Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: W tym tygodniu liczba zakażonych może przekroczyć 1000

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że musimy być przygotowani na to, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli "czterocyfrowy wynik" liczby osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Łukasz Szumowski mówił o sytuacji epidemicznej w Polsce w programie "Sygnały dnia" radiowej Jedynki. Podczas wywiadu wyraził nadzieję, że "nie będziemy mieli modelu włoskiego", a  dynamika wzrostu liczby zakażonych będzie mniejsza. Poinformował także, że w tym tygodniu liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 może przekroczyć 1000 osób. Podobne słowa wypowiedział w programie #Newsroom portalu Wirtualna Polska.

Łukasz Szumowski: Mamy szansę na brak chaosu w służbie zdrowia

- To jest niezwykle ważna rzecz, że my w tej chwili będziemy widzieli wzrost zachorowań i tego się spodziewajmy. Za chwilę będziemy mieli tysiąc, może więcej (przypadków - red.). Ale te działania, które myśmy zrobili, w następnym tygodniu - właśnie kiedy będziemy dochodzili do tych już dużych cyfr - mogą spowolnić ten przyrost - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Szef resortu zdrowia powiedział również, że jeśli Polacy wytrzymają kwarantannę, "będziemy mieli szansę na brak chaosu w służbie zdrowia", co pozwoli zdrowieć zakażonym, a przypływ i odpływ nowych pacjentów się zrównoważy. 

Zobacz wideo Koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży? Epidemiolog odpowiada

Koronawirus w Polsce. Nie żyją trzy osoby

Przypomnijmy, że do niedzieli 15 marca w Polsce potwierdzono 125 przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Spośród nich zmarły dotychczas trzy osoby.

Więcej o: