Na Okęciu wylądował pierwszy samolot z obywatelami Polski w ramach programu "Lot do domu"

Na warszawskim Okęciu wylądował pierwszy samolot, wiozący do kraju obywateli Polski w ramach programu "Lot do domu". Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT przybyła z Londynu z ponad 230 osobami na pokładzie.

Rządowy program "Lot do domu" został ogłoszony wczoraj przez premiera Mateusz Morawieckiego. W jego ramach obywatelom polskim przebywającymi tymczasowo za granicą, umożliwiono powrót do kraju specjalnymi lotami czarterowymi. Zapisy do programu uruchomiono wczoraj wieczorem na stronie LOT-u.

Jak powiedział w niedzielę Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, do tej pory chęć powrotu do Polski z pomocą rządu wyraziło ponad 12 tysięcy osób (MSZ mówi już nawet o 18 tys.). Minister poinformował również, że dziś "pierwsze samoloty wylecą do Stanów Zjednoczonych", a "dwa czartery zostaną zrealizowane z Londynu". 

Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

"Lot do domu" - znamy ceny

Jak mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki, loty czarterowe dla obywateli Polski zostaną zorganizowanie między innymi właśnie z USA, Wielkiej Brytanii, Malty czy Cypru. 

- Loty będą odbywały się po zebraniu zapisów na specjalnie do tego przygotowanych stronach, a  cena tych biletów będzie zryczałtowana, jednakowa dla wszystkich - powiedział premier. Sam LOT podał z kolei, że wysokość zryczałtowanej stawki za powrót do Polski będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. I tak: za przelot w granicach Europy kwota ta będzie wynosić od 400 do 800 zł, a za przelot dalekiego zasięg będzie to 1600 – 2400 zł. - Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd - dodaje PLL LOT. .

Aby skorzystać z programu należy wejść na strony lotdodomu.pl lub lotdodomu.com.

Więcej o:
Komentarze (139)
Na Okęciu wylądował pierwszy samolot z obywatelami Polski w ramach programu "Lot do domu"
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 34 razy 20

  Zablokować z dnia na dzień wszystkie loty zamiast dać kilka dni na powrót Polaków do domu. Po czym uruchomić dokładnie na tych samych trasach samoloty LOT za cene 3x większą niż normalnie. I nazywać to jeszcze 'pomocą' i zgrywać bohaterów. A ciemny, tępy elektorat wiwatuje z zachwytu, parodia, jak zawsze zresztą tego nieudolnego rządu.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 24 razy 14

  Bilet 100-200 euro w europie to zadna atrakcja cenowa to samo ze stanow 400-600 euro to chyba tylko proba ratowania upadajacego lotu

 • drdr2

  Oceniono 23 razy 11

  Po cholerę odwoływać loty na które ludzie mieli kupione bilety? Kwarantanna ok, ale chaos zafundował rząd. Bilety na LOT z Londynu 700-1000zł

 • piskizmiski

  Oceniono 15 razy 9

  400-2400zł za lot w JEDNĄ STRONĘ? Tu nie ma żadnych dopłat państwa! To złoty interes. Samoloty latały puste i proszę jak pisiury wykoncypowały! I propaganda, i jeszcze trolli-szambonurków rzucili w internecie. Jakie pazerne złodziejskie szuje te cwaniaki piso-nie-LOTy! Nikt się tu o obywateli nie troszczy, to ratowanie upadającego LOTu jest.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 21 razy 7

  Morawiecki nieudaczniku - decyzję o zamknięciu granic trzeba było ogłosić z tygodniowym wyprzedzeniem. Nagle w ciągu jednego dnia doznałeś olśnienia ? Kto poniesie koszty Twojej niekompetencji ??? My, Polacy.

 • kwantax

  Oceniono 9 razy 7

  oczywiście taki sposób zarabiania na wykup Condoma czy jakoś tak zostanie przez TVPiS Łże info pokazany jako wielkie zwycięstwo nad koronawirusem.

 • lucek10

  Oceniono 9 razy 7

  857 zł za lot w jedną stronę z Tbilisi do Warszawy? Za pół tej ceny były sprzedawane bilety w dwie strony i jeszcze lot jeszcze zarabiał, bo niedozwolone są ceny dumpingowe. Tyle kasy i jeszcze podatnicy mają dopłacić do tego biletu? Ile?

 • rozterka47

  Oceniono 11 razy 7

  A wystarczyło pozwolić ludziom wrócić kursową komunikacją przy zakazie przyjazdu , przylotu dla cudzoziemców .

  Swoja drogą czy zostaną obowiązkowo poddani kwarantannie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX