Koronawirus w Polsce. Jest siedem nowych przypadków zakażenia

Ministerstwo Zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce zanotowano dotychczas 111 przypadków. Trzy zakażone osoby zmarły.

Najnowsze przypadki dotyczą: osoby z Leżajska (woj. podkarpackie), dwóch osób z Warszawy, jednej osoby z Kielc, jednej z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) , jednej z Wrocławia oraz jednej z województwa lubelskiego. 

Trzecia w Polsce ofiara, która zakaziła się koronawirusem SARS-CoV-2, to 66-letni mężczyzna, który zmarł wczoraj. W stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące. 

- Pacjent miał potwierdzone zakażenie koronanawirusem, miał też choroby przewlekłe współistniejące. Ten fakt oraz same szczegóły kliniczne tego nieszczęśliwego zdarzenia wskazują na to, że z dużym prawdopodobieństwem przyczyna śmierci była inna niż ostra niewydolność oddechowa. To troszeczkę inny mechanizm zgonu niż te dwa dotychczasowe u dwóch pacjentów hospitalizowanych w innych miastach w Polsce - powiedział w sobotę wieczorem na konferencji prasowej prof. Krzysztof Tomasiewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica 16. 

Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Główny Inspektor Sanitarny: Mamy 13 ozdrowieńców 

W obliczy tych negatywnych informacji warto też przypomnieć, że na sobotniej konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas poinformował o liczbie osób wyleczonych z choroby choroby COVID-19

- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zakomunikował Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. Pinkas podał te dane podczas wspólnej konferencji prasowej w szefem rządu Mateuszem Morawieckim, który ogłosił program "Lot do domu".

Więcej o:
Komentarze (284)
Koronawirus w Polsce. Jest siedem nowych przypadków zakażenia
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 58 razy 42

  Znowu bezczelnie kłamie. Kilka dni temu było 6 zakażonych a teraz jest 13 ozdrowieńców? Ma nas za idiotów.

 • kzet69

  Oceniono 58 razy 40

  "- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zakomunikował Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas." Jasne po 10 dniach od pierwszego stwierdzenia zakażenia, przy minimalnym stwierdzonym w Chinach okresie eliminacji wirusa na 12 dni... Propaganda tych idiotów sama siebie wykończy. No to panie Pinkas od kiedy wiedzieliście o chorobie tych "ozdrowieńców"? Od polowy stycznia? Wg. Chińczyków średni czas trwania choroby to 35 dni, a tu mamy po 4 dniach (od 13 stwierdzenia) cudowne ozdrowienia.
  Czemu Gazeta kolportuje pisowskie fake-newsy?

 • wpac

  Oceniono 49 razy 35

  Uważają ludzi za kretynów. Ci wyleczeni musieli zarazić się miesiąc temu.

 • ramol.c

  Oceniono 39 razy 33

  Wczoraj do Polski przyjechały tłumy potencjalnych nosicieli. Podhale pełne powracających z pracy.

 • korek2

  Oceniono 44 razy 32

  Mamy już 13 ozdrowieńców bo ich późno zdiagnozowali. To najlepiej świadczy ile są warte te informacje. I jak mała jest skala testów.

 • walkirrr

  Oceniono 32 razy 24

  licho wie ilu jest tak naprawdę zakażonych. Tych 111-stu to są tylko ci u których przeprowadzono testy z wynikiem pozytywnym. Ja w ogóle nie wierzę tej pisobolszewickiej klice

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX