Koronawirus. Szumowski o ministrze Wosiu: Wiemy, kto się z nim kontaktował. Pozostaje nam czekać

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił w TVP Info, że minister środowiska Michał Woś, który jest zakażony koronawirusem, czuje się dobrze. Szef resortu zdrowia poinformował, że zastosowano już odpowiednie procedury sanitarne. - Wiemy, kto kontaktował się z ministrem w ciągu ostatnich dni od zakażenia. Pozostaje nam czekać. Ja tego kontaktu nie miałem - stwierdził Szumowski.

O pozytywnym wyniku swojego testu na koronawirusa minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych. Jak przekazał, wykonał test po spotkaniu z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego stwierdzono wirusa. Minister napisał też, że dostosował się do wszystkich procedur, jakie są wymagane są w takiej sytuacji przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał, na Twitterze, że Andrzej Duda od dnia nominacji 5 marca nie miał osobistego kontaktu z ministrem. "Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze Pan Minister, miało miejsce później"- wyjaśnia na Twitterze Błażej Spychalski.

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował na Twitterze, że "osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom".

Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę. Jak odpowie rząd?

Koronawirus. Łukasz Szumowski: Pozostaje nam czekać

Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził w poniedziałek wieczorem w TVP Info, że w związku z zakażeniem ministra środowiska zastosowano już odpowiednie procedury sanitarne.

- Zostały wdrożone wszystkie procedury, takie same jak w pozostałych przypadkach. Wiemy, kto kontaktował się z ministrem w ciągu ostatnich dni od zakażenia. Pozostaje nam czekać. Ja tego kontaktu nie miałem. Mogę więc być na posterunku bez kwarantanny - mówił minister.

Dotychczas stwierdzono w Polsce 177 przypadków zakażenia koronawirusem, cztery osoby zmarły. Na całym świecie liczba przypadków wynosi ponad 180 tys., a liczba ofiar śmiertelnych - ponad 7 tys. Ok. 80 tys. chorych wróciło do zdrowia.

Więcej o: