"SE": Poseł PiS wyprawił imieniny na 250 osób. Jeden z gości spotkał się później z prezydentem

Koronawirus w Polsce. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Woźniak, w jednej z podwarszawskich miejscowości zorganizował imprezę imieninową, w której udział wzięło około 200-250 osób. Przyjęcie odbyło się w lokalu na kilka godzin po konferencji Mateusza Morawieckiego, podczas której premier apelował o unikanie dużych skupisk ludzi.

W środę 11 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję rządu dotyczącą zamknięcia szkół i uczelni oraz kin, teatrów i innych instytucji kulturalnych. Kilka dni później zaczęły obowiązywać kolejne decyzje, między innymi te dotyczące zamknięcia galerii handlowych z wyłączeniem sklepów spożywczych i aptek czy zakazu uczestniczenia w zgromadzeniach, w których udział weźmie więcej niż 50 osób.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zorganizował w Garwolinie imprezę imieninową na 250 osób

- Ci, którzy pójdą na imprezę, domówkę, przyczyniają się do szerzenia pandemii - mówił w środę premier. Jak podaje "Super Express" kilka godzin po tym wystąpieniu w jednej z podwarszawskich miejscowości poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Woźniak urządził imprezę imieninową. - Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski oraz syn posła Woźniaka - Tomasz Woźniak, który jest piłkarzem Genoa CFC i niedawno wrócił z Włoch - powiedział w rozmowie z "SE" uczestnik imprezy.

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Sprawę skomentował także radny Garwolina Marcin Kobus, który na swoim profilu w mediach społecznościowych podzielił się oburzeniem w związku z imieninami, które wyprawił Grzegorz Woźniak. "Tyle się mówi o pandemii, szkoły, kina, teatry pozamykane, a wczoraj, w jednej z lokalnych restauracji, nasz poseł ziemi garwolińskiej wyprawił imieniny, na których były zaproszone najważniejsze osoby z powiatu (z punktu widzenia zarządzania kryzysowego)" - napisał polityk. Pod wpisem pojawiły się komentarze internautów, którzy podkreślają, że w obecnej sytuacji organizowanie takiej imprezy jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. 

Sam poseł Grzegorz Woźniak nie chciał skomentować informacji, do których dotarli dziennikarze. - Nie udzielam informacji na temat prywatnych spotkań - powiedział jedynie polityk. - Prywatnych wpisów innych osób nie komentuję, moich prywatnych spraw i syna także. Jest Stacja Sanitaro-Epidemiologiczna i tam można się pytać, czy są kwarantanny - odpowiedział z kolei na zarzuty radnego Kobusa dla portalu egarwolin.pl.

"SE" zauważa, że dyrektor szpitala Krzysztof Żochowski kilka dni później fotografował się z prezydentem Andrzejem Dudą, który odwiedził szpital w Garwolinie. Zgodnie z komunikatem sanepidu w Garwolinie hospitalizowana jest jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (388)
"SE": Poseł PiS wyprawił imieniny na 250 osób. Jeden z gości spotkał się później z prezydentem
Zaloguj się
 • wojnis1979

  Oceniono 152 razy 138

  Ale to grodzkiego w pis-ej tv hejtują od dwóch tygodni za wyjazd do Włoch. Pisdowata obłuda!

 • antropoid

  Oceniono 99 razy 91

  Za to rządowy Nocnik o 19.30 tropił powiązania koronawirusa z PO :)))

 • kondziu70

  Oceniono 87 razy 77

  Oj tam oj tam... się powie że to spotkanie opłatkowe a jak wiadomo to jest bezpieczne...pozatym odkazali się wewnętrznie...

 • krynolinka

  Oceniono 86 razy 76

  No co, ekstremalna nieodpowiedzialność. Bawił się też syn pana doktora, który wrócił z Włoch. Później pan doktor spotkał się z panem doktorem Dudą. Jakby co będą wiedzieli komu wirusa zawdzięczają.

 • bog43

  Oceniono 68 razy 68

  od jak żyje , nawet o weselach w liczbie 250 osób dawno nie słyszałem , a o imieninach w tej liczbie , tylko na Sycylii . Jak widać udała się wymiana elit , z przyzwoitych na nienasyconych chamów .

 • anika31

  Oceniono 66 razy 58

  A czy to nie ten sam dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski , który oprowadzała Prezydenta po SOR-e w Garwolinie? .... no cóż idiotów nie sieją..sami się rodzą

 • szymmar

  Oceniono 56 razy 54

  Koronowirus to mniej ważna sprawa, ale przecież trwa Wielki Post, jak można będąc członkiem partii deklarującej katolickość ponad wszystko organizować imprezę na 250 osób w czasie Wielkiego Postu. Czy była dyspensa od epsikopatu ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX