Krynicka: "Szpital nieprzygotowany, że głowa mała". Gowin: Nie powinna być traktowana jako autorytet

- Raczej nie powinna być traktowana jako autorytet w sprawach publicznych, ani nawet w sprawach medycznych - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin, zapytany o wpis Bernadety Krynickiej. Byla posłanka PiS, która jest obecnie dyrektorką szpitala w Łomży, stwierdziła, że placówka jest kompletnie nieprzygotowana na przyjęcie zakażonych koronawirusem. "To jakbyśmy wysyłali żołnierzy z pięściami na czołgi" - napisała.

Jarosław Gowin, wicepremier i członek rządowego zespołu kryzysowego, w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN 24 skomentował wpis byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości, która jest dyrektorką wojewódzkiego szpitala w Łomży. Placówka - jako jedna z dziewiętnastu w kraju - ma decyzją służb zostać czasowo przekształcona w szpital zakaźny, do którego będą trafiać osoby zakażone koronawirusem (w tym czasie inny pacjenci nie będą leczeni na terenie szpitala.

Zobacz wideo

Gowin o Krynickiej: Raczej nie powinna być traktowana jako autorytet

W niedzielę Krynicka udostępniła na swoim Facebooku wideo, w którym przekonuje, że jej szpital jest "skrajnie nieprzygotowany" na przyjęcie chorych. - To jest zagrywka polityczna decydentów Białegostoku. Oni myślą, że oni sobie uratują mieszkańców przed zarazą. (..) Szpital jest nieprzygotowany, że głowa mała. Nie ma sprzętu ochrony indywidualnej, nie ma aparatów, nie ma respiratorów, nie ma pomp i aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, w jakiej powinna być wyposażona sala, gdzie chory leży - mówiła. - Mieszkańcy Łomży i okolic zostaną bez opieki medycznej. Tak naprawdę to jest tak, jakbyśmy wysłali żołnierzy z pięściami na czołgi - powiedziała.

Jarosław Gowin stwierdził, że nie zgadza się ze słowami Krynickiej.

Z przykrością muszę powiedzieć, że ta wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że pani poseł Krynicka raczej nie powinna być traktowana jako autorytet w sprawach publicznych, nawet w sprawach medycznych
Szpital w Łomży, tak jak 18 pozostałych szpitali, wytypowanych do tego, żeby czasowo w całości być szpitalami zakaźnymi, będzie potraktowany na szczególnych zasadach

- powiedział w TVN 24. 

- Ale ma pan pewność, że pan zna lepiej stan tego szpitala, niż ona, która w nim pracuje i obserwuje to z bliska? - dopytywał Gowina Konrad Piasecki.

Nie, ja oczywiście takiej wiedzy nie mam, natomiast tę wiedzę mają eksperci NFZ, bo to oni wskazywali 19 wytypowanych szpitali. No i znam plany działań w odniesieniu do tych wytypowanych. Gdzie jak gdzie, ale w tych szpitalach personel medyczny i chorzy będą traktowani na szczególnych zasadach

- skwitował.

Więcej o:
Komentarze (240)
Krynicka: "Szpital nieprzygotowany, że głowa mała". Gowin: Nie powinna być traktowana jako autorytet
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 84 razy 80

  Gowin, wybitny autorytet w dziedzinie załgania i obłudy.
  I filetów bez kręgosłupa.

 • fakiba

  Oceniono 89 razy 79

  Przecież jak ja wpychaliście na stanowisko to była fachowcem , teraz nagle nie jest ?

 • coolheaded

  Oceniono 57 razy 51

  Przepraszam, ale kto ma być autorytetem w sprawie wirusa i epidemii? Minister edukacji czy dyrektorka szpitala (nawet jeśli to Krynicka).
  No chyba, że dyrektorka została z nadania politycznego i nie ma wykształcenia medycznego.

 • same_ruiny

  Oceniono 49 razy 45

  Głosujcie dalej na nieudaczników życiowych z Pisu, szybciej pojdziecie na tamten świat. Na dudę znowu zagłosujecie?

 • starszy58

  Oceniono 44 razy 40

  Krynicka mimochodem rozwaliła pisowską narrację o znakomitym przygotowaniu w proch i pył. Normalnie cios w plecy, co Gowin?

 • niktwazny126

  Oceniono 41 razy 39

  Dyrektorka szpitala nie jest autorytetem w sprawach medycznych? To kto z was obdarzył ją stanowiskiem? Przestała już być kryształem z doskonałymi kwalifikacjami?

 • hamsterx

  Oceniono 43 razy 39

  wyrwało jej się parę słów prawdy to nie jest autorytetem
  w czasie protestu niepełnosprawnych w Sejmie gowin nic niee
  mówił po jej wypowiedziach
  wot taka bolszewicka mentalność

 • same_ruiny

  Oceniono 54 razy 38

  Brawo Polacy, że w ostatnich wyborach zagłosowaliście na PiS, który takiego tłumoka wiejskiego zrobił dyrektorką szpitala zakaźnego w dobie pandemii.

 • andrzej2310

  Oceniono 34 razy 28

  Jak była w PIS i opluwała opozycję to była autorytetem i była wiarygodna? Prawda wychodzi na jaw o pisowskich rządach fikcji. Polacy, odchorujecie głosowanie na PIS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX