Minister Środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze"

Michał Woś poinformował, że po wykonaniu badania okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Minister środowiska zapewnia, że czuje się dobrze. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom.

Rzecznik rządu Piotr Müller informuje, że u Michała Wosia potwierdzono zakażenie koronawirusem. Minister Środowiska miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego wykryto koronawirusa. 

"Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom" - napisał Müller. Na razie nie ma informacji, czy wśród osób, które mogły mieć kontakt z ministrem, są inni członkowie rządu. 

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - napisał na Twitterze Woś. Na swoim profilu na Facebooku minister napisał też, że dostosował się do wszystkich procedur, jakie są wymagane są w takiej sytuacji przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta poinformował, że "od dnia wręczenia  nominacji panu ministrowi (5 marca) prezydent Andrzej Duda nie miał z ministrem osobistego kontaktu". "Spotkanie z pracownikiem LP, o którym pisze pan minister, miało miejsce później" - zapewnił.

Politycy na świecie zakażeni koronawirusem 

Woś to pierwszy polityk w Polsce, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej testy wykonywali m.in. członkowie Senatu, w tym marszałek Tomasz Grodzki. Wyniki były negatywne. 

W innych krajach wśród zakażonych są politycy lub osoby z ich rodzin. W Iranie zakażonych jest ponad 20 członków parlamentu oraz wiceminister zdrowia. W Australii zakażony jest Peter Dutton, minister spraw wewnętrznych. 

Begona Gomez, żona hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza jest zakażona koronawirusem. Także żona premiera Kanady Justina Trudeau Sophie Gregoire uzyskała pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

Więcej o: