Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową. Jeden z ministrów ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu Rady Gabinetowej. Ma to związek z koniecznością przebadania wszystkich polityków, którzy mieli kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję o odwołaniu Rady Gabinetowej podczas konferencji prasowej, która miała miejsce o godzinie 9. Podkreślił, że zdecydował się na taki krok po konsultacjach z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, premierem Mateuszem Morawieckim oraz głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

- Ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie, pan minister Michał Woś, miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem. To wywołało oczywiście konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z panem ministrem i te procedury trwają - powiedział prezydent.

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Prezydent Andrzej Duda: Rada Gabinetowa być może odbędzie się jutro

Andrzej Duda powiedział, że Rada Gabinetowa odbędzie się najprawdopodobniej jutro (18 marca), jednak ostateczna decyzja na ten temat zostanie podjęta i ogłoszona w ciągu dnia. 

Przypomnijmy, że podczas Rady Gabinetowej, która miała się zacząć dziś o godzinie 10, prezydent Andrzej Duda miał rozmawiać z rządem na temat kwestii gospodarczych i pochylić się nad projektem pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i pracowników na czas kryzysu spowodowanego koronawirusem

Przeczytaj także:

Więcej o: