsumował Skory.

Koronawirus w Polsce 

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Dotychczas potwierdzono 205 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło, wszystkie miały choroby współistniejące.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz o Szumowskim: profesjonalista, ma w sobie dużo spokoju
Więcej o:
Komentarze (139)
Radę Gabinetową zwołano po to, by ją odwołać? Decyzję ogłoszono już po wynikach testu ministra
Zaloguj się
 • nowyemeryt

  Oceniono 36 razy 34

  Czy Duda nie zna telefonu do Mateusza ,ąż musiał w telewizji "podjąć" decyzję.
  Żenujący facet!

 • mer-llink

  Oceniono 30 razy 28

  No przecież w tym całym PiS-ie panika na całego.
  A jak wiadomo, panika jest najlepszym suflerem "głupich kroków".
  Pan Duda Andrzej oprócz swej funkcji Dyżurnego Higienisty Kraju ("myjcie ręce") obejmie także to ministerstwo?

 • bob1959

  Oceniono 28 razy 26

  Wszelkie dane muszą obowiązkowo przejść przez kancelarię w bunkrze na Żoliborzu i stąd to opóźnienie...

 • van_klomp

  Oceniono 29 razy 25

  wyPAD siedź na d.... jak ci dobrze i nie narażaj zdrowia ani życia ludzi, bo twoje mam głęboko w d...

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 22

  Pic na wodę , jak wszystko co robi Duda w tej kampanii .

 • antoszek22

  Oceniono 23 razy 21

  Było inaczej
  żeby odwołać rade gabinetowa dwaj goście przebrali się jeden za harcerza drugi za ratownika .
  Bo w Polsce by przejść testy można się przebrać za harcerza nie koniecznie wykonać wyPAD z okna.

  Z ustaleń tabloidu wynika, że w jednej z podwarszawskich miejscowości poseł zorganizował imieniny, na które zaprosił całą miejscową śmietankę. – Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski oraz syn posła Woźniaka – relacjonuje w rozmowie z gazetą jeden z uczestników imprezy.

  "SE" podkreśla, że nie tylko organizacja tak licznej imprezy jest skrajną nieodpowiedzialnością, bo szokujących okoliczności jest więcej. "Syn parlamentarzysty to piłkarz, grający na co dzień w klubie na północy Włoch. Nasze źródło twierdzi, że ojciec osobiście odebrał go stamtąd ledwie kilka dni wcześniej" – czytamy. Na tym jednak nie koniec kontrowersji. Jeden z gości, Krzysztof Żochowski widział się w weekend z prezydentem Andrzejem Dudą. Nie wiadomo, czy przed spotkaniem z głową państwa w Garwolinie wykonał teksty na obecność koronawirusa

 • owca888

  Oceniono 20 razy 20

  Ha, ha... „Wart pajac pałaca, a pałac pajaca”.

  Cóż, kampania pajaca trwa w najlepsze. Trzeba wypełnić swoją osobą czas antenowy, który mu się "należy" za ukradzione 2 mld, co to by się bardzo przydały służbie zdrowia.
  WyPAD 2020.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX