Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową. Jeden z ministrów ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu Rady Gabinetowej. Ma to związek z koniecznością przebadania wszystkich polityków, którzy mieli kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję o odwołaniu Rady Gabinetowej podczas konferencji prasowej, która miała miejsce o godzinie 9. Podkreślił, że zdecydował się na taki krok po konsultacjach z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, premierem Mateuszem Morawieckim oraz głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

- Ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie, pan minister Michał Woś, miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem. To wywołało oczywiście konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z panem ministrem i te procedury trwają - powiedział prezydent.

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Prezydent Andrzej Duda: Rada Gabinetowa być może odbędzie się jutro

Andrzej Duda powiedział, że Rada Gabinetowa odbędzie się najprawdopodobniej jutro (18 marca), jednak ostateczna decyzja na ten temat zostanie podjęta i ogłoszona w ciągu dnia. 

Przypomnijmy, że podczas Rady Gabinetowej, która miała się zacząć dziś o godzinie 10, prezydent Andrzej Duda miał rozmawiać z rządem na temat kwestii gospodarczych i pochylić się nad projektem pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i pracowników na czas kryzysu spowodowanego koronawirusem

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (52)
Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową. Jeden z ministrów ma koronawirusa
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 13

  Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową.
  =====================================
  Odwołał? A ja już myślałem, że jako Prawdziwy, Mężny i Niezłomny Wódz, pojedzie do szpitala z wizytą do ministra Wosia. Oczywiście NIE w ramach jakiejś tam kampanii wyborczej, tylko w ramach OBOWIĄZKÓW Głowy Państwa, o których parę dni temu mówił pod przychodnia lekarska w Garwolinie.

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 12

  Po czasie.

  Argumentów za przełożeniem wyborów jest wiele:

  1. Władza zareagowała na korona-wirusa zbyt późno, działa na łapu-capu i teraz powinna się zająć wyłącznie zarządzaniem kryzysem.

  2. W warunkach kryzysu zarządzanego przez władzę uwaga społeczeństwa i mediów oczywiście skupiona jest na rządzących, a głos opozycji – nawet gdy jest ważny – siłą rzeczy staje się mniej interesujący.

  3. Wszystko wskazuje na to, że wybory wypadną w okolicach szczytu epidemii, kiedy setki tysięcy osób objęte będą kwarantanną domową.

  4. W szczycie epidemii organizowanie miejsc publicznego gromadzenia się ludzi jest – najdelikatniej mówiąc – nieodpowiedzialne

  5. W warunkach szczytu epidemicznego trudno będzie zrekrutować komisje wyborcze i mężów zaufania, a cały aparat wyborczy będzie miał bardzo utrudnione działanie.

  6. W szczycie epidemii, gdy bezpośrednio dotkniętych i śmiertelnych ofiar będzie nieporównanie więcej niż obecnie, będziemy wszyscy przeżywali emocje utrudniające sensowną debatę i podejmowanie racjonalnych decyzji mających poważne, długofalowe skutki.

  „Dlatego opozycja, która chce przyspieszonych wyborów, powinna przestać apelować do władzy o wprowadzenie stanu nadzwyczajnego wykluczającego wybory i jak najprędzej zgłosić poprawkę do konstytucji jednorazowo przesuwającą wybory przynajmniej o pół roku. Poprawka ma tę przewagę nad wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego, że nie da władzy kolejnych uprawnień tworzących pokusy nadużyć.”

 • magda_breslau

  Oceniono 11 razy 11

  Trzeba przelozyc wybory, nie ma wyjscia.

  Chyba, ze po milionie mieszkan, samochodow elektrycznych, testach na wirusach, maskach dla wszystkich i sznuraka do snopowiazalek na zniwa, Partia zorganizuje wybory przez internet.

  Ale nie liczylabym na to, bo jak napisalam wyzej, lista potrzeb jest dluga.

 • szcz9

  Oceniono 15 razy 11

  Wreszcie ktoś przekonał tego nieodpowiedzialnego pajaca, że są w Polsce poważniejsze sprawy niż stwarzanie mu okazji, żeby mógł przed kamerami mówić kolejne banalne zdania zaczynające się od "Ja".

 • marywil2012

  Oceniono 9 razy 9

  całkowicie zbędna rada gabinetowa. duda nic nie wie i nic nie może. jako marionetka, może tylko powtarzać bełkot agencji piarowych rządzących w imieniu pis.
  pis w 2015 r. zrezygnowało z wprowadzenia przygotowanych przez poprzedników reform i działań na wypadek katastrofy. to byłoby na tyle jeśli chodzi o zdolności przywódcze i odpowiedzialność partii, która udaje, że ma pomysł i że potrafi cokolwiek zrobić. W ciągu ostatnich lat doprowadzili do katastrofy nie tylko wymiar sprawiedliwości ale przede wszystkim opiekę zdrowotną. to jest to "dokonanie" dobrej zmiany.

 • magda_breslau

  Oceniono 15 razy 9

  Andrzej,

  nie pamietam, czy to twoj kolega, czy Morawieckiego, dostal rzadowy kontrakt na testy, ktore za darmo rozdaje WHO... Czy moglbys poprosic kolege swojego albo Morawieckiego, zeby sie troszke pospieszyl, bo jestescie spoznieni okolo 50 dni, a czas w tej sytuacji to wiecej niz pieniadz.

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 9

  Widać że klatki takiej "bezpiecznej" dla Dudy nie zdążyli przygotować , i bardzo dobrze .

 • kl0ss

  Oceniono 11 razy 9

  wyPAD biega jak z pieprzem od SOR-u do SOR-u i się lansuje. Może w końcu jak go zkwarantannują nie będzie narażał życia i zdrowia innych!

 • kuba161048

  Oceniono 8 razy 8

  Czy ten pajac z pałacu może w końcu się zamknąć .
  To jest nieodpowiedzialny człowiek , chory na przerost ambicji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX