Rada Gabinetowa może się nie odbyć. Część ministrów przejdzie testy na koronawirusa

Zwołana na wtorek Rada Gabinetowa stoi pod znakiem zapytania. W Pałacu Prezydenckim i rządzie ustalane są nazwiska ministrów, którzy powinni zostać poddani testom na koronawirusa oraz odbyć kwarantannę.

Wczoraj minister środowiska Michał Woś za pośrednictwem Twittera poinformował, że jest jedną z osób zakażonych koronawirusem. Polityk zapewniał, że czuje się dobrze i podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia. Minister przebadał się po tym, jak SARS-CoV-2 został potwierdzony u pracownika Lasów Państwowych, z którym Michał Woś miał ostatnio kontakt.

Zwołana na dziś Rada Gabinetowa może się nie odbyć

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM z tego powodu może zostać odwołana zaplanowana na wtorek Rada Gabinetowa. Spotkanie ma odbyć się o godzinie 10:00. Prezydent zwołał ją w sprawie projektu pakietu gospodarczego, który miałby wspierać przedsiębiorców najbardziej dotkniętych skutkami spowolnienia wynikającego z pandemii koronawirusa.

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Jeszcze późnym wieczorem w Pałacu Prezydenckim i rządzie ustalano, którzy ministrowie i członkowie rządu mieli ostatnio kontakt z Michałem Wosiem. Te osoby zostaną skierowane na kwarantannę. Część z nich została też poddana testom na koronawirusa, co potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik rządu. "Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani testom; wyniki będą znane we wtorek" - czytamy w komunikacie. 

- Pałac Prezydencki powinien mieć pewność, że w spotkaniu z Andrzejem Dudą wezmą udział wyłącznie ministrowie, co do których nie ma wątpliwości, że mogą być zakażeni - powiedział informator w rozmowie z RMF FM. Ostateczna decyzja w sprawie tego, czy Rada Gabinetowa się odbędzie, czy zostanie zwołana w innym terminie, zostanie podana do wiadomości około godziny 9.

Więcej o: