Gdzie jest koronawirus w Polsce? Powstała interaktywna mapa, na której można to sprawdzić

Powstała interaktywna, aktualizowana mapa, na której można sprawdzić, jak w Polsce rozprzestrzeniania się koronawirus. Zakażeni są już w 14 województwach w naszym kraju. Resort zdrowia przyznaje, że jeszcze w tym tygodniu możemy się spodziewać czterocyfrowej liczby chorych.

W Polsce wciąż rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że taka tendencja będzie się utrzymywać, a jeszcze w tym tygodniu liczba zakażonym może przekroczyć tysiąc. - My w tej chwili będziemy widzieli wzrost zachorowań i tego się spodziewajmy. Za chwilę będziemy mieli tysiąc, może więcej [przypadków - red.] - powiedział.

Mapa koronawirusa w Polsce. Dotarł już do 14 województw

W poniedziałek rano liczba przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce wynosiła 150 osób, 3 osoby zmarły. Koronawirus dotarł już do 14 województw - województwo podlaskie i kujawsko-pomorskie są jedynymi, w których nie ma żadnych przypadków zakażeń.

Najwięcej osób z koronawirusem - aż 27 przypadków - jest w szpitalach w województwie mazowieckim. W województwie dolnośląskim odnotowano dotychczas 24 przypadki (w tym jeden śmiertelny), w łódzkim - 21, w śląskim 19, a w lubelskim - 17 (jeden przypadek śmiertelny). Na Podkarpaciu w szpitalach zakaźnych jest obecnie 10 osób z koronawirusem, w Wielkopolsce koronawirusa wykryto u 7 osób (jedna z nich zmarła), na Opolszczyźnie 6, w województwie zachodniopomorskim 6, w warmińsko mazurskim - 5, w świętokrzyskim 3, w pomorskim i lubuskim po 2, a w małopolskim 1.

Interaktywną i aktualizowaną wersję mapy z przypadkami zakażeń w Polsce można znaleźć TUTAJNatomiast pod TYM adresem można znaleźć mapę rejestrującą przypadki zakażeń na całym świecie.

Zobacz wideo Dominikanin Maciej Biskup o koronawirusie w Polsce: Ważne jest to, żeby nie poddać się panice
Więcej o:
Komentarze (174)
Koronawirus w Polsce. Przypadki zakażeń można sprawdzić na interaktywnej mapie
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 69 razy 61

  w Podlaskiem stosuje się najbardziej skuteczny sposób zwalczania epidemii - nie wykonuje się testów !!!

 • mer-llink

  Oceniono 52 razy 38

  Dlaczego. nie ma przypadków koronawirusa na Podlasiu?
  Prof. Filisiak mówił parę razy w TV:
  - Bo tam nie dostarczono testów. Więc jak mieli sprawdzić?

  P.S> Za karę, że to ujawnił, PiS profesorowi Filisiakowi "zabrał" miano wojewódzkiego szpitala zakaźnego i zainstalował takowy ad hoc na pustkowiu - w Łomży.

 • hrkukus

  Oceniono 36 razy 26

  Nasze władze twórczo rozwijają poradę Wałęsy - Stłucz pan termometr, nie będziesz miał gorączki. Nie rób testów, nie będziesz miał chorych, zwłaszcza że nie mamy testów. Nie noś maseczki, są nieskuteczne, zwłaszcza że nie mamy maseczek. Na koronawirusa najlepsze są wizyty prezydenta i udział w mszach. Oraz duma z wyprzedzania wszystkich innych krajów we wprowadzaniu środków zaradczych, pod warunkiem oczywiście, że nie wiążą się one z jakimiś zasobami, tych nie mamy.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 26 razy 20

  Kujawsko-pomorskie ma swoją zarazę, muchomora a podlaskie to bimbrem ciągnie.

 • mer-llink

  Oceniono 23 razy 19

  Nie ma przypadków koronawirusa na Podlasiu?
  Prof. Filisiak mówił parę razy w TV:
  - Bo tam nie dostarczono testów. Nie maja laboratorium. Więc jak mieli sprawdzić?

  P.S> Za karę, że to ujawnił, PiS profesorowi Flisiakowi "zabrał" miano wojewódzkiego szpitala zakaźnego i zainstalował takowy ad hoc na pustkowiu - w Łomży.

 • flemming

  Oceniono 24 razy 14

  Lubelskie - PiSowski ciemnogród, ziemia rodzinna nieprawdopodobnie durnego klechy o nazwisku Dzięga (ur. w Radzyniu Podlaskim) który wczoraj śmiał napisać do swoich wyznawców , eby nie bali się pić i kropić święcona wodę orz żeby przybyli do kościoła bo "Chrystus pokona wirusa". Oczywiście żaden PiSSman nie skrytykował debila, tematu nie podjęły też bojące się kościoła TVN, Polsat i Wyborcza.

 • aganara

  Oceniono 16 razy 14

  A województwo podlaskie i kujawsko-pomorskie ile testów zrobiło?? Ile osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia wirusem? ile dziennie jest robionych testów w tych województwach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX