Radę Gabinetową zwołano po to, by ją odwołać? Decyzję ogłoszono już po wynikach testu ministra

Ponad pół godziny dzieliło informacje o chorobie Michała Wosia od decyzji o zwołaniu Rady Gabinetowej. Tej samej, która została następnego dnia odwołana ze względu na... chorobę Michała Wosia.

Z powodu koronawirusa nie odbędą się planowana na dziś Rada Gabinetowa i posiedzenie rządu. Oba spotkania miały dotyczyć projektu rządowego pakietu ratunkowego dla przedsiębiorców w związku z COVID-19. Posiedzenia zostały odwołane po tym jak koronawirusa potwierdzono wczoraj u ministra środowiska Michała Wosia.

Prezydent mówił, że decyzję podjął z uwagi na bezpieczeństwo uczestników, po konsultacjach z ministrem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Duda mówił, że niewykluczone, iż Rada Gabinetowa zostanie przełożona na środę - we wtorek mają się bowiem pojawić wyniki testów ministrów, którzy mieli kontakt z Wosiem. 

Radę zwołano już po informacji o chorobie ministra

Jak jednak zwrócił uwagę dziennikarz Tomasz Skory, minister Woś poinformował o pozytywnym wyniku testu w poniedziałek chwilę przed 19:20, natomiast decyzja o zwołaniu Rady Gabinetowej została ogłoszona około 19:50, a więc ponad pół godziny po informacji o chorobie ministra. 

"Powiedzmy to wprost; wiadomość o pozytywnym wyniku badania u min. Wosia pojawiła się wczoraj PRZED zapowiedzią zwołania przez Prezydenta Rady Gabinetowej. Tej, która została właśnie odwołana z powodu pozytywnego wyniku badania u min. Wosia" - podsumował Skory.

Koronawirus w Polsce 

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Dotychczas potwierdzono 205 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło, wszystkie miały choroby współistniejące.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz o Szumowskim: profesjonalista, ma w sobie dużo spokoju