25 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych wzrosła do 150

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba chorych, u których wystąpił COVID-19 wzrosła w Polsce tym samym do 150 osób. Jak do tej pory zmarły trzy osoby.
Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pozytywnych wynikach testów na koronawirusa u kolejnych polskich pacjentów. Potwierdzone przypadki dotyczą dziewięciu osób z województwa dolnośląskiego, pięciu osób z województwa mazowieckiego, trzech osób z województwa wielkopolskiego, dwóch osób z województwa opolskiego, dwóch osób z województwa śląskiego, dwóch osób z województwa podkarpackiego oraz dwóch osób z województwa łódzkiego. Pacjenci przebywają na oddziałach zakaźnych we Wrocławiu, Wałbrzychu, Warszawie, Kaliszu, Poznaniu, Opolu, Cieszynie, Tychach i Łodzi. 

Bilans koronawirusa w Polsce - stwierdzono już 150 przypadków zakażeń

Ze wszystkich zdiagnozowanych dziś przypadków tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 150 przypadków. Z powodu COVID-19 zmarły już trzy osoby. Zgodnie z ostatnim komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego prof. Jarosława Pinkasa do tej pory stwierdzono "13 ozdrowieńców", czyli pacjentów, u których stwierdzono ustąpienie objawów. Więcej informacji na ten temat w artykule: "Mamy 13 ozdrowieńców". Ale co tak naprawdę to oznacza?".

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że jeszcze w tym tygodniu liczba zakażonych w Polsce może osiągnąć "czterocyfrowy wynik". Najwięcej zakażonych diagnozowanych jest na Dolnym Śląsku i Mazowszu, gdzie liczba ta wzrosła już do kolejno 24 i 27 osób. 

Zobacz również:

Więcej o: