Z podejrzeniem koronawirusa krążyła pomiędzy szpitalami. 60-latka zakażona, 13 osób odizolowanych

Pacjentka z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem była kilkukrotnie transportowana między szpitalami w Legnicy i we Wrocławiu. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny. Konieczne było odizolowanie 13 osób, które miały styczność z zakażoną 60-latką.

W sobotę 14 marca w godzinach porannych 60-letnia kobieta, która niedawno wróciła z Włoch, została przewieziona karetką na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Legnicy. Pacjentka miała gorączkę, dlatego lekarze odesłali ją do szpitala zakaźnego we Wrocławiu, podejrzewając, że mogła zakazić się koronawirusem SARS-CoV-2.

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu pobrano od kobiety próbki do testu na obecność koronawirusa, ale nie stwierdzono u niej objawów zakażenia, dlatego odesłano ją do szpitala w Legnicy. Tam na wszelki wypadek poddano ją izolacji. W niedzielę do legnickiej placówki dotarła informacja, że 60-letnia pacjentka jest zakażona nowym koronawirusem. Kobieta po raz kolejny została przetransportowana do szpitala we Wrocławiu - relacjonuje TVN24

Zobacz wideo Koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży? Epidemiolog odpowiada

Pacjentka z koronawirusem mogła zakazić kilkanaście osób, w tym lekarzy i pielęgniarki

W czasie kilku wizyt w dolnośląskich szpitalach zakażona kobieta miała kontakt z 13 osobami. Wszystkie zostały poddane izolacji. 11 spośród nich to personel medyczny - ratownicy, pielęgniarki i lekarze. Dwie pozostałe osoby to pacjenci, którzy przebywali na legnickim SOR-ze, gdy przywieziono tam zakażoną koronawirusem pacjentkę. Rzecznik szpitala w Legnicy Tomasz Kozieł poinformował portal polkowice.naszemiasto.pl, że placówka czeka na dalsze instrukcje z sanepidu dotyczące odizolowanych osób. Wszyscy czują się dobrze. Jeszcze w sobotę legnicki SOR został zdezynfekowany. 

60-letnia kobieta jest jedną z 24 osób na terenie Dolnego Śląska, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Łącznie w Polsce stwierdzono 150 przypadków koronawirusa. Trzy osoby zmarły.

Przeczytaj także:

Więcej o: