Władysław Kosiniak-Kamysz w Gazeta.pl: Kto ulegnie pokusie robienia kampanii na koronawirusie, przegra

Jeżeli walczymy o zdrowie i życie Polaków, jeżeli myślimy o ratowaniu polskich firm i miejsc pracy, to kompletnie nieważne są wybory. To życie i zdrowie Polaków są święte, a nie termin wyborów. Trzeba to przesunąć, trzeba to odsunąć - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Kampanii nie ma już od ponad tygodnia. To się wydarzyło samoistnie. Jeżeli walczymy o zdrowie i życie Polaków, jeżeli myślimy o ratowaniu polskich firm i miejsc pracy, to kompletnie nieważne są wybory. To życie i zdrowie Polaków są święte, a nie termin wyborów. Trzeba to przesunąć, trzeba to odsunąć. Najlepiej na jesień i to jest pewnie najszybszy możliwy termin - mówi w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Władysław Kosiniak-Kamysz. - Chyba najlepsze dla rządzących powinno być to, że ja nie będę miał pretensji do pana prezydenta Dudy, że będzie sprawował swój urząd o pół roku dłużej, niż wynikałoby to z terminu majowego. Więc jak mają tak silny argument, że opozycja się na to zgadza i mówi: "tak, rozumiemy, że w czasach trudnych nie są ważne wybory, tylko ważne jest zdrowie i życie". Lepszego wsparcia od opozycji nie mogą dostać - dodał.

Więcej o:
Komentarze (68)
Władysław Kosiniak-Kamysz w Gazeta.pl: Kto ulegnie pokusie robienia kampanii na koronawirusie, przegra
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 25 razy 15

  Oj, panie Kosiniak, kampania trwa w najlepsze, jednoosobowa. PiS dobrze się czuje w takich klimatach, zarażonych przybywa a prezydent nasz nieustraszony w gustownym mundurku idzie bratać się z narodem. Że przy okazji dezorganizuje pracę szpitali, policji, że naraża wszystkich, którzy mu towarzyszą i tych, którzy będą mieli nieszczęście znaleźć się na liście spotkania z prezydentem przed kamerami- nie ma znaczenia. Prezes schowany w bunkrze wydał rozkaz, kampanie na ofiarach to jest to, nie odpuszczą.

 • snurfik

  Oceniono 13 razy 7

  Kosiniak, Daj im sie zjesc chlopie...oni jeszcze nie wiedza ze szczyt nie nadszedl :)

 • lkolesio

  Oceniono 9 razy 5

  Ordynarny oszust Duda bez czci i honoru prowadzi kampanie za ukradzione miliardy jak typowy PiS trupiarz lansując się na kryzysie. Wie ze jak nie oszuka przegra wybory ale i tak przegra bo mamy dosyć oszusta który podstępem chce wygrać jak na obrzydliwego PiSowca przystało. Przecież w każdą jego wypowiedź wplecione jest stek bzdur i kłamstw, które obrażają inteligencję już średnio wykształconego mieszkańca naszego kraju. Tak łatwo można zweryfikować te brednie, trzeba tylko chcieć. Tak łatwo zadać, przede wszystkim sobie te podstawowe pytania, by zauważyć jak bardzo okłamuje nas w swoich wynurzeniach.
  Kompromituje nas Polaków na całym świecie

 • stanislaw50

  Oceniono 10 razy 4

  Oj Panie Kosiniak, PiS z Prezydentem DUDĄ pokazują swoje prawdziwe oblicze. Oni potrafią uprawiać politykę na tragedii. Mają sprawdzony za sobą okres tragedii smoleńskiej.
  Pan Prezydent zwołał posiedzenie Sejmu, następnie Radę i postawili opozycję pod ścianą wobec zagrożenia epidemicznego POLAKÓW. I oto im jedynie naprawdę chyba chodziło.
  Liczyli najprawdopodobniej na inne zachowanie opozycji, na brak wyczucia politycznego zaistniałej sytuacji i wtedy by pokazali, że ta TOTALNA OPOZYCJA nie jest jedynie OPOZYCJĄ anty PiS-owską, a w rzeczywistości jest to OPOZYCJA ANTY NARODOWA.
  NIE POWIODŁO SIĘ, więc trzeba rozegrać to taktycznie po PISOWSKU, nie patrząc na EPIDEMIE, aby za wszelką cenę utrzymać władzę..
  To dlatego Pan Prezydent DUDA, zwany w INTERENECIE powszechnie za PIĘCIO letnią służbę swoje partii PiS i Prezesowi MARIONETKĄ, gra przed społeczeństwem troskliwego przywódcę NARODU, aby przykryć te DWA MILIARDY złotych przeznaczone na tvpis zamiast na leczenie chorych POLAKÓW na RAKA.
  W dodatku to ten pan korzysta z tych pieniędzy w trakcie już tylko swojej kampanii prezydenckiej.
  Panie PREZYDENCIE DUDA, czy Panu nie wstyd.
  Niech Pan udowodni, że jest Pan ponad partyjnym PREZYDENTEM.
  Niech Pan zrezygnuje z prowadzenia KAMPANII WYBORCZEJ w sytuacji gdy Pana kontrkandydaci tej kampanii wobec zagrożenia EPIDEMIA zaniechali.

 • konfuziussagt

  Oceniono 8 razy 4

  Istnieje, jak w poprzednich wyborach od czasu
  opanowania przez PiS mediow publicznych
  i przeksztalcenia ich w swoja tube dywersyjno-propagandowa,
  problem spelnienia konstucyjnego wymogu ROWNOSCI WYBOROW!!!
  Problem poglebia uzycie przez PiS calego aparatu panstwa
  i srodkow publicznych do prowadzenia kampanii
  wyborczej na rzecz PiS i Dudy
  a obecnie jednoosobowa kampania Dudy
  na tle spolecznego paralizu wywolanego epidemia.

  Nalezy zapewnic ROWNOSC WYBOROW,
  wszelkimi dostepnymi silami i srodkami,
  przeprowadzic wybory po spelnieniu tego warunku,
  wygrac je i rozliczyc winnych ZAMACHU STANU
  i grabiezy Polski.

  Brunatna zaraza jest niewspolmiernie grozniejsza
  niz jakikolwiek wirus.
  Straszliwe jesj skutki dotycza 100 % Narodu Polskiego!!!!
  Historia wykazala, ze jej ofiara moga pasc
  dziesiatki milionow ludzi!!!

 • tapioka49

  Oceniono 14 razy 4

  Rodacy ; musimy zacząć od nowa zadbać o swój byt i bezpieczeństwo !! ... Zacznijmy od zburzenia gniazda zła przy Nowogrodzkiej , jak kiedyś zrobili to Francuzi z Bastylią !!

 • lkolesio

  Oceniono 3 razy 3

  Ordynarny oszust Duda bez czci i honoru prowadzi kampanie za odebrane chorym miliardy jak typowy PiS trupiarz lansując się na kryzysie. Wie ze jak nie oszuka przegra wybory ale i tak przegra bo mamy dosyć oszusta który podstępem chce wygrać jak na obrzydliwego PiSowca przystało. Przecież w każdą jego wypowiedź wplecione jest stek bzdur i kłamstw, które obrażają inteligencję już średnio wykształconego mieszkańca naszego kraju. Tak łatwo można zweryfikować te brednie, trzeba tylko chcieć. Tak łatwo zadać, przede wszystkim sobie te podstawowe pytania, by zauważyć jak bardzo okłamuje nas w swoich wynurzeniach.
  Kompromituje nas Polaków na całym świecie

 • 20portal

  Oceniono 3 razy 3

  Rządową "bazooką" (tak rządzący już określają "pomoc" dla przedsiębiorców) kierował będzie minister Woś, który - mimo ogłoszonego stanu epidemiologicznego - pojechał na otwarcie biura poselskiego swojego kumpla do Otwocka. Było tam mnóstwo lokalnych urzędników i przydupasów, którzy chcieli uścisnąć dłoń "pana ministra". Minister, zarażony koronawirusem) sprowadził zagrożenie na całą radę ministrów i na prezyd(ę)ta (rada gabinetowa nie odbyła się). Ten minister - jak to się popularnie określa - nie ma mózgu, a jego odpowiedzialność jest na poziomie przedszkolaka. Właśnie takie kadry ma PiS. Dziwię się opozycji (panu Kosiniakowi w szczególności - jest lekarzem), że nie opowiada o tych "balangach" Wosia i innych pisiorków w czasie epidemii. Czy państwo PiS jest z tektury? Gorzej, bo to państwo z niczego.
  Pieniądze z okresu koniunktury przehulali na wyborcze łapówki rozrzucając je po Polsce z helikopterów.
  Nie chcą przełożyć wyborów bo stracą efekt tzw. trzynastki dla emerytów. To jest właśnie rozumowanie w stylu pana Wosia.
  Opozycjo, bierz się do roboty, a nie kwicz o przełożenie wyborów, bo was znów ograją jak dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX