Samolot Air France prawie dotarł do Warszawy. Pilot nagle zawrócił i poleciał z powrotem do Paryża

Pomimo ograniczenia ruchu lotniczego z i do Polski w poniedziałek do Warszawy wyleciał samolot linii Air France. Jednak maszyna zawróciła, gdy była już blisko celu. Przyczyny nie są znane.

W nocy z soboty na niedzielę rządowym rozporządzeniem granice Polski zostały zamknięte. Dotyczy to także międzynarodowego ruchu lotniczego. Od niedzieli samoloty rejsowe nie wlatują i wylatują do Polski. 

Tak było m.in. z lotem linii Air France AF 1146 z Paryża do Warszawy, który w niedzielę nie odbył się. Jednak w poniedziałek airbus A319 francuskiego przewoźnika wystartował z Paryża około godz. 10 rano. Pokonał on większość trasy do Warszawy, ale gdy znalazł się na wysokości Konina - nagle zwrócił i bez lądowania poleciał z powrotem do Paryża - wynika z informacji na serwisie flightradar24.com.

Wysłaliśmy do Lotniska Chopina zapytanie o sytuację i czekamy na odpowiedź.  

Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to pusty przelot po francuskich obywateli, który samolot miał zabrać z Warszawy do Paryża.

Na serwisie flightradar24.com pojawiła się dziś też inna nietypowa ścieżka lotu. Pilot małego samolotu Diamond DA40 "narysował" w powietrzu napis "stay home', czyli zachętę do pozostania w domu w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. 

Polska ogranicza ruch lotniczy

Po zamknięciu granic w nocy z soboty na niedzielę rząd organizuje powroty Polaków z zagranicy drogą lotniczą Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował, że na stronie PLL LOT zarejestrowało się około 30 tysięcy Polaków, którzy chcą wrócić do kraju.

W niedzielę na warszawskim lotnisku wylądował pierwszy samolot, wiozący do kraju obywateli Polski w ramach programu "Lot do domu". Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT przybyła z Londynu z ponad 230 osobami na pokładzie.

Więcej o:
Komentarze (173)
Samolot Air France prawie dotarł do Warszawy. Pilot nagle zawrócił i poleciał z powrotem do Paryża
Zaloguj się
 • znow_ja

  Oceniono 76 razy 62

  My latamy po naszych do Francji, Francuzi latają po swoich do Polski.
  Naprawdę trudno się dogadać, zgrać loty i zapełnić samolot w OBIE strony?

 • magda_breslau

  Oceniono 65 razy 39

  Glowy do gory. Pandemia minie. Badzmy teraz dla siebie spokojni i zyczliwi. Najwazniejsi sa lekarze i pielegniarki.

  Krakow i Szczecin pokazaly klase.

 • maxwywar2

  Oceniono 55 razy 37

  Nie był to pusty lot. Byłem na pokładzie wiózł kilkudziesieciu polskich pasazerów i trzech rezydentów - nie polaków pracujących w PL. Kapitan dostał zakaz lądowania w Polsce pomimo iż wcześniej polska musiała się zgodzić na start maszyny z Paryża. Powrot do Paryża oznacza dla wielu wlasciwie zostanie na ulicy gdyż Francja wprowadza zakaz wychodzenia z domu na 15 dni. Polskie półgłówki z tzw władz dobrze o tym wiedziały. Ambasada polski w Paryżu zapobiegawczo nie odbiera telefonów - w koncu nie są od tego by pomagać rodakom tylko od zabaw i bankietów.
  TAK POLSKI RZĄD TRAKTUJE SWOICH OBYWATELI CHCĄCYCH WRÓCIĆ DO KRAJU.

 • xegar

  Oceniono 46 razy 34

  Był tak przestraszony kursem, że zapomniał zabrać pasażerów. :-)

 • ochujek

  Oceniono 40 razy 30

  Ze Smoleńska nie zawrócili. Pilnowali pilotów w kokpicie. "Zmieścisz się! Śmiało!"

 • talavera

  Oceniono 75 razy 25

  to był samolot szpiegowski wysłany przez makarona i makrelę, chciał zobaczyć co porabia marszałek kaczafi i jego dude-marionetta

 • ochujek

  Oceniono 35 razy 23

  Zobaczyli ile jest stref wolnych od LGBT i wystraszyli się faszystów.

 • maly_obibok

  Oceniono 23 razy 17

  bo na wschód od Konina Azja się zaczyna. Pilot się przestraszył

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX