Ruda Śląska. Mimo zakazu w jednym z klubów odbywała się impreza. Interweniowała policja

W jednym z lokali w Bielszowicach w Rudzie Śląskiej właścicielka zlekceważyła zakaz ministra zdrowia dotyczący organizacji imprez. Policja interweniowała czterokrotnie, sprawą ma zająć się prokuratura.

"Mamy pierwszy przypadek złamania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zakazu organizowania imprez" - poinformował na Facebooku w niedzielę wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", właścicielka otworzyła dyskotekę mieszczącą się w dzielnicy Bielszowice, nie przejmując się jednocześnie zagrożeniem spowodowanym rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Na miejscu miało bawić się 25 osób. Policja interweniowała czterokrotnie.

- Kobieta twierdziła, że prowadzi legalną działalność gospodarczą, i nie zastosowała się do nakazów policjantów - mówił w rozmowie z "GW" Arkadiusz Ciozak, rzecznik miejskiej policji.

"Lokal jest już zamknięty. Policja z prokuraturą prowadzą stosowne postępowanie" - poinformował na Facebooku Krzysztof Mejer.

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

Mieszkasz za granicą? Chcesz nam opowiedzieć o tym, jak walka z koronawirusem wygląda w twoim kraju? Napisz do nas na adres: news@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (67)
Ruda Śląska. Mimo zakazu w jednym z klubów odbywała się impreza. Interweniowała policja
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 34 razy 32

  Cokolwiek spotka tą kobietę powinno też spotkać posła PiS Grzegorza Woźniaka i cokolwiek jego to i ją. Czyli jak na razie można tą panią co najwyżej zawiesić w prawach członka PiSu, Nic więcej.

 • ggchmiel

  Oceniono 24 razy 24

  Wielka mi impreza na 25 osób! Poseł Woźniak to robi imprezy!

 • 11krzych

  Oceniono 36 razy 22

  Z jednej strony bym babę wsadził do paki albo do czubków a z drugiej strony czym się różni knajpa od kościoła w sensie epidemiologicznym? Inne hobby, inni hobbyści. Dlaczego katolicki gang znowu ma przywileje?

 • ar.co

  Oceniono 28 razy 20

  Jakiegoś posła PiS tam nie było? Bo to by tłumaczyło poczucie bezkarności.

 • koment22

  Oceniono 22 razy 20

  Impreza na 25 osób i opłacało jej się ? To nie jest jakiś swing klub przypadkiem ?

 • mer-llink

  Oceniono 27 razy 19

  No ale o co chodzi?
  Było mniej niż 50 osób? Było.
  A o limicie 50 raczył mówić sam Pan Morawiecki Premier.
  Czy w niedziele policja i prokuratura zrobią nalot na kościoły? Jak więcej niż 25 osób - to proces? A przynajmniej mandat 5000 zł? Oj, będzie kwik...

 • togo13

  Oceniono 28 razy 18

  Impreza w kościele jest legalna a w klubie nie ? Tam głupek i tu głupek.

 • kazek100

  Oceniono 13 razy 11

  Ta kobieta jest głupia, ale jeśli rząd przychylił się do wniosku Kościoła i pozwolił na zgromadzenia do 50 osób? Wiadomo, że to był ukłon w stronę Gądeckiego, żeby nie stracił kasy. Ta kobieta postąpiła równie głupio jak arcybiskup, więc o co chodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX