Cała Polska wychodzi na balkony. W ten sposób Polacy chcą podziękować lekarzom

W niedzielę, 15 marca, o godzinie 17 Polacy wyjdą na balkony, by podziękować pracownikom służby zdrowia.
O godz. 17.00 cała Polska wychodzi na swoje balkony, tarasy lub wygląda przez okna, aby okazać wdzięczność w postaci braw wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i służbom medycznym, którzy są dla nas 24 godziny i gdyby nie ich praca i poświęcenie nie bylibyśmy w stanie zmierzyć się z problemem, jakim jest koronawirus. Jesteśmy wdzięczni i doceniamy Waszą pracę

- czytamy w apelu krążącym w mediach społecznościowych.

Trafił on na wiele grup lokalnych, jak choćby platformę sąsiedzką Targówek, Bródno, Zacisze; Karczew - Forum mieszkańców gminy i miasta; Olecko - dzieje się. Do przyłączenia się do akcji zachęcają też internetowe serwisy lokalne, m.in. DzienDobryBialystok.pl, nwloclawek.pl czy GazetaOlsztynska.pl. Na Facebooku powstają kolejne wydarzenia pod hasłem "Cała Polska wychodzi na balkony".

A tak było na warszawskim Nowolipiu, gdzie grupa artystów postanowiła umilić mieszkańcom czas kwarantanny.

Cała Polska wychodzi na balkony. Polacy chcą podziękować lekarzom

Akcja "Cała Polska wychodzi na balkony" inspirowana jest zachowaniem Włochów, którzy kilka dni temu w wielu miastach wspólnie śpiewali znane we Włoszech piosenki. W mediach społecznościowych nie brakuje nagrań, na których widać, jak Włosi radzą sobie w obliczu epidemii koronawirusa.

Mieszkańcy zamknięci w swoich mieszkaniach na kwarantannie wychodzili na balkony i wspólnie śpiewali, dodając sobie otuchy. Na niektórych z nagrań z włoskiej prowincji Siena czy z Rzymu śpiewały dosłownie całe osiedla - słychać było m.in. popularną piosenkę "Volare" czy "Abbracciame" (po polsku -"przytul/obejmij mnie").

"Wzruszające", "Bądźmy razem", "Nie mogę powstrzymać łez", "Pozytywny akcent w tym smutnym czasie", "Włochy są odizolowane. Ktoś puścił na głos piosenkę ze swojego mieszkania, a cały blok zaczął śpiewać. Jak ktoś nie rozumie ducha Włoch, to chyba nie umiem mu pomóc" - to niektóre komentarze pod nagraniami.

Więcej o:
Komentarze (431)
Cała Polska wychodzi na balkony. Organizatorzy akcji chcą w ten sposób podziękować lekarzom
Zaloguj się
 • kotka1910

  Oceniono 133 razy 117

  Ja bym także podziękowała tym wszystkim dziewczynom pracującym po biedronkach,lidlach,kauflandach,itd .Od ich pracy zależy nasze zaopatrzenie,dziennie stykają się z tysiącami ludzi ,biorą gotówkę do ręki ,nie mają maseczek,zarabiają grosze.Ale bez nich wszystko by się zawaliło....

 • komandor_shepard_88

  Oceniono 54 razy 46

  Cała Polska rzuca picie i palenie. Nie będziemy blokować łóżek w szpitalach naszą marskością wątroby i rakiem płuc. Patriotycznie zdejmujemy nogę z gazu i stajemy się uprzejmi na drodze, nie zapełniamy szpitali i cmentarzy ofiarami wypadków. Może w końcu jakieś realne działania oprócz "solidarności siedzenia w domu" i "jedności przez 3 minuty w oknie na balkonie" .Nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca. CODZIENNI z powodu chorób związanych z otyłością umiera w Polsce KILKASET osób !!!!! Patriotycznie jedzmy mniej. Zróbmy coś dla siebie i utrzymywanej przez nas z trudem służby zdrowia, dla pielęgniarek i rezydentów. NIE OBCIĄŻAJMY ICH DODATKOWYMI OBOWIĄZKAMI. Okażmy prawdziwy patriotyzm, prawdziwą jedność i rzeczywistą solidarność.

 • prawdaprawda

  Oceniono 48 razy 36

  Serio? Na znak solidarności z lekarzami, służbą zdrowia, wszystkimi pracującymi w sklepach proponuje - nie wychodzić z domu bez realnej potrzeby. Tylko tyle i aż tyle.

 • adamyauch

  Oceniono 45 razy 31

  Kolejny debilny łańcuszek przeniósł się z internetu do świata realnego.

 • mlehc

  Oceniono 38 razy 26

  Bardzo infantylne! Kto to wymyśla!? Ludzie śpiewali we Włoszech spontanicznie!

 • syriusz.wila

  Oceniono 49 razy 25

  Infantylne, ta cała solidarność padnie za parę dni, tygodni jak po Wojtyle czy Smoleńsku. Młodzi odchorują i będą żądać otwarcia barów, a co ich obchodzi jakaś staruszka po raku na siódmym piętrze.

 • elninio5

  Oceniono 28 razy 20

  Inicjator tego pomysłu niech się stuknie lepiej w głowę. Włoskie zachowanie jest infantylne a pomyśleć, że dla kogoś jest to wzór do naśladowania. Bierzmy raczej przykład z Wietnamczyków i Singapurczyków, gdzie mimo szalejącej zarazy w Azji u nich przypadków zachorowań jest niewiele, dzięki dyscyplinie i zaangażowaniu społeczeństwa, Inicjatywa niepoważna i nieprzemyślana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX