Koronawirus w Polsce. Jest siedem nowych przypadków zakażenia

Ministerstwo Zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce zanotowano dotychczas 111 przypadków. Trzy zakażone osoby zmarły.

Najnowsze przypadki dotyczą: osoby z Leżajska (woj. podkarpackie), dwóch osób z Warszawy, jednej osoby z Kielc, jednej z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) , jednej z Wrocławia oraz jednej z województwa lubelskiego

Trzecia w Polsce ofiara, która zakaziła się koronawirusem SARS-CoV-2, to 66-letni mężczyzna, który zmarł wczoraj. W stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące. 

- Pacjent miał potwierdzone zakażenie koronanawirusem, miał też choroby przewlekłe współistniejące. Ten fakt oraz same szczegóły kliniczne tego nieszczęśliwego zdarzenia wskazują na to, że z dużym prawdopodobieństwem przyczyna śmierci była inna niż ostra niewydolność oddechowa. To troszeczkę inny mechanizm zgonu niż te dwa dotychczasowe u dwóch pacjentów hospitalizowanych w innych miastach w Polsce - powiedział w sobotę wieczorem na konferencji prasowej prof. Krzysztof Tomasiewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica 16. 

Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Główny Inspektor Sanitarny: Mamy 13 ozdrowieńców 

W obliczy tych negatywnych informacji warto też przypomnieć, że na sobotniej konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas poinformował o liczbie osób wyleczonych z choroby choroby COVID-19

- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zakomunikował Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. Pinkas podał te dane podczas wspólnej konferencji prasowej w szefem rządu Mateuszem Morawieckim, który ogłosił program "Lot do domu".