Abp Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów

Wody święconej boi się diabeł, a Jezus nie roznosi zarazków ani bakterii - pisze w liście do wiernych abp Andrzej Dzięga.

Podczas gdy metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś namawia wiernych do pozostania w domach i prosi o przyjmowanie komunii "na rękę", inny kościelny hierarcha, metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga zachęca wiernych do zwykłego korzystania z wody święconej i przyjmowania komunii w tradycyjny sposób.

Koronawirus w Polsce. Abp Dzięga pisze list do wiernych

(...) Kusiciel doskonale wie, jak cierpliwie osłabiać tę naszą bliskość i jedność z Panem. Zaczyna nieraz od drobnych spraw. Trzeba mu powtarzać: idź precz, szatanie. Szatan jest bezradny wobec takiego wyrazistego i jednoznacznego człowieczego świadectwa wiary. On się tego wręcz panicznie boi. Nie bez podstawy mówi się, że ktoś się czegoś boi, jak diabeł święconej wody. (...) Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Nie lękajcie się świątyni. Nie lękajcie się Kościoła

- czytamy w liście abp Dzięga.

Metropolita szczecińsko-kamieński odniósł się też do komunii podawanej na dłonie.

Proszę jednak wszystkich Was – jeśli nie zachodzą okoliczności rzeczywiście nadzwyczajne – nie proście o Komunię Świętą na rękę, chociaż formalnie macie w Kościele takie prawo. A Wy – Bracia kapłani – udzielajcie Komunii Świętej zawsze z miłością i radością serca każdemu, kto z wiarą i czystym sercem o Nią prosi.

Jak napisał arcybiskup w liście, Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów. Chrystus rozdaje Świętą czystość i Życie, przywraca zdrowie.

Tygodnik Powszechny: Słowa biskupa błędne i groźne

"Tygodnik Powszechny" nazwał słowa abp Dzięga błędnymi i groźnymi, a cały list uznał za przejaw nieodpowiedzialności.

Piotr Sikora z Tygodnika Powszechnego bardzo dosadnie skomentował treść listu: To więc bardzo dziwne i smutne zarazem, że biskup szczecińsko-kamieński rozwija w swoim liście teologię, która bliższa jest starożytnym herezjom niż katolickiej ortodoksji. Tragiczne jest zaś to, że ta teologia może przynieść społecznie katastrofalne skutki. Wielu ludzi, zwiedzionych biskupią argumentacją, podaną dodatkowo z biskupim autorytetem, może podjąć działania niebezpieczne nie tylko dla ich własnego zdrowia i życia – lecz także narażające zdrowie i życie ich bliskich.

Więcej o:
Komentarze (1150)
Abp Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Nie lękajcie się komunii - Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów
Zaloguj się
 • uo.rety

  Oceniono 168 razy 156

  Parafrazując klasyka: biskup, a kretyn!
  Niech sam się codziennie wody święconej z kropielnicy napije.

 • dewes

  Oceniono 130 razy 122

  Największy dowód na to, że katolicki kler nie wierzy w Boga to piorunochrony na kościelnych budynkach :D

 • hipo krater

  Oceniono 129 razy 121

  Powinien pójść siedzieć. W obliczu epidemii działa wbrew interesowi społecznemu. Namawia do działań śmiertelnie niebezpiecznych dla ludzi.

 • xsawer

  Oceniono 102 razy 94

  /Abp Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów/
  -Zapamiętajcie sobie ludkowie, to jest Polska XXI wieku.

 • fakie

  Oceniono 85 razy 75

  A jak zachorujesz to okadz się dymem z gałązki brzozowej o zmów dwie zdrowaski ...

 • e.duticalo

  Oceniono 73 razy 67

  Głupota tego pana biskupa jest bezdenna i śmiertelnie niebezpieczna!!!

 • polak_k.prawy

  Oceniono 73 razy 63

  Abp Dzięga: "Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą."
  Czy każdy arcybiskup musi być idiotą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX