Koronawirus. Liczba zgonów w Europie przekroczyła dwa tysiące [NIEDZIELA 15 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Liczba zakażonych w Polsce wyniosła w niedzielę 125 osoby. W Warszawie wylądował pierwszy samolot w ramach programu "Lot do domu". Minister Łukasz Szumowski stwierdził, że za 10 dni mogą być zauważalne pozytywne skutki wprowadzonych restrykcji. U żony premiera Hiszpanii Pedro Sancheza wykryto koronawirusa. W Europie liczba zgonów z powodu tego patogenu przekroczyła już dwa tysiące. Oto najważniejsze wiadomości dotyczące koronawirusa.
Zobacz wideo Imprezy masowe odwołane. Zobacz, które wydarzenia nie odbędą się w terminie

Niedziela 15 marca - najważniejsze informacje na temat koronawirusa:

 • Ministerstwo Zdrowia przekazuje, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 125, z czego 3 osoby zmarły. Łącznie w Polsce 768 osób jest hospitalizowanych, 7535 znajduje się w kwarantannie, a 25816 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. 
 • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa planowane jest wyłączenie wewnątrzkrajowego ruchu lotniczego. Szef rządu powiedział, że rządowy zespół zarządzania kryzysowego stwierdził, że ze względu na niewielkie zainteresowanie nie warto, by loty odbywały się wewnątrz kraju. Premier zaprzeczył, by było planowane zamykanie miast i wysłanie wojska na ulice. Podkreślił, że w walce z koronawirusem istotne jest ograniczenie przemieszczania się.
  >>>Epidemia koronawirusa. Morawiecki: Planowane jest wyłączenie wewnątrzkrajowego ruchu lotniczego
 • Na warszawskim Okęciu wylądował pierwszy samolot, wiozący do kraju obywateli Polski w ramach programu "Lot do domu". Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT przybyła z Londynu z ponad 230 osobami na pokładzie. W ramach programu obywatelom polskim przebywającymi tymczasowo za granicą, umożliwiono powrót do kraju specjalnymi lotami czarterowymi. Zapisy do programu otworzono wczoraj wieczorem na stronie LOT-u. >>> Na Okęciu wylądował pierwszy samolot z obywatelami Polski w ramach programu "Lot do domu"
 • Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości Wielkiego Tygodnia z udziałem papieża Franciszka odbędą się bez fizycznej obecności wiernych. Poinformowała o tym Prefektura Domu Papieskiego. Taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy w historii. >>> Wielki Tydzień w Watykanie bez wiernych. Pierwsza taka sytuacja w historii
 • Zgodnie ze słowami szefa KPRM w najbliższych dniach spodziewany jest znaczący wzrost liczby osób objętych czternastodniową kwarantanną. Wczoraj wynosiła ona nieco ponad dwa tysiące, teraz może wzrosnąć do kilkudziesięciu lub stu tysięcy. - W związku z tym patrole policji będą wzmocnione przez żołnierzy oddziały operacyjne i wojsk obrony terytorialnej. Wykorzystanie armii w tym celu umożliwiają przyjęte ostatnio przepisy - mówił Michał Dworczyk. >>> Koronawirus. Michał Dworczyk: Liczba osób objętych kwarantanną w Polsce może wzrosnąć do 100 tys.
 • Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje, że za 7-10 dni zakażonych koronawirusem może być w Polsce około 1000-1500 osób. W wywiadzie dla wp.pl zwrócił uwagę, że śmiertelność w wyniku COVID-19 na świecie wynosi 4-6%, w Polsce wskaźnik ten wynosi dotąd 2-3%. Według szefa resortu w ciągu 10 dni powinny pojawiać się pozytywne efekty restrykcji, które wprowadził rząd
 • Żona hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza jest zakażona koronawirusem. Test przeprowadzony przez Begonę Gomez dał wynik pozytywny. Jak poinformowało biuro szefa rządu, żona premiera, jak i on sam czują się dobrze i przestrzegają zaleceń lekarzy i służb sanitarnych. >>> Hiszpania. Żona premiera zakażona koronawirusem
 • Prace nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 idą pełną parą, ale według naukowców upłynie przynajmniej rok zanim pojawi się ona na rynku. Czy wirus będzie jeszcze wtedy grasował, tego nie wiadomo. >>> Naukowcy: Szczepionka przeciwko koronawirusowi nie pojawi się szybko
 • Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Europie przekroczyła dwa tysiące. We Włoszech stwierdzono w ciągu ostatniej doby 268 zgonów. Ogółem w Europie zmarło z powodu koronawirusa 2297 osób, z czego we Włoszech 1809. Jak pisze francuska agencja AFP, Europa jest obecnie kontynentem, na którym wirus rozprzestrzenia się najszybciej. Ogółem zarejestrowano tam przeszło 52 tysiące 400 przypadków. W ciągu ostatniej doby odnotowano 517 zgonów. W Polsce zanotowano dotychczas 119 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy zakażone osoby zmarły.
 • Na przekór oficjalnym zaleceniom KEP, metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga zachęca wiernych do zwykłego korzystania z wody święconej i przyjmowania komunii w tradycyjny sposób. "Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Nie lękajcie się świątyni. Nie lękajcie się Kościoła" - napisał duchowny w liście pasterskim. Zaapelował też, by - jeśli nie zachodzi żadna nadzwyczajna sytuacja - nie przyjmować komunii na rękę, a tradycyjnie do ust. >>> Abp Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów
 • Belgowie omijają zakazy u siebie w kraju, gdzie restauracje i bary są zamknięte z powodu koronawirusa, i jeżdżą do Holandii, by zjeść wspólnie w tamtejszych lokalach. Władze w Brukseli są oburzone, a belgijscy eksperci apelują do rządu w Hadze, by poszedł śladem Belgii i również zamknął bary i restauracje. >>> Belgowie omijają zakazy i jeżdżą do Holandii do barów i restauracji. "To skandal"
 • Test premiera Izraela Benjamina Netanjahu na obecność koronawirusa dał wynik negatywny. Poinformowało o tym biuro szefa rządu. Benjamin Netanjahu nie miał objawów choroby przed poddaniem się testowi. Przebadano również pracujących z nim urzędników.

Więcej o:
Komentarze (148)
Koronawirus. Liczba zgonów w Europie przekroczyła dwa tysiące [NIEDZIELA 15 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Zaloguj się
 • edogorski

  Oceniono 34 razy 20

  sytuacje takie jak obecnie każą nam zweryfikować przydatność poszczególnych profesji. Bez Takiej Dody społeczeństwo da sobie radę nawet rok ale już bez sprzedawczyni w Lidlu było by gorzej, czy pielęgniarki Stomatologa, sprzedawcy benzyny czy kierowcy TIRA. Bez Roberta Lewandowskiego, Chodakowskiej, czy pracownika muzeum damy radę ale już bez rolnika uprawiającego ziemię, czy elektryka dyżurnego w zakładzie produkującym energię czy kierowcy karetki było by ciężej. Taka refleksja, szanujmy te zawody od których zależy nasze być albo nie być.

 • kotmiki

  Oceniono 21 razy 11

  Gdzie sie podział wieli konus narodu ;czyzby siedzial pod stołem jak 13.12.81 ;ten tchórz wybitny chowa się do ostatniej dziury jak cos się dzieje ;zresztą wszyscy się schowali a Plaszcazak liczy na F35 ;Polska w łapach gangsterów !!!

 • yenk

  Oceniono 25 razy 11

  Rzad wylaczyl calkowicie prad gospodarce bo wie ze gdybysmy mieli wloski scenariusz to wyszedlby jeszcze wiekszy paraliz w sluzbie zdrowia niz w Italii. A tak bedzie tylko bajzel w gospodarce i czarna dziura w budzecie... ale wtedy sie zwali na koronawirusa i totalna opozycje.

 • junk92508

  Oceniono 20 razy 6

  Co ten minister p.. - w Korei czy Niemczech śmiertelność jest dużo niższa niż u nas.

  działania rządu:

  * obostrzenia - jak na Europę wprowadził szybko ale jakby się patrzyli na Azję to co najmniej 2 tygodnie za późno - wiadomo było co się dzieje we Włoszech

  * testy - u nas zrobione ile - tysiąc? W Niemczech ponad 200tys - przepaść

  * maseczki? Dalej w większości miejsc brakuje - to PiS uwalił w 2016 przygotowania do tego

  * respiratory? śmiech na sali - żeby nie Owsiak to byłaby zupełna katastrofa

  * liczba lekarzy i pielęgniarek? Spada na łeb na szyję 'niech jadą'

  * ustawa - 2 tygodnie opóźniona bo w wersji opozycji była niepotrzebna

  * zadbania o osoby pod nadzorem? katastrofa - ludzie sa zostawieni sami sobie - część z nich wychodzi do sklepu bo zakupy bo nie ma kto im pomóc

 • polakadam

  Oceniono 10 razy 6

  Czy rząd myśli o mikrobiznesach?
  LIST DO PREMIERA.(Z ONETU).
  szanowny Panie Premierze;

  Jestem licencjonowanym przewodnikiem miejskim oraz pilotem wycieczek. Oprowadzam grupy obcojęzyczne z jęz. angielskim i włoskim oraz pilotuję wycieczki. Nasza praca jest jednocześnie naszą pasją, pokazujemy turystom zagranicznym nasz piękny kraj.

  Dla niektórych przewodników i pilotów jest to praca dodatkowa, ale dla większości z nas, tak jak dla mnie, jest to jedyne źródło dochodu. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, opłacam podatki oraz składki ZUS, które jak na naszą działalność są dość wysokie.

  Ze względu na zawirowania w Chinach, a następnie w Europie, od miesiąca jestem bez pracy, anulowały mi się również zlecenia na kolejne miesiące i wygląda na to, że w tym sezonie nie będę miała dochodów, a na pewno nie na tyle, żebym mogła uregulować wszystkie opłaty, z kredytem włącznie.

  W tej chwili została podjęta decyzja o zamknięciu granic Polski, z którą się oczywiście zgadzam, rozumiem, że działania, które podejmuje nasz rząd mają na celu dobro nas wszystkich, ale ja (my) w obecnej sytuacji zostałam bez środków do życia.

  Zawiesiłam działalność, bo nie mam zleceń, a nie stać mnie w obecnej sytuacji na opłacanie składek ZUS.

  Śledzę informacje i widzę, że są rozmowy na temat ewentualnej pomocy w postaci ulg dla małych przedsiębiorców, dotkniętych pandemią.

  Nie zapomnijcie również o nas, przewodnikach i pilotach ! Branża turystyczna to nie tylko duże biura, hotele i agencje turystyczne. My jesteśmy być może gdzieś na końcu tego łańcucha, ale jest nas dużo i jest nam ciężko.

 • kmosb

  Oceniono 11 razy 5

  Wystarczy słuchać to co mówią wirusolodzy i wprowadzić to w życie a będzie wszystko dobrze. Nie siejmy paniki. W małych sklepach można spokojnie zrobić zakupy bo wszystko jest to co człowiek potrzebuje a nie pchać się do marketów i wyrywać sobie paczki z mięsem, cukier, mąka, ryż, kasze, mleko,chleb czy papier toaletowy i robić potężne zakupy.

 • ula-56

  Oceniono 18 razy 4

  A GDZIE JEST BALBINA TAK JAK W STANIE WOJENNYM SIEDZI POD PIERZYNĄ PISZE BABCIA MOHEROWA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX