Zdalne lekcje już ruszyły. Ministerstwo uruchomiło specjalny portal dla uczniów i nauczycieli

Od poniedziałku działa rządowy serwis "Zdalne Lekcje", na którym nauczyciele i uczniowie mogą w nim znaleźć materiały do nauki przez internet. Do czasu ponownego otwarcia szkół ma być on platformą wspomagającą uczenie.

W poniedziałek uruchomiono serwis "Zdalne Lekcje", który można znaleźć pod adresem www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało go we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i Instytutem Badawczym NASK. W serwisie można znaleźć przykładowe plany lekcji i materiały do zajęć dla szkół podstawowych i średnich.

Zdalne lekcje ruszyły. MEN udostępnia specjalną platformę

MEN zaleca, by nauczyciele wykorzystywali znajdujące się w serwisie materiały do przeprowadzanych online lekcji. Rzeczniczka resortu Anna Ostrowska przekazała, że przymusowa przerwa w działalności placówek oświatowych spowodowana epidemią koronawirusa to "dobry czas na powtórkę i na nadrobienie zaległości". Jak wyjaśniła, opublikowane w serwisie materiały są jedynie propozycjami i podpowiedziami dla nauczycieli.

- Nauczyciel korzystając z tego serwisu może wybrać te element, które będą dla niego ciekawe, potrzebne. I na bazie tych materiałów przygotować swoje lekcje dostosowane do swoich uczniów, których uczy - stwierdziła Ostrowska.

W poniedziałek zestaw zadań do powtórki dla uczniów ósmych klas publikuje też na swojej stronie internetowej Centralna Komisja Egzaminacyjna.

W związku z epidemią koronawirusa szkoły i przedszkola będą zamknięte co najmniej do 25 marca. Termin ten, jak podkreślają władze, może się jednak wydłużyć.

Więcej o: