Kto byłby dobrym prezydentem w czasach zarazy? Liderem sondażu Duda, nieoczekiwana zmiana na drugim miejscu

Nieoczekiwana zmiana na podium w sondażu prezydenckim - za prowadzącym Andrzejem Dudą znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, a nie - jak dotychczas - Małgorzata Kidawa-Błońska. W sondażu zadano bowiem nieco inne pytanie - o to, kto sprawdziłby się w roli prezydenta w obliczu epidemii koronawirusa.

"Który z kandydatów spisałby się najlepiej w obliczu epidemii koronawirusa?" - takie pytanie zadała Polakom Wirtualna Polska we współpracy z Instytutem Badań Spraw Publicznych. Wyniki sondażu znacznie różnią się od klasycznych badań przed wyborami prezydenckimi. 

Liderem sondażu jest Andrzej Duda z poparciem nieco ponad 40 proc. Na drugim miejscu znalazł się natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 11,17 proc. Być może wpływ na zaufanie wyborców ma fakt, że lider PSL jest doktorem nauk medycznych i asystentem w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi Collegium Medicum.

Ostatnie miejsce na podium zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta, z 9,82 proc. poparcia. Na kolejnych miejscach również nieco zaskakująco. Czwarty rezultat uzyskał bowiem Krzysztof Bosak z Konfederacji (4,47 proc.). Piąty jest kandydat Lewicy Robert Biedroń (4,14 proc.), a ostatni Szymon Hołownia (3,36 proc.).  

W opublikowanym w niedzielę sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy" Andrzej Duda osiągnął wynik 46 proc. głosów, Małgorzata Kidawa-Błońska - 20,4 proc., a trzeci Robert Biedroń - 11,4 proc. Za podium znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz (10,1 proc.), Szymon Hołownia (6,9 proc.) i Krzysztof Bosak (4,6 proc.). 

Zobacz wideo Paulina Kosiniak-Kamysz
Więcej o:
Komentarze (163)
Kto byłby dobrym prezydentem w czasach zarazy? Liderem sondażu Duda, nieoczekiwana zmiana na drugim miejscu
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 43 razy 29

  Lans w mundurku jako sposób na "walkę" z epidemią. Tą samą, którą się ostentacyjnie zlekceważyło, godząc na zbędny wydatek wtedy, gdy było jasne, że się zaczyna. Rzeczywiście, trafił się prezydent na trudne czasy.

 • mark6

  Oceniono 49 razy 29

  Jakim trzeba być GŁUPCEM aby zadawać takie pytania?
  Zgodnie z Konstytucją RP. Prezydent RP nie ma żadnego prawa do mieszania się w bieżące zarządzanie Państwem. Od tego jest WYŁĄCZNIE Rada Ministrów RP .
  W związku z tym Prezydent RP ma bardzo niewielki wpływ na to co się dzieje w tej chwili w Polsce.
  To, że ten PRZESTĘPCA udaje " ojca Narodu" nie zmienia nic.
  Władza wykonawcza Prezydenta RP jest bardzo niewielka. Może co najwyżej bez zgody Rządu rozdawać medale.

 • swiatbeztroli777

  Oceniono 45 razy 23

  Duda rezydent komunistów krzywoprzysięzca pacynka pisu wstyd Polski najgorszy prezydent od 1000 lat śmieje się z ludzi w obliczu zarazy .

 • anty-oszolom

  Oceniono 30 razy 20

  Niech mi ktoś wytłumaczy fenomen - Adrian, rezydent nie wszystkich Polaków na pierwszym miejscu. A w rzeczywistości całkowicie nie sprawdza się. Prowadzi kampanię wyborczą, jeżdżąc po szpitalach, blokując personel, wywołując perturbacje związane z przyjazdem głowy państwa (przygotowanie na wszelki wypadek 2 karetek pogotowia, sali do opieki na wszelki wypadek, kilku litrów krwi itp), zamiast dać przykład, że należy siedzieć i działać z domu. Co za debile popierają Budynia?????

 • tapioka49

  Oceniono 27 razy 15

  Idiotyczne sondaże opłacane z naszych podatków ... Imć Dudama dodatkwe 2 miliardy na kampanię , więc co sobie będzied żałował !??

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 10 razy 8

  Bo w Bulandzie ministrant musi być! A nie jakaś kobita.

 • bogucjusz

  Oceniono 21 razy 7

  40% debili. Chcą głosować na s...syna, który podpisał przekazanie 2 mld na TVP szczujnię, podczas gdy epidemia się rozprzestrzenia, a szpitale nie mają ani środków ani ludzi.

 • zbych.lagunkaxx18

  Oceniono 17 razy 7

  PADalec lansuje się na koronawirusie

 • lupus.y

  Oceniono 10 razy 6

  Mam dziwne przeczucie, że wyniki takich sond będą się zmianiały mocno z tygodnia na tydzień... Zobaczycie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX