Radny PiS ze Szczecina Dariusz Matecki ma koronawirusa. "Od kilku dni mam wysoką gorączkę"

Radny klubu PiS w Szczecinie i szef lokalnych struktury Solidarnej Polski Dariusz Matecki ma koronawirusa - podał portal gs24.pl. Radny mógł zakazić się od ministra Michała Wosia.

Jak podaje szczeciński portal gs24.pl w związku z zakażeniem koronawirusem Dariusza Mateckiego odwołana została wtorkowa sesja rady miasta. Według portalu Matecki prawdopodobnie zakaził się od ministra środowiska Michała Wosia. Matecki w rozmowie z tvp. info potwierdził, że test dał pozytywny wynik. Powiedział, że ma gorączkę, ale ogólnie czuje się dobrze. 

Dariusz Matecki ma koronawirusa

Pogłoski o zakażeniu lokalnego polityka pojawiały się wcześniej. Sam Matecki w poniedziałek napisał na Twitterze: "Tak, od kilku dni mam wysoką gorączkę. Aktualnie jestem w Szpitalu na Arkońskiej po badaniu, rano mają być wyniki. Organizacyjnie tu jest wszystko na medal. Proszę o modlitwę! I siedźcie w domach!".

Radnego zatrudnia Ministerstwo Sprawiedliwości, dla którego administruje stronami w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

W poniedziałek test na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia dał pozytywny wynik. Z członkiem rządu kontakt miał też m.in. poseł Mariusz Gosek, który został poddany kwarantannie. "Miałem kontakt z ministrami w swoich działaniach, które pełniłem w ramach sprawowanego mandatu posła RP. Z moim serdecznym przyjacielem Michałem Wosiem - Ministrem Środowiska także. (...) Będę poddany kwarantannie. Zrobię test i poinformuję o wyniku" - napisał na Facebooku.

Koronawirus w Polsce

W poniedziałek w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. Jest to 67-letni mężczyzna, który pozostawał w stanie ciężkim oraz miał choroby współistniejące. Jak informuje ministerstwo zdrowia, łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 177, łącznie z czterema osobami zmarłymi (stan na poniedziałek, godz. 21).

Więcej o: