Wrocław. Dziecko zaraziło się COVID-19 od rodziców

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 9 w województwie dolnośląskim. Jak informuje Radio Zet, jedną z osób, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dziecko, które zakaziło się nim od rodziców. Cała rodzina przebywa obecnie we wrocławskim szpitalu przy ulicy Koszarowej.

"Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - przekazało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. W kolejnym wpisie na Twitterze dodano, że 9 przypadków odnotowano w województwie dolnośląskim - we Wrocławiu i Wałbrzychu.

Wrocław. Dziecko zakażone koronawirusem

Jak ustaliła reporterka Radia Zet, jedną z osób, u których testy wykazały obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dziecko, które miało zakazić się nim od rodziców. Cała rodzina przebywa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Stan rodziców i dziecka określono jako "dobry".  

- To jest wyjątkowa sytuacja, bo jesteśmy szpitalem dla dorosłych. Uznaliśmy, że nie będziemy tak małego dziecka rozdzielać z rodzicami. - wyjaśniła rzecznik wrocławskiego szpitala w rozmowie z Onetem

Koronawirus dotarł już do 14 województw

W poniedziałek rano liczba przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce wynosiła 150 osób, 3 osoby zmarłyKoronawirus dotarł już do 14 województw - województwo podlaskie i kujawsko-pomorskie są jedynymi, w których nie ma żadnych przypadków zakażeń.

Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Najwięcej osób z wirusem SARS-CoV-2 - aż 27 przypadków - jest w szpitalach w województwie mazowieckim. W województwie dolnośląskim odnotowano dotychczas 24 przypadki (w tym jeden śmiertelny), w łódzkim - 21, w śląskim 19, a w lubelskim - 17 (jeden przypadek śmiertelny). Na Podkarpaciu w szpitalach zakaźnych jest obecnie 10 osób z koronawirusem, w Wielkopolsce koronawirusa wykryto u 7 osób (jedna z nich zmarła), na Opolszczyźnie 6, w województwie zachodniopomorskim 6, w warmińsko mazurskim - 5, w świętokrzyskim 3, w pomorskim i lubuskim po 2, a w małopolskim 1.

- Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu będziemy mieli już ponad tysiąc pozytywnych wyników na COVID-19. Mamy nadzieję, że tempo wzrostu spowolni i będziemy mieli czas na leczenie pacjentów. Po to wprowadzony został trudny reżim kwarantanny całego społeczeństwa. Dziękuję za dużą odpowiedzialność, którą Polacy wykazują - stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

***

Mieszkasz za granicą? Chcesz nam opowiedzieć o tym, jak walka z koronawirusem wygląda w twoim kraju? Napisz do nas na adres: news@agora.pl

Więcej o: