Koronawirus. Morawiecki ogłosił program dla Polaków za granicą [SOBOTA 14 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Mateusz Morawiecki poinformował o programie "Lot do domu", zakładającym pomoc Polakom, chcącym wrócić do kraju z zagranicy. W sobotę zmarłą trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-latek, przebywający w lubelskim szpitalu. Obecnie w Polsce jest 104 zakażonych, GIS poinformował o 13 przypadkach wyzdrowienia. Donald Trump przebadał się na koronawirusa, wynik nie jest jeszcze znany. Zakaz lotów do USA dla krajów europejskich został rozszerzony na Wielką Brytanię i Irlandię. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wygłosił orędzie.
Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Sobota 14 marca - najważniejsze informacje na temat koronawirusa:

 • O północy już oficjalnie przywrócony zostaje ruch graniczny. Wstrzymany zostanie ruch kolejowy i lotniczy. Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji, że polski rząd umożliwi powrót do kraju Polakom, którzy utknęli poza granicami w momencie ogłoszenia stanu epidemicznego. - Zaplanowane powrotne loty czarterowe do Polski odbędą się zgodnie z wcześniejszymi harmonogramami - mówił premier. Szef rządu powiedział też, że dla tych obywateli, którzy chcą wrócić do Polski rząd oferuje specjalnie loty maszyn PLL LOT. Na stronie LOT-u można będzie "zapisywać się" na powrót do kraju. Cena biletów za te przeloty będzie zryczałtowana, jednakowa dla wszystkich. Dodatkowy koszt poniesie państwo. >>> Rząd ogłasza program "Lot do domu" dla Polaków chcących wrócić do kraju. Ceny? "Państwo dopłaci".
 • Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące. Jest też 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W sumie w Polsce potwierdzono 104 przypadki zakażenia, 3 osoby zmarły. >>> Nie żyje trzeci Polak zarażony koronawirusem. To 66-latek. 11 nowych przypadków zakażenia
 • Donald Trump poinformował, że poddał się testowi na koronawirusa, ale czeka na wynik. Prezydent pojawił się na briefingu w sprawie koronawirusa niespodziewanie. Miał na głowie czapeczkę z napisem „USA”, był w dobrej formie. Prezydent USA powiedział, że mimo, iż lekarz Białego Domu nie widzi konieczności przeprowadzania testu na koronawirusa, to jako środek ostrożności zdecydował się na badanie. Jego wynik nie jest jeszcze znany.
 • Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas poinformował, że 13 zakażonych osób wyzdrowiało. - Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - powiedział Pinkas. >>> Koronawirus w Polsce. Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego: Mamy 13 ozdrowieńców
 • Stany Zjednoczone rozszerzyły zakaz wjazdu na swoje terytorium na Wielką Brytanię i Irlandię. - Amerykanie przebywający w Wielkiej Brytanii lub Irlandii mogą wrócić do domu. Również osoby będące rezydentami mogą powrócić do domu - powiedział na konferencji prasowej w Białym Domu, wiceprezydent Mike Pence. Dodał, że powracający zostaną poddani kontroli sanitarnej. >>> Stany Zjednoczone zakazują wjazdu dla obywateli Wielkiej Brytanii i Irlandii
 • Poczta Polska od poniedziałku 16 marca wstrzymuje przyjęcia przesyłek zagranicznych w związku z zawieszeniem transportu lotniczego. Wprowadzone zostają też zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych. Takie decyzje to efekt dostosowania się Poczty Polskiej do ograniczeń związanych z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Placówki Poczty Polskiej w dni robocze będą otwarte jedynie sześć godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20.00 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny. >>> Poczta Polska wstrzymuje przyjęcia przesyłek zagranicznych. I zmienia godziny otwarcia placówek
 • We Francji odnotowano ponad trzy tysiące sześćset przypadków zakażenia koronawirusem. To wzrost o osiemset w ciągu jednej doby. Władze wprowadzają środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się patogenu. Już dziś mówi się o stratach jakie poniesie z tego tytułu francuska gospodarka. 
 • Testy 48 osób, które miały kontakt z pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, dały negatywny wynik. Wcześniej placówka wstrzymała planowane przyjęcia i zabiegi czy wizyty kontrolne. Zawieszono też przyjmowanie pacjentów na izbach przyjęć UCK przy ul. Ceglanej 35 i Medyków 14. Powodem było zakażenie koronawirusem jednego z członków personelu. >>> Pracownik szpitala w Katowicach zakażony. Placówka wstrzymuje przyjęcia, 48 osób czeka na wynik badań
 • Liczba ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła do 21. Od czwartku zwiększyła się o 10 osób. Wczoraj nie było zgonów. Naczelny lekarz kraju poinformował, że wszystkie ofiary koranawirusa były w grupie ryzyka. Byli to ludzie w podeszłym wieku, cierpiący na inne dolegliwości. W sumie na Wyspach zanotowano oficjalnie 1140 przypadków wirusa. >>> Koronawirus. W Wielkiej Brytanii liczba zgonów podwoiła się w 24 godziny
 • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki w orędziu radiowo-telewizyjnym zachęcił do potraktowania obecnej sytuacji związanej z koronawirusem jako znaku czasu i wezwania do większej odpowiedzialności za siebie i solidarności z bliźnimi oraz do niesienia im pomocy. Metropolita poznański poinformował, że świątynie pozostaną otwarte. Podkreślił jednocześnie, że będą respektowane zalecenia sanitarne, w tym ograniczenie liczby osób podczas nabożeństwa w kościele do 50. >>> Abp Gądecki: Nie zamykamy kościołów. Mówił też o kryterium uprawniającym do uczestnictwa we mszy św.
Więcej o:
Komentarze (67)
Koronawirus. Morawiecki ogłosił program dla Polaków za granicą [SOBOTA 14 MARCA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Zaloguj się
 • ja.szela

  Oceniono 12 razy 10

  Bilet z Frankfurtu do Warszawy za 1800pln czyli jakieś 3 razy drożej niż normalnie i jeszcze Pinokio ma im dopłacić. To pseudo zamykanie granic to taka zakamuflowana akcja wspierania PLL Lot.

 • ja.szela

  Oceniono 9 razy 9

  Mistrzowie świata w rozwiązywania problemów którzy sami stworzyli. Przez to że zabalowali loty rejsowe nie mam jak wrócić do domu więc teraz dają mi możliwość wykupienia biletu na specjalny lot do którego podobno dołoży się też podatnik. Jaki sens blokować te loty rejsowe skoro pozwalają na czartery i organizują swoje własne?

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 13 razy 9

  To niech jeszcze ogłosi program dla tych, którzy chcieliby z Polski wyjechać a którym swym genialnym pomysłem zablokowania ruchu wychodzącego strzelił po kolanach.

 • babazygmunta

  Oceniono 12 razy 8

  Niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie ogarniam, po co ten masowy spęd. Rozumiem, jeżeli ktoś utknął turystycznie, to ogarniam - chociaż nie ogarniam, jak można się włóczyć po świecie w czasach zarazy turystycznie. Ale OK. tacy ludzie też są. Muszą wrócić, bo musieliby żebrać.
  Ale jeżeli ktoś żyje i pracuje za granicą, po co wracać do kraju z gorszą opieką medyczną? Z niedoinwestowanymi szpitalami i brakiem wszystkiego? Po co? Przecież całe to ględzenie o tym, jacy my to zwarci i gotowi jest bzdurą. Rząd przespał te ponad dwa miesiące, gdy było wiadomo, że coś się święci, a teraz nadrabia ruchami pozorowanymi. W Polsce wcale nie jest bezpieczniej.
  Po co wracać? Chyba tylko po to, żeby przywlec zarazę? Przecież wiadomo, że w czasie podróży najłatwiej coś złapać. Więc super: wróćmy i podzielmy się "pamiątką" z podróży z bliskimi. W kraju, w którym wszystkiego w służbie zdrowia brakuje.
  Żeby nie było - żyję za granicą. W Polsce mam rodzinę, tatę i dzieci. Ale wrócę dopiero wtedy, gdy jadąc do nich będzie minimalne ryzyko, ze mogę im moim przyjazdem zaszkodzić. Kocham ich i chcę, żeby przeżyli.

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 8

  biskup w oredziu....
  Q...A
  to jest panstwo wyznaniowe skolonizowane przez Watykan

 • lucek10

  Oceniono 7 razy 7

  Co za bezczelność! Te czartery jeszcze nie zostały uruchomione. Do czasu ich uruchomienia pozostałe linie powinny mieć prawo przywiezienia do Polski pasażerów, którzy wykupili bilety! Ta sprawa ma drugie dno. Na pewno jest to chęć nieuczciwego przechwycenia pasażerów od innych linii by utrzymać na kroplówce LOT. Co za bezczelność, działanie hieny! I jeszcze jedna rzecz. Jak ktoś miał przylecieć konkurencją do Wrocławia lub Szczecina, to skracała mu się droga przejazdu do domu. Często rodzina czy znajomi go z lotniska odebrali. A teraz często będzie się telepał pociągiem lub autobusem do domu zanim zacznie kwarantanne. Jeśli zacznie ją uczciwie, bo jeśli to ma być 200-500 tys. ludzi na kwarantannie domowej, którzy właśnie wrócili z zagranicy, to już widzę jak oni siedzą dwa tygodnie w domu!

 • perqsista m.

  Oceniono 9 razy 7

  Tak, ogromna to "pomoc". Na 16.03 mieliśmy planowy wylot PLL LOT z Colombo do Warszawy, który został odwołany. Na ten sam termin #lotdodomu był czarter .. był ale już nie ma bo wyprzedane. Nowy dostępny termin lotu powrotnego 30.03 za "jedyne" 3200pln. Jaka to pomoc? Najpierw został zbanowany nasz lot po to żebyśmy mogli w tej samej "państwowej" linii lotniczej kupić powrót za 3x większe pieniądze w odległym terminie.

 • Xx Xx

  Oceniono 7 razy 7

  TV już nawet przez kościół zawłaszczona

 • pir-ret

  Oceniono 8 razy 6

  Ale wymyslili! Zlupic ludzi , pomoc LOT i jeszcze na bohatera sie kreowac ze zalatwili powrot do kraju. Mam nadzieje ze ci oszukani przez rzad turysci przypomna sobie to przy urnach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX