Gdzie jest Jarosław Kaczyński? Prezesa PiS widziano na niedzielnej mszy

Podczas gdy Polska zmaga się z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, o prezesie PiS słychać niewiele. Gdzie się podział? Media donoszą, że w ostatnią niedzielę Jarosław Kaczyński nie skorzystał z dyspensy udzielonej przez biskupa i udał się na mszę świętą.

Choć arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował, aby w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa zostać w domu i skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, nie wszyscy wierni posłuchali jego głosu. Jedną z takich osób jest Jarosław Kaczyński, który 15 marca udał się na mszę do jednego z kościołów na warszawskim Starym Mieście. Oprócz księdza, jego pomocnika i prezesa PiS w kościele byli także dwaj ochroniarze polityka oraz ok. siedmiu wiernych - pisze "Fakt". Oznacza to, że liczba osób obecnych w kościele nie przekroczyła dozwolonych 50.

Dziennik donosi, że Jarosław Kaczyński przyjął komunię świętą do ust, ale ksiądz zdezynfekował wcześniej ręce. Po mszy świętej prezes PiS rozmawiał chwilę z duchownym, mówiąc, że w obecnej sytuacji należy się modlić.

Zobacz wideo Czy komunie i wesela są zagrożone? Komentuje dr Paweł Grzesiowski

Kaczyński poszedł na mszę. Sobolewski: "Niedziela dzień święty, święcić trzeba"

Doniesienia o uczestnictwie Jarosława Kaczyńskiego w niedzielnej mszy świętej skomentował poseł i szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

- Pan prezes, jak co niedziela, uczestniczył we mszy świętej. Natomiast o zachowanie ostrożności, to z tego, co wiem, to w tym akurat kościele też były wydzielone miejsca, było liczenie osób uczestniczących we mszy świętej. Było to chyba dwadzieścia parę osób, więc wszelkie środki ostrożności zgodne z zaleceniami GIS zostały zachowane, a niedziela dzień święty, święcić trzeba - mówił Krzysztof Sobolewski w rozmowie z Beatą Michniewicz w "Salonie politycznym" radiowej Trójki.

Wiadomo także, że w obliczu zagrożenia epidemicznego w Polsce, prezes PiS nie zdecydował się na pracę zdalną. O tym, że Jarosław Kaczyński wykonuje swoje obowiązki w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej jak zwykle, poinformował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel - pisze Wirtualna Polska

Przeczytaj także:

Więcej o: