Na Okęciu wylądował pierwszy samolot z obywatelami Polski w ramach programu "Lot do domu"

Na warszawskim Okęciu wylądował pierwszy samolot, wiozący do kraju obywateli Polski w ramach programu "Lot do domu". Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT przybyła z Londynu z ponad 230 osobami na pokładzie.

Rządowy program "Lot do domu" został ogłoszony wczoraj przez premiera Mateusz Morawieckiego. W jego ramach obywatelom polskim przebywającymi tymczasowo za granicą, umożliwiono powrót do kraju specjalnymi lotami czarterowymi. Zapisy do programu uruchomiono wczoraj wieczorem na stronie LOT-u.

Jak powiedział w niedzielę Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, do tej pory chęć powrotu do Polski z pomocą rządu wyraziło ponad 12 tysięcy osób (MSZ mówi już nawet o 18 tys.). Minister poinformował również, że dziś "pierwsze samoloty wylecą do Stanów Zjednoczonych", a "dwa czartery zostaną zrealizowane z Londynu". 

Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

"Lot do domu" - znamy ceny

Jak mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki, loty czarterowe dla obywateli Polski zostaną zorganizowanie między innymi właśnie z USA, Wielkiej Brytanii, Malty czy Cypru. 

- Loty będą odbywały się po zebraniu zapisów na specjalnie do tego przygotowanych stronach, a  cena tych biletów będzie zryczałtowana, jednakowa dla wszystkich - powiedział premier. Sam LOT podał z kolei, że wysokość zryczałtowanej stawki za powrót do Polski będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. I tak: za przelot w granicach Europy kwota ta będzie wynosić od 400 do 800 zł, a za przelot dalekiego zasięg będzie to 1600 – 2400 zł. - Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd - dodaje PLL LOT. .

Aby skorzystać z programu należy wejść na strony lotdodomu.pl lub lotdodomu.com.

Więcej o: