Michał Woś z koronawirusem. Ministrów objęto kwarantanną, czekają na wyniki testów

Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu przeszli testy na koronawirusa i pracują w trybie kwarantanny. Powodem jest pozytywny wynik badania ministra Michała Wosia.

"W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Ministra Środowiska Michała Wosia podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Dalej w komunikacie czytamy, że wyniki testów powinny być znane dzisiaj.

Ministrowie objęci kwarantanną

"Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego" - informuje CIR. "W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory - m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego" - czytamy dalej.

Z powodu kontaktu z Wosiem Jarosław Gowin odwołał swój udział w programie "Graffiti" na antenie Polsat News. Wicepremier przekazał stacji, że z ministrem środowiska spotkał się tydzień temu.

Zobacz wideo Czy prezydent powinen unikać dużych skupisk ludzi? Bielan odpowiada

Koronawirus w Polsce. Piąta ofiara

W szpitalu w Wałbrzychu (województwo dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejąceMinisterstwo zdrowia poinformowało we wtorek rano o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą siedmiu osób z województwa kujawsko-pomorskiego, sześciu osób z województwa pomorskiego, trzech osób z województwa mazowieckiego oraz trzech osób z województwa lubelskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 205. Pięć osób zmarło, wszystkie miały choroby współistniejące.

Więcej o:
Komentarze (91)
Michał Woś z koronawirusem. Ministrów objęto kwarantanną, czekają na wyniki testów
Zaloguj się
 • noddy

  Oceniono 35 razy 29

  Ministrów badają testami. Zwykły polak, który miał kontakt z osobą chorą nie ma takiej szansy.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 30 razy 24

  Teraz wiemy gdzie podziały się wszystkie testy na wirusa :-)
  I kto ma wyłączność na ich stosowanie :-)
  Tylko I sekretarz KC PiS :-)
  I jego Rząd Tymczasowy :-)

  Rząd się sam wyleczy :-)

 • felicjan.dulski

  Oceniono 23 razy 19

  Niewykluczone, że już większość społeczeństwa zakażona jest wirusem.
  Natomiast jeżeli idzie o rząd, to ten zawsze jakoś sobie testy zrobi.
  Bez obaw!

 • gruszka1

  Oceniono 18 razy 18

  Szkoda tylko, że normalni obywatele muszą czekać w kwarantannie do momentu pojawienia się objawów. Rząd zawsze sam sie wyżywi. Skoro nie ma kasy na testy to może watro byłoby odchudzić największy rząd w historii Polski ( 200 ministrów)

 • starsza10

  Oceniono 14 razy 14

  I testy dla bezobjawowych się znalazły? Nie trzeba słuchać odmowy pani z Sanepidu? W demokratycznym państwie? Przecież nie mamy systemu "władza na swoim". Jakby panowie ministrowie brali się do pracy zanim gó... się rozleje, nie mieliby problemu ani oni, ani my. Niestety, my mamy dostęp do diagnostyki i leczenia, dopiero jak Panowie i Panie rządzący nami niemiłościwie pozwolą.

 • kiwdu53

  Oceniono 14 razy 12

  I tak przez głupotę, butę i arogancję władzy zostajemy bez rządu (choć to może i lepiej).
  Ale wycieczek po kraju PAD-a przy wyborach nie zapomnijcie. Kompromitacja i skandal.

 • syriusz.wila

  Oceniono 12 razy 12

  Dobry Pan was nie lubi chyba.

 • ola-blue

  Oceniono 15 razy 11

  Ministrom zrobili, a rodzinie z Łodzi , gdzie wykryto zarażenie u dziecka już nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX