Koronawirus w Chinach. W Wuhan tylko cztery nowe przypadki zakażenia

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia opublikowała nowe statystyki dotyczące epidemii koronawirusa. Wynika z nich, że 15 marca w całym kraju odnotowano zaledwie 16 nowych przypadków zakażenia, spośród których tylko cztery to pacjenci z Wuhan. 12 nowych zakażonych to osoby, które przyjechały do Chin z zagranicy.

15 marca w Chinach potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 16 osób. 12 spośród nich to ludzie, którzy zakazili się poza terytorium Chin, a pozostałe cztery osoby to pacjenci z miasta Wuhan - pierwszego ogniska nowego koronawirusa na świecie. Łącznie liczba przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Chinach od początku epidemii wzrosła do 80860. W wyniku zakażenia koronawirusem  i wywołanej przez patogen choroby COVID-19 zmarło tam w sumie 3 213 osób.

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Koronawirus w Chinach. Od 11 dni nie było nowych przypadków zakażenia poza Wuhan

Niedziela 15 marca była trzecim z kolei dniem, w którym liczba przypadków zakażeń koronawirusem poza Chinami była wyższa niż lokalnych zakażeń na terytorium Państwa Środka. Jednocześnie od 11 dni nie odnotowano przypadku lokalnego zakażenia koronawirusem poza miastem Wuhan - podsumowuje "Rzeczpospolita". Co więcej, w niedzielę z chińskich szpitali wypisano 838 osób. Łącznie wyleczono tam 67 749 pacjentów. Statystyki te napawają nadzieją na zmianę trendu dotyczącego przyrostu liczby zakażonych - zarówno w samych Chinach, jak i w pozostałych krajach.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (46)
Koronawirus w Chinach. W Wuhan tylko cztery nowe przypadki zakażenia
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 15 razy 9

  pierwsza uwaga Chińczyków do Włochów - dlaczego nie nosicie maseczek

 • next-mcgyver2

  Oceniono 6 razy 6

  No i to jest pozytywne info. Że epidemię da się opanować. Oczywiście w społeczeństwach europejskich będzie trudniej, ale po dłuższym czasie też się uda.

 • el.pistolero

  Oceniono 8 razy 6

  Zaraz będzie, że kłamią itp brednie. Oni po prostu są zdyscyplinowani podobnie jak Japończycy czy obywatele Korei Południowej. Kwarantanna to kwarantanna, a nie cięcie w chuya jak w rzekomo cywilizowanej Europie lub USA.
  www.twitter.com/stereophonics/status/1238976755022680065

 • corvelinho

  Oceniono 4 razy 4

  Różnica niestety jest taka że Chińczycy to niesamowicie zdyscyplinowany i karny naród a Europejczycy niekoniecznie..

 • sluchaj_bej

  Oceniono 10 razy 4

  Nietoperze sie juz obudzily ze snu zimowego i coraz trudniej takiego na zupe capnac.

 • anna134

  Oceniono 9 razy 3

  Wszystkie artykuły dotyczące epidemii powinny być udostępniane w całości. Tymczasem coraz więcej jest dostępne tylko dla prenumeratorów. Wstyd.

 • jahodovy

  Oceniono 6 razy 2

  Miejmy nadzieję, że nie wrócą do swoich nawyków żywieniowych i łuskowce, jak również inne dzikie zwierzęta będą mogły odetchnąć.

 • kaviar100

  Oceniono 8 razy 2

  niestety nas to nie dotyczy. Europejczycy to brudasy. Do dziś tylko garstka używa pi...myjkę.

 • peterjk

  Oceniono 3 razy -1

  To było do przewidzenia, oni sie z ty uporali, a świat będzie teraz w chaosie przez kolejne miesiące. Chiny powinny byc obarczone wysokim rachunkiem za to co mamy obecnie na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX