Koronawirus. Liczba zgonów w Europie przekroczyła dwa tysiące [NIEDZIELA 15 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Liczba zakażonych w Polsce wyniosła w niedzielę 125 osoby. W Warszawie wylądował pierwszy samolot w ramach programu "Lot do domu". Minister Łukasz Szumowski stwierdził, że za 10 dni mogą być zauważalne pozytywne skutki wprowadzonych restrykcji. U żony premiera Hiszpanii Pedro Sancheza wykryto koronawirusa. W Europie liczba zgonów z powodu tego patogenu przekroczyła już dwa tysiące. Oto najważniejsze wiadomości dotyczące koronawirusa.
Zobacz wideo Imprezy masowe odwołane. Zobacz, które wydarzenia nie odbędą się w terminie

Niedziela 15 marca - najważniejsze informacje na temat koronawirusa:

 • Ministerstwo Zdrowia przekazuje, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 125, z czego 3 osoby zmarły. Łącznie w Polsce 768 osób jest hospitalizowanych, 7535 znajduje się w kwarantannie, a 25816 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. 
 • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa planowane jest wyłączenie wewnątrzkrajowego ruchu lotniczego. Szef rządu powiedział, że rządowy zespół zarządzania kryzysowego stwierdził, że ze względu na niewielkie zainteresowanie nie warto, by loty odbywały się wewnątrz kraju. Premier zaprzeczył, by było planowane zamykanie miast i wysłanie wojska na ulice. Podkreślił, że w walce z koronawirusem istotne jest ograniczenie przemieszczania się.
  >>>Epidemia koronawirusa. Morawiecki: Planowane jest wyłączenie wewnątrzkrajowego ruchu lotniczego
 • Na warszawskim Okęciu wylądował pierwszy samolot, wiozący do kraju obywateli Polski w ramach programu "Lot do domu". Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT przybyła z Londynu z ponad 230 osobami na pokładzie. W ramach programu obywatelom polskim przebywającymi tymczasowo za granicą, umożliwiono powrót do kraju specjalnymi lotami czarterowymi. Zapisy do programu otworzono wczoraj wieczorem na stronie LOT-u. >>> Na Okęciu wylądował pierwszy samolot z obywatelami Polski w ramach programu "Lot do domu"
 • Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości Wielkiego Tygodnia z udziałem papieża Franciszka odbędą się bez fizycznej obecności wiernych. Poinformowała o tym Prefektura Domu Papieskiego. Taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy w historii. >>> Wielki Tydzień w Watykanie bez wiernych. Pierwsza taka sytuacja w historii
 • Zgodnie ze słowami szefa KPRM w najbliższych dniach spodziewany jest znaczący wzrost liczby osób objętych czternastodniową kwarantanną. Wczoraj wynosiła ona nieco ponad dwa tysiące, teraz może wzrosnąć do kilkudziesięciu lub stu tysięcy. - W związku z tym patrole policji będą wzmocnione przez żołnierzy oddziały operacyjne i wojsk obrony terytorialnej. Wykorzystanie armii w tym celu umożliwiają przyjęte ostatnio przepisy - mówił Michał Dworczyk. >>> Koronawirus. Michał Dworczyk: Liczba osób objętych kwarantanną w Polsce może wzrosnąć do 100 tys.
 • Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje, że za 7-10 dni zakażonych koronawirusem może być w Polsce około 1000-1500 osób. W wywiadzie dla wp.pl zwrócił uwagę, że śmiertelność w wyniku COVID-19 na świecie wynosi 4-6%, w Polsce wskaźnik ten wynosi dotąd 2-3%. Według szefa resortu w ciągu 10 dni powinny pojawiać się pozytywne efekty restrykcji, które wprowadził rząd
 • Żona hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza jest zakażona koronawirusem. Test przeprowadzony przez Begonę Gomez dał wynik pozytywny. Jak poinformowało biuro szefa rządu, żona premiera, jak i on sam czują się dobrze i przestrzegają zaleceń lekarzy i służb sanitarnych. >>> Hiszpania. Żona premiera zakażona koronawirusem
 • Prace nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 idą pełną parą, ale według naukowców upłynie przynajmniej rok zanim pojawi się ona na rynku. Czy wirus będzie jeszcze wtedy grasował, tego nie wiadomo. >>> Naukowcy: Szczepionka przeciwko koronawirusowi nie pojawi się szybko
 • Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Europie przekroczyła dwa tysiące. We Włoszech stwierdzono w ciągu ostatniej doby 268 zgonów. Ogółem w Europie zmarło z powodu koronawirusa 2297 osób, z czego we Włoszech 1809. Jak pisze francuska agencja AFP, Europa jest obecnie kontynentem, na którym wirus rozprzestrzenia się najszybciej. Ogółem zarejestrowano tam przeszło 52 tysiące 400 przypadków. W ciągu ostatniej doby odnotowano 517 zgonów. W Polsce zanotowano dotychczas 119 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy zakażone osoby zmarły.
 • Na przekór oficjalnym zaleceniom KEP, metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga zachęca wiernych do zwykłego korzystania z wody święconej i przyjmowania komunii w tradycyjny sposób. "Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Nie lękajcie się świątyni. Nie lękajcie się Kościoła" - napisał duchowny w liście pasterskim. Zaapelował też, by - jeśli nie zachodzi żadna nadzwyczajna sytuacja - nie przyjmować komunii na rękę, a tradycyjnie do ust. >>> Abp Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów
 • Belgowie omijają zakazy u siebie w kraju, gdzie restauracje i bary są zamknięte z powodu koronawirusa, i jeżdżą do Holandii, by zjeść wspólnie w tamtejszych lokalach. Władze w Brukseli są oburzone, a belgijscy eksperci apelują do rządu w Hadze, by poszedł śladem Belgii i również zamknął bary i restauracje. >>> Belgowie omijają zakazy i jeżdżą do Holandii do barów i restauracji. "To skandal"
 • Test premiera Izraela Benjamina Netanjahu na obecność koronawirusa dał wynik negatywny. Poinformowało o tym biuro szefa rządu. Benjamin Netanjahu nie miał objawów choroby przed poddaniem się testowi. Przebadano również pracujących z nim urzędników.

Więcej o: