Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: W tym tygodniu liczba zakażonych może przekroczyć 1000

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że musimy być przygotowani na to, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli "czterocyfrowy wynik" liczby osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Łukasz Szumowski mówił o sytuacji epidemicznej w Polsce w programie "Sygnały dnia" radiowej Jedynki. Podczas wywiadu wyraził nadzieję, że "nie będziemy mieli modelu włoskiego", a  dynamika wzrostu liczby zakażonych będzie mniejsza. Poinformował także, że w tym tygodniu liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 może przekroczyć 1000 osób. Podobne słowa wypowiedział w programie #Newsroom portalu Wirtualna Polska.

Łukasz Szumowski: Mamy szansę na brak chaosu w służbie zdrowia

- To jest niezwykle ważna rzecz, że my w tej chwili będziemy widzieli wzrost zachorowań i tego się spodziewajmy. Za chwilę będziemy mieli tysiąc, może więcej (przypadków - red.). Ale te działania, które myśmy zrobili, w następnym tygodniu - właśnie kiedy będziemy dochodzili do tych już dużych cyfr - mogą spowolnić ten przyrost - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Szef resortu zdrowia powiedział również, że jeśli Polacy wytrzymają kwarantannę, "będziemy mieli szansę na brak chaosu w służbie zdrowia", co pozwoli zdrowieć zakażonym, a przypływ i odpływ nowych pacjentów się zrównoważy. 

Zobacz wideo Koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży? Epidemiolog odpowiada

Koronawirus w Polsce. Nie żyją trzy osoby

Przypomnijmy, że do niedzieli 15 marca w Polsce potwierdzono 125 przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Spośród nich zmarły dotychczas trzy osoby.

Więcej o:
Komentarze (92)
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: W tym tygodniu liczba zakażonych może przekroczyć 1000
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 16 razy 16

  Ok, mamy tego świadomość. To teraz pytanie- co zrobił rząd, żeby do szpitali dowieziono niezbędną ilosć maseczek, środków dezynfekujacych, kombinezonów, maseczek? Czy pracownicy szpitali, pracujący na pełnych obrotach, mają zapewnione pełnowartościowe posiłki? czy ograniczenia w poruszaniu się nie dotyczy prezydenta? bo nie dość, że jego obstawa może przewozić wirusy z miejsca na miejsce, ale też Duda lansujacy się w szpitalach odciąga pracowników, dyrekcję, lekarzy od pracy, a tej mają chyba wystarczajaco wiele

 • arreis65

  Oceniono 14 razy 14

  andżej duda prezydent nie wszystkich Polaków powiedział, że będą zgony i są zgony !!!
  i na tych zgonach się będzie lansował w pissofskiej kooorwizji zamiast przeznaczyć 2 mld na leczenie ludzi !!!

 • norman67

  Oceniono 12 razy 10

  A obs..na kaczka z Żoliborza, cieszy się, że plan "Polska w ruinie" się realizuje.

 • szaja25

  Oceniono 12 razy 10

  Przeczytane na sąsiednim forum.
  "Zostań w domu! apelują i ciągle to słyszę, za co się pytam? Za co? Przecież ludzie nie mają pieniędzy, mają do głowy przystawiony pistolet kredytowy, a oni mówią zostań w domu. Co za obłęd. Dzieciaki nie chodzą do szkoły i co ma zrobić taka samotna matka która ma dwoje dzieci 8+ - to one już mogą same przebywać w domu? Ludzie kochani. Kwarantanna narodowa, ale do pracy zapylaj zatłoczonym autobusem, tramwajem i idź na halę produkcyjną, bo Pan ci karze. Co to ma być. Przecież my wszyscy te dzieci pozarażamy i potem pozarażamy starszych. To jakiś nonsens. Duda coś szepnął o bankowy wstrzymaniu kredytów. .. popatrzcie jak podjęli temat, jak idą na rękę łał, Morawiecki jest dzieckiem banku czy ktoś myśli że on zrobi im źle? Ludzie kochani. Weź sobie pracę zdalną. .. o czym oni mówią? Ci ludzie są tak odrealnieni, tak oderwani od naszego życia- kosmos."
  Lidka36

 • starsza10

  Oceniono 8 razy 8

  Minister ze srogą miną wieszczy katastrofę. A co zrobił, żeby Polskę do pandemii przygotować? Zadbał o dodatkowe pieniądze? Żeby firmy państwowe produkowały środki odkażające i maseczki? Kupił respiratory? Kombinezony dla ratowników? Przeszkolił personel służby zdrowia, żeby móc wszystkie siły rzucić na walkę z epidemią? Przygotował w szpitalach oddziały, które można przekształcić na leczenie chorób zakaźnych? Czas miał, bo wirus był najpierw w Chinach, a potem nawiedził Włochy. I ten czas stracił. Stracił też nasze pieniądze, bo resztki z budżetu (niemałe! 2 mld) poszły na propagandę. Teraz nie ma czasu, nie ma pieniędzy i ma rosnącą liczbę zakażonych. Dziękujemy! Pamiętajmy!

 • norman67

  Oceniono 10 razy 8

  Chorych jest już powyżej 1000 - tylko do tej pory nie było testów. PiS chce spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, bo mamy środków epidemiologicznych na 3-4 dni. Zniszczy gospodarkę, byle tylko nie wyszło na jaw, że pieniądze, które miały pójść na zdrowie poszły na kurwzję, nierobów i fotkę Dudy z Trumpem przy zakupie F 35 za 18 mld zł.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 7 razy 7

  Zaczęli badać to i wybadają.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 9 razy 7

  " Mamy szansę na brak chaosu w służbie zdrowia." — powiedział Szumowski.
  Podejrzewam jednak że jest to wypowiedź sprzed kilku tygodni jako że wszystkie znaki płynące z tejże służby zdrowia wskazują na chaos już istniejący.

 • udet1124

  Oceniono 8 razy 6

  Liczba chorych powinna rosnąć o 20% dziennie (Francja, Włochy, Hiszpania). To jak ze 100 ma wzrosnąć do 1000 w 7 dni? ODPOWIEDŹ:
  Nie testowano odpowiedniej liczby osób a teraz zaczęto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX