Belgowie omijają zakazy i jeżdżą do Holandii do barów i restauracji. "To skandal"

Belgowie omijają zakazy u siebie w kraju, gdzie restauracje i bary są zamknięte z powodu koronawirusa, i jeżdżą do Holandii, by zjeść wspólnie w tamtejszych lokalach. Władze w Brukseli są oburzone, a belgijscy eksperci apelują do rządu w Hadze, by poszedł śladem Belgii i również zamknął bary i restauracje.
Zobacz wideo

Belgia i Holandia nie zamknęły granic, w związku z czym można swobodnie się przemieszczać. Jak się okazuje, korzysta z tego teraz wielu Belgów, by zjeść w Holandii. A tam liczba osób zakażonych rośnie. To skandaliczne, antyspołeczne, nierozsądne - mówią przedstawiciele belgijskiego rządu, władze regionów czy miast przy granicy z Holandią. Minister zdrowia Maggie de Block podkreśliła, że w walce z koronawirusem konieczne jest unikanie tłumów i zaapelowała do Belgów. - Zostańcie w domach. Wirus nie uznaje granic. To naprawdę wstyd tak postępować, bo istnieje ryzyko zakażenia. W Holandii jest taki sam kryzys jak u nas - powiedziała minister zdrowia w rozmowie z telewizją RTL.

Na alarm biją eksperci i wirusolodzy. "Jeśli chcemy uniknąć włoskiego scenariusza, kraje powinny podejmować te same decyzje" - napisała trójka ekspertów z uniwersyteckiego szpitala w Antwerpii, apelując do władz w Holandii o wprowadzenie takich samych zakazów jak Belgia, a do Belgów - o rozsądek

Więcej o:
Komentarze (135)
Belgowie omijają zakazy i jeżdżą do Holandii do barów i restauracji. "To skandal"
Zaloguj się
 • marymania

  Oceniono 24 razy 16

  Zamiast pluć na durnych Belgów zapytajcie Holendrów na co czekają z zamknięciem swoich lokali gastronomicznych. Bo w tej sytuacji naprawdę trudno określić który z tych dwóch narodów durniejszy.

 • mppmpp

  Oceniono 61 razy 11

  Ojej. Jacy oni wszyscy nowocześni, wykształceni, mądrzy. Jacy czyści i pachnący! Prawdziwi Europejczycy! Nie to, co Polska i Polacy, gdzie miasta w okresie zarazy wyglądają jak wymarłe. Gdzie szanuje się zdrowie swoje i innych.
  Nie uwierzę już w żadną "prawdę" o tym, jak bardzo Polacy odstają od społeczeństw Europy Zachodniej. Naprawdę odstajemy?!? A może odwrotnie jednak? Życzę zdrowia!

 • andrzej.wald

  Oceniono 23 razy 9

  To jest nieodpowiedzialne i przykład tego dlaczego w Europie tak szybko rozprzestrzenia się koronawirus. Gdyby Europejczycy byli tak zdyscyplinowani jak Chińczycy czy Wietnamczycy to problem z COVID-19 byłby o wiele mniejszy.

 • c.t.k

  Oceniono 37 razy 9

  Ciekawe jak nasi polecą do Smoleńska?. Jeżeli Rosjanie zafundują im kwarantannę, będzie to sowiecka prowokacja. Jeżeli nie będzie kwarantanny i się któryś matoł zarazi, będzie to zamach.:) Ciekawe co z kompanią reprezentacyjną WP, liczy wszakże około 100 żołnierzy.
  Pluton pojedzie?.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 8

  ”Jak się okazuje, korzysta z tego teraz wielu Belgów, by zjeść w Holandii.”
  holędrzy to już tacy są
  (jak w całej europie
  zabroniono sprzedaży
  zupy żółwiowej
  to przez długi czas
  można ją było zjeść (i kupić w puszkach)
  tylko holandii)

 • Adam Patyk

  Oceniono 11 razy 7

  Od jutra od 16 poniedziałek Holandia zamyka puby restauracyje szkoly i inne miejsca publiczne

 • topjar

  Oceniono 6 razy 6

  e tam pie...cie są głodni a nie umieją gotować u nas też tak za 10 lat będzie no może za 20 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX